Diplomaya-Mezuniyete Göre Alan Değişikliği Bir Haktır, Engellenemez!
Kamuajans.com - Diplomaya dayalı Alan değişikliği bekleyen sınırlı sayıdaki öğretmenlere “Öğretmenler Günü Müjdesi” olarak bir an önce duyuruya çıkmalıdır. Eğer kulak tıkıyorsa, gerçek ve çok önemli bir şeyi görmüyor demektir. 24 Kasım Öğretmenler Gününde öğretmenlerin mutlu ve başarılı olmalarını beliyorlarsa bir zahmet şu Diplomaya Dayalı Alan Değişikliğine kulak asmaları bizim için en büyük hediye ve gösterilecek güzel jest olacaktır. Eğer biz önemli isek, sınırlı sayıda Alanı dışında çalışan öğretmenlerin kendi alanına dönmesine fırsat tanımakla önemsendiğimiz anlaşılacaktır.

Sınırlı sayıdaki Diplomaya dayalı Alan değişikliği isteyen öğretmenlerin talebi yabana atılacak ve göz ardı edilecek bir durum olmadığı gibi söz konusu olan norm sıkıntısını da giderecektir.

Bakanlığın eğitimdeki stratejisi ve yüksek hedefi, bilinmelidir ki, 
mutlu ve başarılı öğretmenlerin gayretiyle mümkündür. 3 yıldır bu kadar öğretmenin istediği, aşılması veya çözülmesi bakanlık nezdinde hiç de zor olmayan Diplomaya dayalı Alan değişikliğini “24 Kasım Öğretmenler Günü Hediyesi” niye olmasın?

Diplomaya dayalı Alan değişikliğini, 2012’deki değişiklikle karıştırmak doğru olmadığı gibi, hem bakanlık hem toplum üzerinde farklı ve esas meselenin özünü yansıtmayan algı ortaya çıkardığından değişikliğe sıcak bakılmamaktadır. Oysa tablo hiç de öyle değildir. İşin içinde olan esas dert edinen öğretmenler bunu bilmekte, ehemmiyetine inanmaktadır. Bakanlık yetkililerinin bu konuya kulak tıkayıp hiç ilgilenmemesi çok büyük talihsizliktir. Kamuda sıradan bir problemin çözümü için ortaya konulan haklı bazı tepkiler, yetkilileri hemen harekete geçirdiğini görmekle birlikte, çözüm mercii kısa sürede çıkıp üstüne açıklama da yaparak büyük bir işi başardığına ilişkin demeç te verirler. Ama ne talihsiz ki, 2013 Yılından beri Alan değişikliği (Mezuniyete Dayalı) hiç yapılmamış, sıradan bir mesele olarak algılanmıştır. Halbuki bu sıradan bir mesele gibi görülmemeli, norm fazlası öğretmenlerin ülke ekonomisine ciddi sıkıntı da getirdiği farkına varılmalıdır. Örneğin, 6 saat derse girip, yada “Joker Öğretmen” diye tabir ettiğimiz, boş ders için hazırda bekleyen öğretmenler ülke ekonomisine yük değil mı? Bunu söylerken lütfen öğretmen arkadaşlarım alınmasınlar. Onlara yönelik herhangi bir suçlama değil. Çözüm bekleyen bir durum değerlendirmesinden söz ediyorum. 25 Kasım norm güncellemelerin son bulacağı tarih göz önüne alındığında, bir yandan da “24 Kasım Öğretmenler Günü” jesti olarak bakanlıktan son müjdeli haberi bekliyoruz. Eğitim haber portalları da Diplomaya Dayalı Alan Değişikliği olan bu talebimizi kamu oyuna duyurursanız bizi memnun edersiniz.

DİPLOMAYA YÖNELİK ALAN DEĞİŞİKLİĞİ BEKLEYEN ÖĞRETMENLER (22.11.2016) 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
nuri 1 yıl önce

diplomaya dayalı alan değişikliği istiyoruz

Misafir Avatar
Halili 1 yıl önce

Diplomaya dayalı alan değişikliği bir an önce yapılmalıdır sınıf öğretmenliğine dönmek istiyorum

Misafir Avatar
gül 1 yıl önce

Diplomaya-Mezuniyete Göre Alan Değişikliği Bir Haktır, Engellenemez!b24 Kasım da müjde bekliyoruz.

Misafir Avatar
Selim Kaya 1 yıl önce

alan değişikliğinin, yönetmeliğe bağlı kalınarak ve tüm normlar açılarak yapılmasını talep ediyoruz.

Misafir Avatar
Kerem Atalay 1 yıl önce

alan değişikliğinin, yönetmeliğe bağlı kalınarak ve tüm normlar açılarak yapılmasını talep ediyoruz.alan değişikliği kapsamlı yapılmak zorunda.

Misafir Avatar
Serdar akkaya 1 yıl önce

alan değişikliğinin, yönetmeliğe bağlı kalınarak ve tüm normlar açılarak yapılmasını talep ediyoruz.norm fazlası sorununun tek çözümü bu.

Misafir Avatar
Deniz Bozkurt 1 yıl önce

Yönetmelik çerçevesinde yapılan alan değişikliği kamu yararına olacaktır. Norm fazlasına tek çözüm alan değişikliğidir.
Tüm branşlar açılmazsa norm kadro fazlalığı çözüme kavusmayacak ve devlete ek maliyet getirecektir.

Misafir Avatar
Recep 1 yıl önce

2013 te Mezuniyete göre yapıldı da ne oldu kaç açık var ki matematik dışında . Yan alanı açın ki ingilizce açığı bari kapansin hem ilkokul hem ortaokul bizim işimiz