MEB ÖĞRETMEN ATAMA TARİHİNİ AÇIKLADI

Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Kim Olmalı ?

Alan Değişikliği Tarihi İle İlgili Önemli Haber

Alan Değişikliği Tarihi İle İlgili Önemli Haber

Alan Değişikliği Tarihi İle İlgili Önemli Haber

MEB İnsan Kaynakları 30 Eylül - 4 Ekim tarihleri arasında norm kadroların güncellenmesi gerektiği yazısını illere gönderildi. Edindiğimiz bilgilere göre; Norm güncellemeleri ve onay süreci bir ay gibi bir sürede tamamlanacaktır. Akabinde Alan değişikliği yan alandan olmayacak fakat mezuniyet anından yapılacaktır.

KAMUAJANS.COM

 • Bu haber için 44 yorum var

  YORUM YAZ
 • Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
 • kerime 28 Kasım 2013 10:29

  sınıf öğretmenlerine yan alan değişikliği yapılsın lütfen !

 • sessiz çoğunluğu duyun artk 03 Kasım 2013 09:18

  dünyada disiplinler arası çalışanlar üstün tutulurlar. çünkü farklı alanlarda çalışanların bakış açıları tek alanda çalışanlara nazaran daha üstündür. maalesef türkiye'de disiplinler arası çalışan küçük görülmekte.bırançı diye geçinen arkadaşların bilmediği bir şey var,ilköğretim matematik-sosyal bil veya fen bilgisi gibi branşlar için onlardan önce sınıf öğretmenlerine yan alan verilerek branşlaştırılmıştı.sınıf öğrt arkadaşlarım susarsanız kimse size hakkınızı vermez,2012 eylül döneminde yan alana geçen öğretmen olduğu il mem lerinin yanlış yorumları sonucu geçemeyen öğretmenlerde oldu.son olarak şunu sormak istiyorum. eğer benim üniversitede aldığım 27 kredilik yan alan dersi işime yaramayacaksa neden bana yan alan eğitimi verildi?

  Yorumun Devamı
 • objektif düşünün 12 Ekim 2013 18:59

  düşük puanlarla fen ed bölümlere girip bedavadan öğretmen yapılanlarda bu memlekette konuşuyorlarya gerisini siz düşünün.objektif değerlendirmeye ne dersiniz,asıl mağdur kim?elbet asıl mağdur yıllardır memleketin en ücra köşelerinde görev yapan,sesi çıkmayan,herkes tarafından hor görülen sınıf öğretmenleridir. yan alanları olmasına rağmen sınıf öğretmenlerinin önüne yıllardır olmayan engeller konuldu. sınıf öğretmenlerinin çalışma alanları başka branşlar tarafından işgal edildi. ilgili merciler asıl mağdur olan kimler olduğu umarım daha net anlarlar.

  Yorumun Devamı
 • YETER YETER 07 Ekim 2013 13:09

  yeter artık şu işi yapacaksanız yapın yoksa bu kadar insanın duygularıyla oynamayı bırakın.resmen dalga geçiyorsunuz. verdiğiniz sözlerde durmadınız.her şey yalan dolan... günü kurtarmak için uğraşıyorsunuz...yazık ettiniz bunca öğretmen ve öğrenciye...

  Yorumun Devamı
 • ömer 03 Ekim 2013 11:12

  kağıt üstünde yan alan oluşturulduğu sınıf öğretmenlerinin tespiti ya da en iyisi bir kaç ders alıp yan alan oluşturulmuş. yan alandan branşa geçenlerdeki sorunlar her şeyi anlatıyor. bunun yerine fizik kimya biyoloji tarih coğrafya mezunlarına ortaokul fen ve sosyal bilgilere geçme hakkı verilseydi şu an norm fazlası durumunda olan sınıf öğretmenleri norm fazlası olmaz branş öğretmeni sıkıntısı çeken okullar ücretli öğretmen çalıştırmak gibi -ücretli çalışanları da mağdur etmiştir bu sistem- durumda olmazlardı. aslında her şeyin çözümü basit görünüyor ama yapmadıklarına göre ya niyetleri yok ya da göründüğü gibi değil her şey.

  Yorumun Devamı
 • yan alan değişikliği hakkı verilmelidir 03 Ekim 2013 08:51

  danıştayda yıllarca hak kaybına uğrayan sınıf öğretmenlerine yan alana geçişe onay vermiştir,okulları ortaokula dönüşerek norma düşen sınıf öğr idarecilere yan alan değişikliği hakkı verilmelidir

  Yorumun Devamı
 • okan 02 Ekim 2013 20:03

  ortaokuldaki sınıf öğrt idarecilere yan alana geçiş hakkı verilmesini istiyoruz

 • MÜHENDİS SINIF ÖĞRETMENİ 02 Ekim 2013 18:49

  mühendislik fakültesi mezunlarına da matematik yan alanı verilsin. sınıf mezunu olanlara yer açılmış olunur. mühendis demek matematik bilen demektir. inşAllah ttk bizi de unutmaz.

 • eRKAN 02 Ekim 2013 18:13

  özellikle sınıf öğretmeni idarecilerin yan alanlarına geçmeleri sağlanmalıdır. il merkezlerinde ilkokullar tamamen dolmuşken, ortaokullarda idareci açığı bulunmaktadır.

 • irfan kilit 02 Ekim 2013 17:17

  sınıfçılara rehberliğe ve yanalana geçiş hakkı verilmelidir.

 • mağdur 02 Ekim 2013 15:06

  iptal edilen teknoloji ve tasarımcılara hemen kurs tamamlama yapılmalı ve bu gülünç durumdan kurtarılmalıdır:(((

 • hakan oguz 02 Ekim 2013 14:03

  işletme mezunu sınıf öğretmenlerine ticaret lisesi meslek dersleri ( pazarlama ve perakende, muhasebe ve finansman, ulaştırma vb) alanlara geçiş hakkı tanınmalıdır. geçen sefer tanınmamıştı.

  Yorumun Devamı
 • MÜHENDİS ÖĞRETMENLER 02 Ekim 2013 13:41

  bize de matematik yan alanı verilsin. sınıf mezunu olanlara açılmış olunur. mühendis demek matematik bilen demektir.

 • Konya 02 Ekim 2013 11:42

  yan alan istiyoruz gecen sene il içi istedik diye yan alana geçemedim. bu sene yapılsın yan alanıma geçmek istiyorum. haksızlık bu... ------------------------------------------------------------------------------------------ arkadaşım. okuluna dilekçe ile başvurup daha sonra gelen cevaba yada 60 gün sonra gelmeyen cevaba göre dava açacaksın. bir arkadaşım bu şekilde yapıp davayı kazandı. şimdi beden eğitimi öğretmeni. selamlar.

  Yorumun Devamı
 • Lütfen Birbirimize saygılı olalım 02 Ekim 2013 10:34

  sınıf öğretmenlerimize ilk olarak 1990 yılında 8 yıllık eğitime geçileceği düşüncesiyle yan alan eğitimi verilerek bıranşlaştırılmıştı,eğitim fakültesinin ilk 2 yıl 144 saat,3.yıl 216 saat , 4.yıl 252 saat ders alıp toplamda 612 saat ders almışlardır.sosyal medya öğretmenlerimizin birbirlerini küçümseme ve birbirlerine saldırı alanı olmamalı,sonuçta her öğretmenimiz kanunların kendilerine verdiği özlük hakları kullanıyor,saygılarımla…..

  Yorumun Devamı
 • TÜM YORUMLARI OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN
Facebook Yorumları
Bu Kategorideki Diğer Haberler TÜMÜ