İşte Yeni Müfredata Göre Açıklanan Haftalık Ders Saatleri!

MEB tarafından güncellenen öğretim programları kapsamında derslerin haftalık ders saatleri TTKB tarafından yayımlanmaya başlandı.

Talim ve Terbiye Kurulu, şu ana kadar sosyal medya hesabından üç dersin toplam kazanım sayılarıyla sınıflara göre haftalık ders saati sayılarını açıklamıştır.

TTKB tarafından belirlenen, derslerin haftalık ders saatlerini sizlere aktaracağız. TTKB yeni dersleri paylaştıkça da haberimizi güncelleyeceğiz.

Beden Eğitimi

Bu ders; 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda haftalık ikişer saat olarak okutulacak. Beden Eğitimi dersinin toplam kazanım sayısı ise 120 olarak belirlendi. Toplamda 2 konu alanı bulunurken 24 ünite yer alıyor.

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım

Bu ders, 1. sınıftan 8. sınıfa kadar tüm sınıf seviyelerinde haftalık ikişer saat olarak okutulacak. Bu ders için tplamda 337 kazanım belirlendi. Konu alanı sayısı 5, toplam ünite sayısı ise 25 olacak.

Biyoloji

Bu ders; 9, 10, 11 ve 12. sınıflarda haftalık üçer ders saati olarak okutulacak. Biyoloji dersi için toplam 100 kazanım belirlendi. Bu konular toplam 12 ünite halinde verilecek.

Türkçe

Türkçe dersi; 1 ve 2. sınıflarda haftalık 10 saat, 3 ve 4. sınıflarda haftalık 8, 5 ve 6. sınıflarda haftalık 6, 7 ve 8. sınıflarda ise haftalık 5 saat olarak okutulacak.

İlkokul Fen Bilimleri dersinin müfredatı değişti. Taslak programda, İlkokul Fen Bilimleri dersi için ön görülen ünitelerin sınıf bazında ve de ders saati temelinde dağılımı aşağıdaki şekilde gerçekleşti ve dersin 3. ve 4. sınıflardaki haftalık saati 3; 5., 6., 7. ve 8. sınıflarda ise 4 saat olarak belirlendi:İlkokul Hayat Bilgisi dersinin müfredatı değişti. Taslak programda, İlkokul Hayat Bilgisi dersi için ön görülen ünitelerin sınıf bazında ve de ders saati temelinde dağılımı aşağıdaki şekilde gerçekleşti ve dersin 1. ve 2. sınıflardaki haftalık saati 3; 3. sınıflarda ise 4 saat olarak belirlendi:İlkokul Matematik dersinin müfredatı değişti. Taslak programda, İlkokul Matematik dersi için ön görülen ünitelerin sınıf bazında ve de ders saati temelinde dağılımı aşağıdaki şekilde gerçekleşti ve dersin bütün sınıf kademelerindeki haftalık saati 5 saat olarak belirlendi:İlkokul Sosyal Bilgiler dersinin müfredatı değişti. Taslak programda, İlkokul Sosyal Bilgiler dersi için ön görülen ünitelerin sınıf bazında ve de ders saati temelinde dağılımı aşağıdaki şekilde gerçekleşti ve dersin bütün sınıf kademelerindeki haftalık saati 3 saat olarak belirlendi:Diğer dersler eklendikçe güncellenecektir. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Filiz keklik 1 yıl önce

Müzikle ilgili birşey göremedim ?

Misafir Avatar
72 batman 1 yıl önce

şu anda 1 saat olan ortaöğretim görsel sanatlar dersi taslak programda haftada 2 saat toplamda 72 saat olarak geçiyor bu da iki kat öğretmen ihtiyacı demektir.

Misafir Avatar
hasan 1 yıl önce

Biyoloji dersi 9, 10, sınıflarda 2 saat, 11 ve 12. sınıflarda haftalık 4 saat olarak okutulacak taslak öğretim programını incelemediğiniz ortada. isterseniz bir daha bakın kaynağınızda sorun var.