Eğitim Öğretim Desteği Haziran 2017 3. Taksiti Ödeme İşlemleri
T.C.

Sayı: 36077160-405.01-E.8234395
Konu: Eğitim Öğretim Desteği Haziran 2017 3. Taksiti Ödeme İşlemleri

05.06.2017

........................VALİLİĞİNE
(İl Milli Eğitim Müdürlüğü)

2016-2017 öğretim yılı içerisinde özel okullarda eğitim ve öğretim desteği kapsamında öğrenim gören öğrenciler için 27 Ağustos 2016 tarih ve 29814 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Tebliğ'de belirtildiği gibi; okul öncesi öğrencileri için 2860 TL, ilkokul öğrencileri için 3440 TL, ortaokul öğrencileri için 4000 TL, ortaöğretim öğrencileri için 4000 TL ve temel lise öğrencileri için 2440 TL olarak verilecek olan eğitim ve öğretim desteğinin 3'üncü taksit tutarı olan %30'luk dilim öğrenciler adına özel okullara, 13.01.42.00.09.9.9.11.1.03.5 harcama kaleminden ödenmek üzere ilgili mal müdürlüklerine gönderilmiştir.

e-Okulda Bakanlık MEM İşlemleri - Notlar ve Duyurular - Eğitim ve Öğretim Desteği Alan Kurumlar Ödemeye Esas Tablosu üzerinden il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin sorumluluğunda ödemeler yapılacaktır. Bakanlık MEM İşlemleri altında görünen ödeme listeleri, ödeme evraklarının hazırlanması için kullanılacaktır. Ayrıca özel okulların eğitim ve öğretim desteğinden faydalanan öğrenci raporları, e-Okul üzerinden Sınav İşlemleri - Notlar ve Duyurular bölümünden ''Eğitim ve Öğretim Desteğinden Faydalanan Öğrenciler Kurum Ödeme Listesi - Haziran 2017 3. Taksit'' başlığı altında raporlanabilecektir. Ödemeler; fatura karşılığında KDV dahil olarak yapılacak olup, ödeme listeleri 2 Haziran 2017 tarihinde, e-Okul üzerindeki veriler esas alınarak oluşturulmuştur. Kesilecek olan faturalara, harcama yetkilisi olan İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin isimleri yazılarak fatura ekine öğrenci listesi eklenip kurum hesap numarasını belirtir resmi yazıyla birlikte İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine evraklar teslim edilecektir.

Özel okullara ödenmek üzere ilgili mal müdürlüklerine gönderilen Haziran 2017 ayına ait 3'üncü taksit ödemelerinin zamanında yapılması ve ilgili özel okulların konu hakkında bilgilendirilmesi hususunda;

Bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederim.

Kemal ŞAMLIOĞLU
Bakan a.
Genel Müdür

DAĞITIM
81 İl Valiliğine Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Samsun Doğa okullarından bir Veli, 11 ay önce

İyi günler, bugün 11.Temmuz.2017,6 Haziran da okullara ö deme yapıldığına dair mesaj geldi fakat hala ödeme yok.Üstelik bir sonraki senenin kaydı için ocak ayında baskı yapmaya başlıyorlar, kaydımızı mayıs ta yaptık iki aylık ödemeyi ve peşinatı aldılar fakat bu vakit oldu hala geçen yılın teşviğinin 3. Taksitini ödemediler. Ve bize ödeme yapılmadı denildi. En son bir hafta öncesine kadar bu kadar da rezillik olmaz ama

Misafir Avatar
Defne 12 ay önce

Merhaba, 6 Haziran'da SMS ile bilgilendirme geldi. Ama okulumuz (UGUR Okulları) henüz bizlere ödeme yapmadı. Ödeme takibini nereden yapabiliriz?
Teşekkürler,