Bylock Üzerinden Öğretmenlere Tuzak Mı Kuruldu?
Kamuajans.com - Sözlerine şu şekilde devam eden Öner,” Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe ve işgal girişimi sonrası, terör örgütü elemanlarının kamudan temizlenmesi ekseninde yapılan idari ve hukuki tedbirler, toplumun hemen her kesimince gerekli ve yerinde bulunmuştur. Ancak bu tedbir ve girişimlerin, toplumun geniş kesimlerinin zan altında bırakılması neticesini ve mağduriyetlerin yaygınlık kazanacağı algısını doğuracak şekilde dikkatsizce yürütülmesinin sürece zarar vereceği aşikârdır.


Milli Eğitim Bakanlığı’nca FETÖ darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturmalar kapsamında son olarak 2 bin 400 öğretmen görevden uzaklaştırılmıştır. Söz konusu işlemin dayanağının ise Bylock isimli haberleşme programının kullanılması olduğu ileri sürülmektedir. Bahse konu son görevden uzaklaştırmalar beraberinde çok sayıda soru işareti doğurmuştur. Zira görevden uzaklaştırılanların büyük bir kısmının, daha önce açıklanan kriterlerin hiçbirisiyle en ufak bir ilgisi dahi bulunmayan sosyal çevresi, geçmişi ve toplum içindeki bilinirliği itibarıyla terör örgütüyle zerre kadar bağlantısı olmadığından emin olunan kişiler olması haklı ve yerinde şüphelere sebep olmaktadır.


Bu durum beraberinde, terör örgütünün örgüt içi iletişim gibi önemli bir işlemi, Bylock özelinde toplum nezdinde itibarı ve güvenirliği yüksek olan insanların telefonları, GSM hatları, internet abonelikleri üzerinden gerçekleştirerek hem kendisini gizlediği hem de bu insanları istismar etmek suretiyle faaliyetlerini kamufle ettiği şüphesini akıllara getirmektedir.


Özellikle Bylock gibi, kişilerin istismar edilmesine açık kriterler üzerinden gerçekleştirilen her türlü işlem ve idari tedbir yönünden istismar sonucu mağdur edilenlerle istismar ederek mağdur edenler arasındaki ayrımın çok dikkatli ve özenli bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.


Kamu görevinden çıkarma gibi bireysel ve toplumsal sonuçları ağır olan işlemler tesis edilmeden evvel ayrıntılı ve özenli bir teknik incelemenin yapılarak FETÖ/PDY tarafından istismar edilmiş kişilerin mağduriyetine sebebiyet verilmemesi, terörle mücadele sürecinin geleceği açısından son derece önemlidir.”dedi.  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
İdareci 2 yıl önce

Yazıktır günahtır bu insanlara bu ülkeye.ben değilim açığa alınan ama 30 yılını bu ülkeye vermiş ailesinden önce okulu öğrencileri düşünmüş iyiliğinden bu terör örgütüyle zerre kadar bağlantısı olmadığını bildiğimiz hatta herkes onlarla kolkola gezerken bu yanlıştır bu insanlar ajandır diye basbas bağıran şerefli onurlu insanlardır.neymiş baylock kullanöış.buzaöana kadar bu örgütle herhangi bir bağlantısı bulunmayan insanların baylock kullanıcı olarak adledilmesi fevkalade bir yanılgıdır.zira baylock kullanıcısı olmak için o insanlarla vağlantınız referansınız olması gerekir-miş-.15 teömuzun ilk sürecinde bu bağlantıyı vu insanlarda bulamamışken baylock tan açığa alınmak çok acı.aile de huzuru yaşam sevinci kalmamış bu insanların.kime neye güvenecekler.nasıl açıklanır ki bu olanlar.Allah yardımcısı olsun haksızlığa uğrayanların.

Misafir Avatar
Öğretmen 2 yıl önce

Ailecek psikolojimiz bozuldu. Adını bile 15 temmuzdan sonra duyduğumuz bu program yüzünden açığa alındım. FETÖ ile kendi ailem dahil tüm akrabalarımda hiç kimsenin alakası yok. Eğer ben bu program kendim kurduysam veya kullandıysam kendimi asarım. Bu nasıl bir itham anlamıyorum. Kullanmadığımızı ve bu programı kurmadığımızı nasıl ıspatlıyacağımı bilmiyorum. Allah rızası için bana yardım edin.

Misafir Avatar
Ihraç edilen öğretmen 2 yıl önce

Baylokçular kendini zaten gizliyordu.baylokçuların çoğu ya eğitim birsen ya da türkeğitimsene üyeler bizim gibi salakmı aktifsene üye olupta, alenen terörist damgası yesinler.bi biz salağız ya bile bile kendimize sıkıntı çıkardık.Lütfen gerçek fetöcülerle bizi aynı kefeye koymayın.sendikaya üye olup ayrıldım.gizli bir şeyim yok ama teröris muamelesi görüyorum.Allah'a havale ettim.Elimden başka birşey gelmiyor.iyiki kul hakkı var.Allah her şeyi affeder.Ama kul hakkıyla ahirete göçeni asla affetmeyeceğini belirtiyor.

Misafir Avatar
ser74 2 yıl önce

Allah razı olsun bu fetö bizide yaktı ilk defa bu süreçte duyduğumuz bylock varmış. gelin inceleyin. kafayı yemek üzereyiz. ailecek yıkıldık.