Görevde Yükselme Sınav Tarihi Netleşti

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, görevde yükselme, unvan değişikliği ve yer değiştirme yönetmeliğiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

 

Tekin'in twitter hesabından yaptığı açıklama şöyle;

Değerli arkadaşlar herkese günaydın. Herkese hayırlı mutlu ve sağlıklı bayramlar. Arkadaşlar, MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI PERSONELİNİN GÖREVDE YÜKSELME, UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ VE YER DEĞİŞTİRME SURETİYLE ATANMASI HAKKINDA YÖNETMELİK bu gece Resmi Gazete de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Yönetmeliğe kısa adıyla rotasyon yönetmeliğini de ekledik. Hem görevde yükselme, hem atama ve hem de yer değiştirme yönetmelikleri tek bir metin oldu. Metne özellikle MEBBİS üzerinden katkı yapan arkadaşlara çok teşekkürler. İnşallah hayırlı olur.

KASIM AYI SONUNDA

Kısmet olursa Kasım ayı sonunda görevde yükselme sınavını planlıyoruz. YEĞİTEK ve ÖSYM nin takvimine göre bir planlama yapacağız. Ama bu yıl içinde kesinlikle sınav yapacağız. Metinde unvan değişikliğine tabi arkadaşların yer değiştirme esaslarına da yer verdik. Umarım hayırlı olur.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Sınav 2 yıl önce

ihlmüdür atamak için dinkültürü öğretmenlerini müdür atamak için yüksek puanlı kültür öğretmelerinin sözlü puanları nasıl aşağı çekildi görüldü.

Misafir Avatar
ekin 2 yıl önce

bu haberler ne derece doğru bilmiyoruz.öğrenci sınav dönemi 8. sınıf sınavları okullarda yapılacak ygs -lys sınavları yapılacak bu arada öğretmen sınavları çıkarılması yanlış olur.şube müdürlüğü için 8-10 kadro bütün öğretmenleri ümitlendirip oyalamak hoş değil müdür atamasında kriterleri herkes gördü.aman okulları felç etmeyelim

Misafir Avatar
ADALET NEREDESİN 2 yıl önce

ne garip bir memleket olduk . yazılı sınavına gir istersen 100 al sözlüde ankarada dayın yoksa . elendin ne ala memleket .... adaletin bumu dünya . sınav formalite . dayı lazım ...... sendikalar herhalde kazanımla uğraşıyorlar.işleri yoğun ?

Misafir Avatar
Yardimci Hizmetler Sinifi 2 yıl önce

hakki olan hizmetli girsin yada vasifsiz meb elemani memur olsun 4 yillik fakulte mezununu yeterlilik sinavi acilsin heryil ben kpssden gelirken yorumcu bilmeden yazma kendi yaptigin isi sorgula kac saat gonullu is yapiyorsun sonra konusuyorsun .

Misafir Avatar
öğrenci sınavı 2 yıl önce

yoğun öğrenci sınav dönemi başlamışken araya öğretmen sınavı sokulması yararlı olmaz.yaz dönemleri öğretmen sınavları olabilir. tecrübemiz var ki söylüyoruz .

Misafir Avatar
harun zoroglu 2 yıl önce

bu sınavda nerden çıktı ve ne soracaklar..beyınsızler...

Misafir Avatar
Aliye Türkmen 2 yıl önce

arkadaşlar istanbul fatih kız anadolu imam hatip lisesi müdürlük attaması için boş ilan edilmişti.ama son duyduklarımıza göre 76. madde ile sınava girmeyen bir kişiyi müdür atamışlar.bu durumda ne yapılmalı.haksızlık değilmidir.

Misafir Avatar
murat görer'e cevap 2 yıl önce

sayın hocam sen eğitim ve öğretimi ve dahi yönetim bilimini kalorifer kazanından ibaret sanırsın. eğitim yönetimi hakkında eğitim aldın mı söylersen sevinirim mesela lisans y. lisan öyle çakma hie kursları filan değil .martaval okuma