Kalite Takip Sistemi (KTS) Uygulama Usul ve Esasları
Genel Müdür Nazif Yılmaz imzalı resmi yazıda ''Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği ve Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği kapsamında, Genel Müdürlüğümüzce Anadolu İmam Hatip Liselerinde ve İmam Hatip Ortaokullarında ulusal düzeyde eğitim ve öğretimde standart ve kaliteyi yükseltmek, küresel ihtiyaçlar ve beklentiler bağlamında eğitimin niteliğini arttırmak, daha ileriye taşımak ve süreklilik kazandırmak; okulların fiziki imkanlarını öğrenmeyi ve öğretimi kolaylaştıracak şekilde iyileştirmek, bireylerin ve toplumun ihtiyaçlarını ve beklentilerini dikkate alarak öğrenme-öğretme süreçlerini sürekli yenilemek ve geliştirmek; yönetici ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerine süreklilik kazandırmak, etkin bir izleme ve değerlendirme sistemi ile okullar arasında uygulama birlikteliğini sağlamak için 2017 yılında ''Vizyon Belgesi'' hazırlanmıştır.

Söz konusu ''Vizyon Belgesi''nde 7 (yedi) alan bulunmaktadır. Genel Müdürlüğümüzce, bu alanlarda imam hatip okulları tarafından gerçekleştirilen eylemler her ay Kalite Takip Sistemi (KTS) adı verilen elektronik yazılım sistemi ile takip edilmektedir.

24 Ocak 2018 tarih ve 70160723-20-E.1759465 Sayılı Bakan Onayı ile önceki yıl uygulamaya konulan KTS'nin 2018-2019 Öğretim yılında da uygulanmasına devam edilecektir. Bu nedenle;

Ek'te yer alan ''Kalite Takip Sistemi Uygulama Usul ve Esaslarına'' riayet edilerek Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokullarınca hazırlanan, ilçe milli eğitim müdürlüklerince nihai karara bağlanan eylemlerin il milli eğitim müdürlüklerince (ilçelerin belirlediği eylemler değiştirilmeden) ilçeler için belirlenen alanda Kalite Takip Sistemine (KTS) işlenmesi ve gerekli iş ve işlemlerin aksatılmadan takip edilmesi hususunda gereğini rica ederim'' denilmiştir.

EKLER
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
musa 4 ay önce

tektipleştirme çabası buna benzer uygulamalar 80 darbesinden sonra yapılmıştır hiç bir amaca hizmet etmeyen iki fotoğrafın altına yazılan yalan haberlerden ibaret bir uygulamadır eğitimde dostlar alış verişte görsün uyggulaması

Misafir Avatar
isa 10 ay önce

KTS çok saçma ve angarya kesinlikle iptal edilmeli