Görevde Yükselme Sınavı İçin Açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı personelinin görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının hangi sıklıkta ve en son ne zaman yapıldığı ile 2013 yılında sınav açılıp açılmayacağı konusunda Bakanlık tarafından yapılan açıklamayı memurunyeri.com olarak sizler için yayınlıyoruz.

Milletvekili Emin ÇINAR verdiği soru önergesi, Milli Eğitim Bakanlığımerkez ve taşra teşkilatlarında çalışan memurlar için görevde yükselme sınavlarının hangi sıklıkta açıldığını, görevde yükselme sınavlarının en son ne zaman açıldığını ve 2013 yılında görevde yükselme sınavı açılıp açılmayacağını sormuştu.

Önergeye Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI imzalı yazı ile verilen cevapta şöyle denildi:

“Milli Eğitim Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde görevde yükselme eğitimi ile unvan değişikliği sınavı duyurusunun iki yılda bir yapı1acağı öngörülmüştür.

Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında bulunan kadrolardan şef unvanı için 14.11.2009,memur unvanı için 18.04.2010, döner sermaye saymanı unvanı için 04.11.2007 ve mimar, mühendis, tekniker ve teknisyen unvanları için ise 16.03.2008 tarihinde görevde yükselme sınavı yapılmıştır.

652 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin yürürlüğe girmesinden sonra Bakanlığımız personelinin görevde yükselmelerine ilişkin yönetmelik değişikliği çalışmaları devam etmektedir. Söz konusu yönetmelik çalışmaları sonuçlandıktan sonra görevde yükselme sınavının düzenlenmesine ilişkin çalışmalara başlanacaktır.”

memurunyeri.com

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
görevde YÜKSELEMEMEK 2 yıl önce

hayal sınav falan yok ne haddimize istedikleri zaman yapılır yoksa yapılmaz
biz kimiz

Misafir Avatar
ÖĞRETMEN YÖNETİCİ 2 yıl önce

hay yalanınızı... :)

Misafir Avatar
uzman öğretmen sınavı yokmu 2 yıl önce

yoksa zaten öğretmen hep suçlu. nasılsa sendikalarda sahiplenmiyor. yerden yere vurun

Misafir Avatar
UNVAN DEĞİĞİŞKİLĞİ 2 yıl önce

bakanlık görevde yükselme yapmadığı gibi yapmış olduğu sınavlarda kazananların hakları ile ilgili de bir çalışma içerisine girmiyor. sınav yap yapmıyorum, kazananlardan atanamayanları ata yok onu da yapmıyorum bu nasıl iş anlamakta güçlük çekiyorum. bakanlık 2008 yılında unvan değişikliği sınavı yaptı bir duyuruya çıktı atama yaptı ancak atanamayan diğer kişiler için yeniden bir atama yapmak üzere duyuruya çıkmadı. 2011 de sınav yapacağım dedi. yapmadı ve paraları geri iade etti. 652 bahanesi ardına saklanıp, kuma başını gömmek gibi bir duruma sokuyor kendisini. 2011 yılında çıktı 652 sayılı khk. bu gün itibariyle 2 yıl bitmek üzere. bir bakanlık bu kadar beceriksiz olmamalı.

Misafir Avatar
ŞEF 2 yıl önce

cek, cak, cek, cak ...........................................................................................................? devam ediyor

Misafir Avatar
Haluk 2 yıl önce

meb şube müdürlüğü sınavını hemen yapmalı öğretmenlerde beklenti var yeni yönetmelik çıkarılıp öğretmenlerimizi üzmeyelim

Misafir Avatar
MEB PERSONELİ 2 yıl önce

ayrıca vhki atamaları sınavsız neyi bekliyoruz biz

Misafir Avatar
MEB PERSONEL 2 yıl önce

2010 yılında memur kadrosuna atanan illerdeki personeller veri hazırlama kadrosunu 2012 şubatta aldılar bakanlık personeline ne zaman verecek