Diplomaya Yönelik Alan Değişikliği Bekliyoruz, Duyun Artık Bizi!
Kamuajans.com - Diplomaya dayalı Alan değişikliği bekleyen sınırlı sayıdaki öğretmenlerin feryadını Meb yetkilileri mutlaka duymalıdır.MEB Eğer kulak tıkıyorsa, gerçek ve çok önemli bir şeyi görmüyor demektir. Yeri geldiğinde daha mutlu ve başarılı bir nesilden söz ediliyor. Eğer böyle bir özlem varsa, sınırlı sayıda Alanı dışında çalışan öğretmenlerin kendi alanına dönmesine fırsat tanımalıdır. 
   
Sınırlı sayıdaki Diplomaya dayalı Alan değişikliği; Meb’in söz ettiği, ya da kendine gerekçe olarak kabul gördüğü “İlk Atamayı olumsuz etkiler, haklarını gaspı anlamına gelir” düşüncesinin tersi , şu anda bölgelere göre norm dağılım sıkıntısından da kurtaracaktır.  Meb, elbette kendine göre Diplomaya dayalı Alan değişikliği yapmamak için bir gerekçe görmüştür. Ama inanın Diplomaya dayalı Alan değiştirmek isteyen öğretmenlerin talebi yabana atılacak ve göz ardı edilecek bir durum olmadığı gibi söz konusu olan norm sıkıntısını da giderecektir. Bakan yardımcısı, Müsteşar, genel Müdür; eğitim-öğretim hususundaki toplumun bütün beklentilerine bir şekilde cevap verdiklerini, ülkemizin muasır medeniyet seviyesine çıkması için eğitim anlamında “ne gerekiyorsa yapacağız” deniliyorsa, 3 yıldır bu kadar öğretmenin istediği, aşılması veya çözülmesi bakanlık nezdinde hiç de zor olmayan Diplomaya dayalı Alan değişikliğini yapmamak ne kadar doğrudur? 


Alan değişikliğine genelleme gözlüğü ile lütfen bakmayalım. Diplomaya dayalı Alan değişikliğini, 2012’deki değişiklikle karıştırmak doğru olmadığı gibi, hem bakanlık hem toplum üzerinde farklı ve esas meselenin özünü yansıtmayan algı ortaya çıkardığından değişikliğe sıcak bakılmamaktadır. Oysa tablo hiç de öyle değildir. İşin içinde olan esas dert edinen öğretmenler bunu bilmekte, ehemmiyetine inanmaktadır. Bakanlık yetkililerinin bu konuya kulak tıkayıp hiç ilgilenmemesi çok büyük talihsizliktir. Kamuda sıradan bir problemin çözümü için ortaya konulan haklı bazı tepkiler, yetkilileri hemen harekete geçirdiğini görmekle birlikte, çözüm mercii kısa sürede çıkıp üstüne açıklama da yaparak büyük bir işi başardığına ilişkin demeç te verirler.  Ama ne talihsiz ki, 2013 Yılından beri bir milletvekili, STK, hatta sözü geçen Sendikalar Diplomaya dayalı Alan değişikliği konusunda sayın İsmail KONCUK dışında bakanlık nezdinde ciddi girişimlerde bulunmamışlardır. Gönül ister ki, bütün sendikalar bu hususta bir defaya mahsus hemfikir olarak Diplomaya dayalı Alan değişikliği için bakanlık nezdinde girişim yapmaları Diplomaya dayalı Alan değişikliği isteyen öğretmenlerin en büyük beklentisine cevap vermeleridir.  Eğer bu sendikalar bu mağdur öğretmenlerin diline, meramına tercüman olup müspet bir sonuç alırlarsa;  sendikal anlamda en büyük hizmeti gerçekleştirmiş olacaklar ve sendikacılık tarihinde temiz sayfaya kalıcı tescilleneceklerdir.  Diplomaya dayalı Alan Değişikliğini isteyen öğretmenlerin beklentisi son kez bile olsa söz konusu sendikalar birlikte hazırlayacakları Diplomaya dayalı Alan değişikliği talep yazısının Meb’e iletmeleridir.  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
dilek 2 yıl önce

Diplomaya göre alan değişikliği olsun. 147 hattını arayıp talep oluşturalım

Misafir Avatar
Mert 2 yıl önce

Meb duy sesimizi.Diplomaya dayalı alan değişikliği istiyoz........

Misafir Avatar
recep 2 yıl önce

yan alan değişikliği istiyorum. diplomamda yazıyor işte... sizinki diploma da bizimki kağıt parçası mı? nalıncı keseri gibi olmayın, adam gibi başkalarının isteğine karşı biraz empati yapın. bu millet yıllarca ziraatçilerle sınıf öğretmenliği yapınca eğitime bir şey olmadı da sınıfçılar bir türkçe dersine girince mi kıyamet koptu... yazık bencilce düşünüp yazanlara.

Misafir Avatar
Sinex 2 yıl önce

Diplomaya alan değişikliği bir an evvel yapılmalıdır

Misafir Avatar
ismail 2 yıl önce

Yeter artık meb duy sesimizi. Psikolojik bozuldu.

Misafir Avatar
Mehmet 2 yıl önce

Diplomaya dayalı alan değişikliği en temel hakkımızdır. Bir an önce yapılmalıdır.

Misafir Avatar
umut 2 yıl önce

lütfen artık birileri bizim sesimizi duyup mağduriyetlerimizi gidersin. okullar açıldı biz hala alnımız da değiliz

Misafir Avatar
göksal 2 yıl önce

İnşAllah yakın zamanda yapılır..