Ders Seçim Hükümleri Yönetmeliği

 2017-2018 eğitim öğretim yılında seçmeli derslerin belirlenmesiyle ilgili olarak;

1-Okulun fiziki imkanları,mevcut öğretmen durumu,derslerin program içerikleri,zorunlu derslerin ve kişisel gelişimin desteklenmesi,yapılmakta olan müfredat değişikliği ve eğitim politikalarımızın gelecek vizyonu dikkate alınarak okul yönetimince en fazla 10 farklı seçmeli ders belirlenecektir.Seçilen bu dersler ikinci dönemin ilk haftasında e-okul sistemi üzerinden ilan edilecektir.

2-Seçmeli derslerin amacı,tanıtımı ve seçimiyle ilgili açıklamalar okul müdürlüklerince ikinci dönemin ilk haftasında öğrencilere ve velilere duyurulacak;sınıf rehber öğretmeni ve rehberlik öğretmeni/öğretmenleri tarafından öğrencilere ve velilere gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

3-Ders seçimi ise ikinci dönemin ikinci ve üçüncü haftalarında öğrencilerin talepleri doğrultusunda yapılarak e-okul sistemine işlenecektır.

4-Derslerin okul türlerine ve sınıf düzeylerine göre,haftalık kaç saat ve kaç kez seçileceği gibi iş ve işlemler ilgili yönetmelik b,c,ç,d,e,f,g ve ğ kararlar dikkate alınarak yapılacaktır.

5-Süresi içerisinde ders seçimi yapmayan öğrencilerin seçmeli dersleri okul yönetimince belirlenecektir.

6-9uncu sınıfa yeni başlayacak öğrencilerin ders seçimi ile seçilen derslerde değişiklik yapılmasına ilişkin iş ve işlemler yeni eğitim öğretim yılının ilk haftası içerisinde yapılacaktır.

7-En az 10 öğrencinin talebi doğrultusunda öğretime açılan seçmeli ders/derslerin öğrenci sayısında yıl içerisinde azal olsa bile ders yılı sonuna kadar bu derslerin öğretimine devam edilecektır.

8-Ders seçim süreci tamamlandıktan sonra ders kitaplarına yönelik iş ve işlemler ilgili tebliğler dergisinde yer alan 2017/3 sayılı genelge ve ekleri kapsamında yürütülerek gerekli tedbirler alınacaktır.Kamuajans.com/ÖZEL

Anahtar Kelimeler:
Ders Seçimi
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.