Danıştay'dan MEB Yönetici Atama Kararı

 Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine Dair Yönetmeliğin 26. maddesinin değiştirilen 3. Fıkrasında yer alan “(3)Kurucu müdür olarak görev yapmakta oldukları eğitim kurumuna, bu kuruma müdür normunun verildiği ilk dönemde müdür olarak görevlendirilme isteğinde bulunanlar ile müdürlükte dört yıllık görev süresini tamamlayanlardan hâlen müdür olarak görev yaptıkları eğitim kurumuna yeniden müdür olarak görevlendirilme isteğinde bulunanlara, söz konusu eğitim kurumları ile sınırlı olmak üzere, bu maddenin birinci ve ikinci fıkralarına göre belirlenen puanlara sekiz puan daha ilave edilir.” hükmünün yürütmesi durdurulmuştur. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu karara karşı itiraz edilmiştir. Ancak; Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun 2016/401 YD itiraz nolu ve 22.09.2016 tarihli kararıyla Bakanlığın itirazının reddine karar verilmiştir.

Yine Türk Eğitim Sen olarak açtığımız davada, Danıştay 2. Dairesinin 2016/1893 E. sayılı ve 17.05.2016 tarihli kararıyla; 2016 yılı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Kılavuzunda yer alan “2.12. Görev süresini dolduran müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarının görev süreleri, Yönetmelikteki şartları taşımaları kaydıyla eğitim kurumu müdürünün inhası, il millî eğitim müdürünün teklifi ve valinin onayı ile aynı veya farklı eğitim kurumlarına dört yıl süreyle uzatılabilecektir.” hükmünün yürütmesinin durdurulmasına karar verilmiştir. Bu karara yapılan itiraz üzerine de Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun 2016/433 YD itiraz nolu ve 22.09.2016 tarihli kararıyla Bakanlığın itirazının reddine karar verilmiştir.

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun 2016/401 YD itiraz Kararı İçin Tıklayınız

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun 2016/433 YD itiraz Kararı İçin Tıklayınız

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
+4 ler mud yrd. 1 yıl önce

+4 lerde sıra

Misafir Avatar
22 1 yıl önce

danıştay bu kararı 2.9.2016 da vermiş .

Misafir Avatar
1455 1 yıl önce

SINAVLI MD.YRD.2. GÖREVLENDİRME YAPILABİLİR

Misafir Avatar
öğrt 1 yıl önce

sınavı kazananların emeğine ve yargı kararına saygı istiyoruzzzz

Misafir Avatar
BAN GÖRE 1 yıl önce

BEN CE HİÇ ZAMAN KAYBETMEDEN HEMEN SINAVLI ATAMA YAPILMALI.EKİM DE YAPILMIŞTI AMA BAZI BOŞ YERLER AÇIK BİLE GÖSTERİLMEDİ.BURALARDA SINAVA GİRMEMİŞ 6 AYLIK GÖR. DOLDURULMUŞTU.ACİL SINAVLI ATAMA YAPILMALI.SINAVIN GEÇERLİK SÜRESİ 1 YILDIR. YOKSA SÜRE DOLACAK YİNE SINAV YAPMAK GEREKECEK

Misafir Avatar
68 1 yıl önce

4 YILLIK GÖREV SÜREM HAZİRAN 2016 DA BİTTİ 6 AY DAHA UZADI 28 ARALIK DA YİNE BİTTİ .ŞİMDİ NE OLACAK.

Misafir Avatar
öğrtmen 1 yıl önce

şimdi ne olacak md yrd ikinci atama yapılacak mı