MEB'den Patent ve Faydalı Model Bilgileri Yazısı
T.C.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Sayı: 90757378-821-E.10304177
Konu: Patent ve Faydalı Model Bilgileri
27.09.2016

....................VALİLİĞİNE
(İl Milli Eğitim Müdürlüğü)

İlgi: Türkiye Mesleki ve Teknik Eğitim Strateji Belgesi ve Eylem Planı (2014-2018)

Türkiye'de uygulanabilir, rasyonel bir mesleki ve teknik eğitim sistemi modelinin hayata geçirilmesi için gereken politika, tedbir ve eylem adımlarının belirlenmesi amacıyla hazırlanan, ilgi Strateji Belgesi ve Eylem Planının 3.1.3. Nolu tedbirinde,''...... Yeni bir malzeme, ürün, düzenek, uygulama geliştiren MTE öğrenci, kursiyer, çalışan ve öğretmenlerinin patent veya faydalı model başvurusu yapmaları teşvik edilecek ve desteklenecektir. Ulusal ve uluslararası yarışmalara katılanların teşvik edilmesi, ödüllendirilmesi ve yarışma ürünlerinin patentlerinin alınması hususunfa MTE okul ve kurumları desteklenecek, işletmelerle iş birliğinin geliştirilmesi sağlanacaktır.'' denilmektedir.

2006-2016 yılları arasında Patent Enstitüsü Başkanlığına patent başvurusunda bulunan/patent alan Genel Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlarda öğrenim gören öğrenci ve öğretmenler ile patent ve faydalı model bilgileri ekte gönderilmiştir.

Bilgilerinizi ve okul/kurumlarımızda patent ve faydalı model oluşturma çalışmaları bulunan/çalışmalara başlayacak olan öğrenci ve öğretmenlerin söz konusu Strateji Belgesi ve Eylem Planı kapsamındaki kamu kaynakları ve yerel imkanların kullanılarak desteklenmesi için gerekli hassasiyetin gösterilmesi hususunda gereğini rica ederim

Osman Nuri GÜLAY
Bakan a.
Genel Müdür

Ek: Patent ve Faydalı Model Listesi

Dağıtımlı:
Gereği:
B Plaı

Bilgi:
- Eğitim Politikaları Daire Başkanlığı
- Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanlığı
- Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanlığı
- Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanlığı
- İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanlığı
-Kalite Geliştirme Daire Başkanlığı
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.