Destek Eğitimi Verecek Uzman Öğretici Kursu Başvuruları

Bu kapsamda Genel müdürlüğümüze bağlı özel eğitim okulları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerindeki eğitim personeli ihtiyacının karşılanması amacıyla, Ek-1 deki tabloda belirtilen yer ve tarihlerde başvuru şartlarını taşıyan adaylar için "Özel Eğitim Alanında Destek Eğltiîmi Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu" düzenlenecektir.

Söz konusu kurs başvurularında aşağıda belirtilen usul ve esaslar doğrultusunda hareket edilecektir:
1- Bu kurslara; ilgi (b) Mütalaa'da belirtilen, Okul Öncesi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi veya Sınıf Öğretmenliği alanına kaynak gösterilen yükseköğretim mezunlarından özel eğitim okulları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde görev yapan veya çalışmak üzere sözleşme imzalayıp belirtilen tarihlerde görevlendirme onayı alanlar katılabileceklerdir.

2- Başvurular özel destek eğitim programı uygulayan özel öğretim kurumlan tarafından yapılacak olup, kurumlar bilgi girişleri için "MEBBİS Özel Öğretim Kuramları Modülü" altında bulunan ve sadece özel öğretim kuramlarının kullanımına açık olan "Hizmetiçi Eğitim İşlemleri" ekranını kullanarak Ek-1 tabloda yer alan sayılı/numaralı hizmetiçi kurslarından 1 (bir) tanesini seçerek 12/05/2017 tarihinde saat 11:00 - 23:59 arasında sadece bir kursiyer başvurusu yapacaklardır. Başvuru yapıldıktan sonra 12/05/2017 - 16/05/2017 tarihleri arasında görevlendinnelerinin yapılması gerekmekte olup görevlendirilmesi yapılan kişilerin görevlendirme onaylarına Bakanlıkça düzenlenen ''Özel Eğitim Alanında Destek Eğitimi Verecek Uzman Öğretici Kursu'na katılmak kaydıyla" şeklinde şerh düşülecektir.

3- Düzenlenen kurslar için eğitim, yol, konaklama ve diğer giderleri ile eğitim merkezindeki salon, yemek, barınma ve her türlü diğer giderleri, kamu kurumlan için belirlenen meblağı aşmamak kaydıyla, kursiyerlerin kendileri tarafından karşılanacaktır.

4- Kurumlar, kursiyer için "Özel Öğretim Kurumlan Modülü" altında Hizmetiçi Eğitim İşlemlerinden başvuruyu onayladıktan sonra aynı sayfada yer alan raporlardan “Hizmetiçi Eğitim Başvuru Formu” raporunun çıktısını alarak, kursiyerin görevlendimıe onayları, diploma ve nüfus cüzdanı fotokopilerini onayladıktan sonra, 16/05/2017 tarihi mesai bitimine kadar bu belgeleri bulundukları İl Milli Eğitim Müdürlüklerine teslim edeceklerdir.
ktır.)

6-Başvuruları uygun görülen ve görülmeyen kursiyerlere milli eğitim müdürlüklerince ilgililere zamanında bilgi verilerek, yaşanabilecek olumsuzlukların önlenmesi için gerekli tedbir alınacaktır. Başvuru evrakları İl Mil Ti Eğitim Müdürlüklerince muhafaza edilecektir.

7- Belgeleri eksik olan veya yukarıda belirtilen şartlara uymayan kursiyerlerin evrakları işleme alınmayacak, (kursa başlamış olsalar bile) başvuruları iptal edilecektir. Şartları taşımadığı halde kursa katılmak için başvuru yapan kursiyerlerle ilgili iş ve işlemleri yürüten kuram müdürleri hakkında yasal işlem yapılacaktır.

8- Başvuraları uygun görülen kursiyerlerin listesi Genel Müdürlüğümüz (ookgm.meb.gov.tr) internet sayfasında duyurulacaktır.

B Planı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğüne

Bilgi İşlem Daire Başkanlığına

5-Bu belgeler il Milli Eğitim Müdürlüklerinin özel öğretim kuramlarının iş ve işlemlerinden sorumlu Şube Müdürü veya İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı başkanlığında, bir şube müdürü ve şeften veya memurdan oluşturulacak komisyon tarafından incelenerek MEBBİS Özel Öğretim Kurumlan Modülü altında bulunan Hizmet İçi Eğitim Onay İşlemleri, İl Aday Başvuru Onay İşlemleri Bölümünden en geç 17/05/2017 tarihi mesai bitimine kadar uygun görülenler onaylanacak, uygun görülmeyenler reddedilerek açıklamalar bölümünde gerekçesi belirtilecektir. (Başvuru evrakları ve Başvuru Listeleri İl Millî Eğitim Müdürlüklerince muhafaza edilecek, Bakanlığa gönderilmeyecektir.)

Kamuajans.com/ÖZEL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.