Geçici Görevlendirmeler İptal Ediliyor
Milli Eğitim Bakanlığı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları Yönetmeliği'nin 11. Maddesinde; ''(1) Yöneticiler dört yıllığına görevlendirilir.

(2) Öğretmenler dört yıllığına atanırlar.

(3) Aynı unvanla aynı eğitim kurumunda sekiz yıldan fazla süreyle yönetici veya öğretmen olarak görev yapılamaz. 

(4) Görev süresi biten öğretmenlerin iş ve işlemleri okul müdürlüğünce, yöneticilerin işlemleri ise il milli eğitim müdürlüğünce başlatılır.'' hükmü, 12. maddesinde; ''(1) Yöneticilikte veya öğretmenlikte geçen dört ve sekiz yıllık sürenin hesabında; eğitim kurumunda aynı unvanla geçirilen hizmet sürelerinin toplamı esas alınır. Görevinin sona ereceği tarih; ders yılının içinde olması halinde dört yıllık veya sekiz yıllık sürenin dolduğu tarihin içinde bulunduğu ders yılının son günü, ders yılının dışında olması halinde dört yıllık veya sekiz yıllık sürenin dolduğu tarihi takip eden ders yılının son günüdür.'' hükmü, geçici 1. maddesinde ise; ''(1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihte valiiklerce ataması yapılmış olan öğretmenler ile görevlendirilmesi yapılmış yöneticilerden dört veya sekiz yıllık görev süresini tamamlayanların görevleri sona erer. Bunlardan sekiz yıldan az, dört yıldan fazla çalışanlar bu okullarda sekiz yıllık görev süresi tamamlamak üzere atanabilir/görevlendirilebilirler. Görev sürelerini dolduran yönetici ve öğretmenler istekleri de dikkate alınarak ilgili mevzuatı uyarınca durumlarına uygun okullara öğretmen olarak atanırlar. Bu öğretmenlerden herhangi bir okul/kuruma atanmak üzere başvuruda bulunmayanların veya tercihlerinden birine atanamayanların görev yerleri il içerisinde valiliklerce resen belirlenir.'' hükmü yer almaktadır.

Bu çerçevede, Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmeliğin 9. maddesinin son fıkrası hükmünün dikkate alınarak ihtiyaç ve norm kadro fazlası öğretmenler ile özel program ve proje uygulayan eğitim kurumlarında sekiz yıllık görev süresini dolduran yönetici ve öğretmenlerden;

1- Tercihte bulunanların, en fazla 25 eğitim kurumu tercih etme hakkı verilmek üzere tercihleri dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre il içinde,

2- Tercihlerine atanamayanlar ile tercihte bulunmayanların gizmet puanı en fazla olandan başlamak üzere öncelikle görev yapmakta oldukları ilçe içinde, bunun mümkün olmaması durumunda ise hizmet puanı en az olandan başlamak üzere görev yapmakta oldukları il içinde resen, alanında öğretmen ihtiyacı bulunan eğitim kurumlarına başvurular 23 Eylül 2016 tarihine kadar alınacak, atamaların ise valiliklerce 26 Eylül 2016 tarihine kadar yapılacaktır.

Bu kapsamda yapılacak atamalarda; eğitim kurumlarının boş öğretmen norm kadrolarının, atama yetkisi Bakanlıkta olanlar hariç, tamamı açık gösterilecek ve yeni açılan eğitim kurumları ile özel okullardan Bakanlığımıza devredilenlere yapılacak atamalara öncelik verilecektir. 

Ayrıca öğretmenler, zaruri durumlar dışında gerek Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatı birimlerinde, gerese diğer kamu kurum ve kuruluşlarında geçici olarak görevlendirilmeyecektir.

Kamuajans.com/ÖZEL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
OKEY 2 yıl önce

Doğru bir kara adam eğitimci yapmadığı iş yemediği halt yok bide utanmadan eğitim öğretim tazminatı alıyorlar lanetler

Misafir Avatar
yıldız 2 yıl önce

ısparta eğirdir öğretmenevindeki müdür yardımcılığı yapan kişi iki yıldır orada geçiçi çalışıyor buna bi el atılmalı

Misafir Avatar
cumali 2 yıl önce

Açığa alınan khk namede ismi olmayan ihraç edilmeyen öğretmenlerle Allah rızası için biri ilgilensin hakkıyla soruşturma yapılsın,insanın hayatı geleceği söz konusu,Çoluk çocuk perişan oluyor.Allah yardımcımız olsun.Teşekkürler

Misafir Avatar
karaali 2 yıl önce

Lütfen aklıselim birisi RİZE - ÇAYELİ ilçesindeki okullardaki kaymakamlık oluru ile yapılan idareci görevlendirmelerine bi el atsın. Okul müdür ve müdür yardımcıları ataması varken açık gösterilmeyen 10 - 12 idari göreve kaymakamlık oluru ile görevlendirme yapıldı. Açık varsa niçin yönetici atamaları yapılırken sadece 1 tane okul açıldı da, geri kalanlar açılmadı? O kadar kişi sınava girdi, hak yemeyelim, harama bulaşmayalım.