Gönüllü Eğiticilerin Teşvik Ödemesi ve Görevlendirilmeleri
T.C.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Sayı: 32782069-30.03-E.14482894

22.12.2016

............... VALİLİĞİNE
(İl Milli Eğitim Müdürlüğü)

İlgi: a) Milli Eğitim Bakanlığı ile PTT A.Ş. ve UNICEF arasında ''Suriyelilere Yönelik Yürütülen Eğitim-Öğretim Faaliyetine Gönüllü Olarak Katılan Suriyeli Öğretmenleri Desteklemek Amacıyla Yapılacak Ödemeler''e İlişkin Protokol.

b) UNICEF Türkiye Temsilciliğinin 16.11.2016 tarihli ve EDU/BBİY/PD/2016-203 sayılı yazısı.

Bilindiği üzere; ülkemizde geçici koruma altında bulunan Suriye Vatandaşlarının eğitim ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla oluşturulan geçici eğitim merkezlerindeki eğitim-öğretim faaliyetlerine gönüllü olarak destek veren eğiticilere ilgi (a) Protokol doğrultusunda teşvik ödemeleri yapılmaktadır.

Gönüllü eğiticilere yapılan teşvik ödemesi miktarının ülkemiz asgari ücret standartları dikkate alınarak 1300 TL'ye çıkarılması talebimiz UNICEF tarafından ilgi (b) yazı ile kabul edilmiştir. Buna göre, 2017 yılı Ocak ayından itibaren kamp içi ve kamp dışı fark etmeksizin geçici eğitim merkezlerinde görev yapan bütün gönüllü eğiticilere 1300 TL teşvik ödemesi yapılacaktır.

İl Milli Eğitim Müdürlüklerinden alınan kasım ayı ödeme listesine göre, toplam gönüllü eğitici sayısı 13.116'ya ulaşmış olup illere göre üç aylık eğitici sayısı dağılımı ekte gönderilmiştir. Bu dağılıma göre toplam eğitici sayısının her ay artış eğiliminde olduğu gözlenmektedir. Teşvik ödemeleri için UNICEF tarafından ayrılan fon miktarı sınırlı sayıda eğiticinin ödemesini karşılayabilecek durumda olduğundan dolayı Bakanlığımızın bilgisi ve izni dışında ilimizdeki geçici eğitim merkezlerinde yeni eğiticilerin görevlendirilmemesi hususunda;

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim. 

Ali Rıza ALTUNEL
Bakan a.
Genel Müdür

Ek: İllere Göre Eğitici Sayıları

Dağıtım:

Adana, Adıyaman, Ankara, Antalya, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kilis, Kocaeli, Konya, Malatya, Mardin, Mersin, Osmaniye, Sakarya, Siirt ve Şanlıurfa Valiliğine
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.