Kalkınmada Öncelikli Yörelerde Görev Yapan Şube Müdürlerine İsteğe Bağlı Olarak Bölgelerinde Kalma Hakkı Verilmelidir
Genel Sekreter Latif Selvi imzalı resmi yazıda ''Bilindiği üzere, 12 Ekim 2013 tarihli ve 28793 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğin ''Bölge hizmetine bağlı yer değiştirmeler'' başlıklı 29'uncu maddesinde ''Dördüncü veya beşinci hzmet bölgelerindeki bölge hizmeti süresini tamamlayan ve halen bu hizmet bölgelerinde görev yapmakta olan yöneticiler, istemeleri halinde bir defaya mahsus olmak üzere bu bölgeler için öngörülen hizmet süresi kadar daha yerlerinde kalabilirler.'' hükmü yer almaktadır. 

Ancak sadece dördüncü veya beşinci hizmet bölgeleri değil üçüncü hizmet bölgelerindeki çoğu yerleşim yerinin dahi kalkınmada öncelikli yöreler içinde yer aldığı ve de bu bölgeler için öngörülen bölge hizmeti süresinin nispeten kısalığı ile kalkınmada öncelikli yörelerdeki tecrübeli personel eksikliği dikkate alındığında yönetmelik hükmünü amaca hizmet etmekte yetersiz kaldığı görülmektedir.

Bu itibarla Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik eki hizmet bölgelerindeki yerleşim yerlerinden kalkınmada öncelikli yörelerde yer alanlarda görev yapan şube müdürlerinin bölge hizmeti sürelerini tamamlamaları halinde isteklerine bağlı olarak birinci hizmet bölgesi için öngörülen bölge hizmeti süresinden 6 yıl az olmamak üzere bulundukları bölgelerde çalışabilmelerine imkan tanınması ve neticeden Sendikamıza bilgi verlmesi hususunda gereğini arz ederiz.'' denilmiştir.
Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
werdi 2 ay önce

şube müdürlüğü çok gerekli mi?? bu kadar uğreşıp ailelerini dağıttınız. Allahta sizin ailelerinizi dağıtır. mevcut fazla iken iki kata çıkarıp 1709 atama daha yaptırıp memleketi zarara soktunuz. özlik haklarına nakıldığında öğretmenkadar maaş ve ikramiye alırlar. hiç bir yetkileri yok.

Misafir Avatar
Yıldıray 2 ay önce

Yetkili sendikasınız hala işiniz gücünüz müdürler öğretmenleri ne zaman dinleyeceksiniz ne zaman Bi sıkıntınız varmı diye soracaksınız. Okullara gelip öğretmenler odasına bile gelmiyorsunuz direk müdür odasında kahve içiyorsunuz gidiyorsunuz yolunuz açık olsun başarılar