MEB'den Ek Ders Bütçe Gider Kodları Yazısı
T.C.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
Strateji Geliştirme Başkanlığı

Sayı: 10903426-841.01.01-E.12077393
Konu: Ek Ders Bütçe Gider Kodları

27.10.2016

DAĞITIM YERLERİNE

Bilindiği üzere, Bakanlığımız eğitim öğretim kurumlarında 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 176 ncı maddesi hükmüne istinaden örgün ve yaygın eğitim kurumlarında Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar doğrultusunda destekleme ve yetiştirme kurslarında ise Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi doğrultusunda ek ders ücreti ödenmektedir.

Bu kapsamda Bakanlığımız eğitim öğretim kurumlarında ödenen ek ders ücretlerine ilişkin ödeneğin zamanında temin edilebilmesi, ödeneklerin aksatılmadan yapılabilmesi ve sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerinin doğru bir şekilde yapılabilmesi amacıyla 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunun ilgili hükümleri doğrultusunda, analitik bütçe sınıflandırması ek ders ödemeleri gider ekonomik kodları yeniden belirlenmiştir.

Buna göre, okul ve kurumlarca ek ders ödemeleri,

01.1.5.03 Ek Ders Ücretleri: Ek ders ücreti adı altında memurlara ilgili mevzuatı uyarınca yapılan ödemeler,

01.1.5.04 Destekleme ve Yetiştirme Kursları Kapsamında Ödenen Ücretler: Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında görevlendirilen memurlara ilgili mevzuatı uyarınca yapılan ek ders ve fazla çalışma ücreti ödemeleri kodlarına gider kaydedilecektir.

Bilgilerinizi ve gereğini arz/rica ederim.

Veysel ERDEL
Bakan a.
Başkan

DAĞITIM:
A ve B Planı 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.