MEB'den Okul Öncesi Eğitim Materyal Alımı Konulu Yazı
Genel Müdür Dr. Cem Gümüşoğlu imzalı resmi yazıda ''Onuncu Kalkınma Planı, Orta Vadeli Program ve MEB Stratejik Planındaki (2015-2019) okul öncesi eğitim ile ilgili hedefler doğrultusunda Bakanlığımız, her çocuğun en az bir yıl okul öncesi eğitim almış olarak ilkokula başlamasını sağlamak için, bir sonraki eğitim ve öğretim yılında ilkokula başlayacak olan bütün çocukların okul öncesi eğitimi kapsamına alınmasını öncelikli hedefleri arasına almıştır.

Bu kapsamda özellikle dezavantajlı yerleşim yerlerindeki çocukların eğitim materyali ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla, her il ve ilçeye Genel Müdürlüğümüzün 03.2 harcama kaleminden, illerde defterdarlık ve muhasebe müdürlüklerine ilçelerde ise mal müdürlüklerine 13 Eylül 2018 tarih ve 5342 icmal numarası ile ödenek aktarılmıştır.

il/ilçedeki temel eğitim şube müdürlüğü başkanlığında; anaokulu müdürleri, bünyesinde ana sınıfı bulunan okul müdürleri ve bir okul öncesi öğretmeninden kurulacak komisyon marifeti ile kırtasiye, eğitim materyali ve temizlik malzemesi temin edilecek okulların belirlenmesi, hangi eğitim kurumuna hangi malzemeden ne kadar alınacağı konusunda gerekli tespitin yapılması ve alım işinin bu ihtiyaçlara göre planlaması gerekmektedir.

Bilgilerinizi ve ödeneğin kullanımında temel eğitimden sorumlu şube müdürü ile ödeneklerin kullanımından sorumlu şube müdürünün koordineli biçimde çalışması, 54 ay ve üzeri çocukların eğitim giderlerinin zamanında karşılanması ve söz konusu ödeneğin amacı dışında kullanılmaması hususunda gereğini rica ederim.'' denilmiştir. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.