Güzel Sanatlar Liseleri İle Spor Liselerine Öğretmen Atama Kontenjanları
T.C.

Sayı: 83203306-10.03-E.972585

24.01.2017

..............VALİLİĞİNE
(İl Milli Eğitim Müdürlüğü)

İlgi: a) Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği
b) Milli Eğitim Bakanlığı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları Yönetmeliği
c) 23/09/2016 tarihli ve 10127375 sayılı yazımız.

Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarından ilgi (b) Yönetmelik kapsamında özel program ve proje uygulayan eğitim kurumu olarak belirlenen okulların öğretmen ihtiyacının karşılanması amacıyla öğretmen başvurularının alınması ve Bakanlığa bildirilmesi gerekmektedir.

Genel Müdürlüğümüze bağlı güzel sanatlar ve spor liselerine öğretmen ataması ilgi (b) Yönetmeliğin 13'üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan ''Bu Yönetmelikte arnan şartları taşıyan öğretmenler arasından eğitim kurumunun bağlı bulunduğu Genel Müdürlüğün inhası İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün teklifi ve bakanın onayı ile 4 yıllığına atama yapılır.'' hükmüne göre karşılanması gerekmektedir.

İlinizde görev yapan öğretmenlerden özel program ve proje uygulayan eğitim kurumu kapsamındaki güzel sanatlar liseleri ile spor liselerine atanmak üzere ilgi (c) yazımız kapsamında ya da daha önce düzenlenen değerlendirme ve uygulama sınavında başarılı olup herhangi bir okulda görev yapan öğretmenler arasından belgeye dayalı olarak belirlenerek ve EK-1 Başvuru Formu doldurularak her bir boş kadro için uygun görülen öğretmene ait ekleri hariç başvuru formunun bir örneğinin EK-2 Atama Takvimi çerçevesinde valilik uygun görüşü ile Genel Müdürlüğümüze gönderilmesi gerekmektedir.

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Ercan TÜRK
Bakan a.
Genel Müdür

Ekler:
1- Öğretmen Başvuru Formu
2- Atama Takvimi

Dağıtım:
Gereği:
-B Planı

Bilgi:
- İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü

 Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.