Bursa Milli Eğitim de Atama Depremi !..
Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü'nde yaşanan atanamalar, yine çok tartışılacak. Sendikalarla milli eğitimi karşı karşıya getiren şube müdürü atamalarına bir yenisi daha eklendi. Türkiye genelinde bin 700 şube müdürlüğü kadrosu için 5 bin 100 kişi mülakata çağrılırken, Bursa'da 21 kadrosu bulunan şube müdürlüğü atamalarında hülleformülü izlendiği öne sürüldü. Sınavı kazanan şube müdürü adaylarının mülakatları beklenmeden Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü'ne 4 şube müdürü atandı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde görev yapan Suat Topal, Halis Korkmaz ile İnegöl'de görev yapan Cavit Yakşi ve emekli olduğu için ayrılan Erdoğan Kızmaz'ın yerine gelecek 4şube müdürünün sınava girmeden atanması sendikaları harekete geçirdi. Türk Eğitim Sen 2 No'lu Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu, usulsüz atamalara karşı yargı yoluna gideceklerini söyledi.
 
USULSÜZ ATAMA!
 
Onlarca eğitimci okul-kurum müdürü, müdür yardımcısı, şube müdürü olabilmek için mevcut yönetmelik doğrultusunda atama beklerken Bakanlık, 'istediği kişiyi istediği yere ve atamaya' devam ediyor. İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar'a daha önceki şube müdürü atamalarıyla ilgili soruşturma izni çıkarken, yönetici atama mevzuatına rağmen yıllardır yargıdan dönen yöntemin izlenmesi tepkilere neden oldu.
 
DAİRE BAŞKANLARI ŞUBE MÜDÜRÜ OLDU
 
İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde 4 kişinin ataması dün yapıldı. Atamaların 2'si İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne, diğer ikisi de İnegöl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yapıldı. Buna göre Bursa Teknik Üniversitesi'nde daire başkanlığı yapan İbrahim Ataman ile Büyükorhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Bektaş İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atanırken, Bursa Teknik Üniversitesi'nde daire başkanlığı yapan Ali Doğrul ile Bilecik Pazaryeri İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican İnegöl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atandı.
 
SINAVI KAZANANLAR MÜLAKAT BEKLİYORDU!
 
Türkiye genelinde bin 700 şube müdürlüğü kadrosu için 5 bin 100 kişi mülakata çağrılırken, mülakat bekleyen şube müdürlerinin Bursa için şansı azalmış oldu. Bursa'da açılan 21 kadro, gerçekleşen 4 atama ile 17'ye indi. Sınava girmeden ataması yapılan 4 isim, diğer kurumlardan 'muadil' olduğu için geçiş yapabilirken, mülakat bekleyen şube müdürlerinin ne olacağı konusu akıllarda soru işareti bıraktı.
 
ATAMALARA YARGI YOLU
 
Türk Eğitim Sen 2 No'lu Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu, usulsüz atamalara karşı yargı yoluna gideceklerini söyledi.  Atanan 4 şube müdürünün sınav bile kazanamadığını, sınav kazananların hakkının yendiğini ifade eden Türkoğlu, "Ali Doğrul ile İbrahim Ataman hiçbir dönemde müdürlük sınavı kazanamadı. İbrahim Ataman EğitimBir-Sen'in torpiliyle Osmangazi vekil şube müdürlüğü yaptı. Ali Doğrul ise sendika yöneticisidir. Sınıf bile verilmeyen bir eğitimciye müdürlük emanet ediliyor. Bursa Teknik Üniversitesi'ne daire başkanı yapıp 6 ay, 1 yıl sonra muadil olduğu için milletin aylarca sınavı kazanmak için uğraştığı hakkı yiyerek şube müdürü yaptılar. Hülle yoluyla şube müdürü yaptılar" diye konuştu. 
 
"TAKKE DÜŞTÜ KEL GÖRÜNDÜ"
 
Bursa Teknik Üniversitesi'nde bulunan daire başkanlarının milli eğitim müdürlüğüne şube müdürü olarak atanmasının usulsüz olduğunu savunan Türkoğlu, "Teknik Üniversite kadrolaşma için atlama taşı olarak kullanılıyor. Sınavı kazanmış insanların hakkı yeniyor. Bu sistem etrafından dolaşarak kul hakkı yemektir. Becerip de sınavıkazanamayan insanlar sırf yandaş oldukları için 'beyaz takım' oldukları için torpille yerleri işgal etmiştir. Biz bu müdürleri tanımayacağız. Bir kez daha görüyoruz ki sınavla birlikte takke düştü kel göründü. Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü çiftlik oldu. Bu çiftliğin çobanı da artık o çiftliği yönetemiyor" ifadelerini kullandı.

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
zübük 2 yıl önce

siz sanki mülakatla atamaların olacağına mı inanıyorsunuz adamı güldürmeyin 3 er 5er kadroları dolduracaklar zaten 17 aralık darbe girişiminden sonra yapmazlarsa hata olur

Misafir Avatar
kemal hoca 2 yıl önce

adem düzgün-florya tevfik ercan anadolu lisesi, yılmaz arslan-yeşilköy anadolu,kemal soytürk-bakırköy nüket ercan ticaret meslek lisesi ,ercan yaren-bakırköy anad.imam hatip lisesi bunlar bakırköy'de türk eğitimsen'in gözünden kaçan 76.madde atamaları.bu müdürler neredeyse rotasyonla gidecek,türkeğitimsen neden acaba mahkemeye bunları da vermedi.çok düşündürücü... türkeğitimsenliler cevaplar umarım.herkese helal kazançlar ve kul hakkına girmeden kazanılacak helalinden makamlar dilerim....türkeğitimsenlilere de...

Misafir Avatar
ihbar hoca 2 yıl önce

türk eğitim sen..... halen 76.maddeden görev yapan okul müdürleri var.örneğin istyeşilköy anadolu lisesi müdürü yılmaz arslan .duyurulur

Misafir Avatar
öğretmen 2 yıl önce

ebs-cemaat-hükümet işbirliği.şimdi ikisi mağduru oynuyor.üçüncüsü şaşkın.asıl mağdur millet. ahirette nasıl hesap vereceksiniz.bunu düşünün kul hakkı yemeye son verin.

Misafir Avatar
SELAHATTİN AYTAN 2 yıl önce

kardeşim insanları yalan yanlış haberlerle ajite etmeyin. ali doğru btü de daire başkanı değildir.soyadı da doğrul değildir. selçuk her zaman ki gibi palavra dizmeye devam etsin. kervan yürüyecek. o kadar.

Misafir Avatar
va hayfa 2 yıl önce

durum aynen izah edildiği gibidir. şube müdürlüğü sınavını kazandık va hayfa ki boşluklar adaletsiz bir şekilde dolduruyor. o halde neden sınav yapılıyor anlamak mümkün değil. maalesef siyasi gölge her yerde haksızca kendini gösteriyor. haklar yeniliyor adaletsizlik sergileniyor. geleceğe umutla bakan, çalışan, liyakat sahibi insanlar hep mağdur ediliyor. bize de bu durumu kınamaktan başka bir şey kalmıyor. calimero gibi olduk.

Misafir Avatar
ihbar hoca 2 yıl önce

türk eğitim sen..... halen 76.maddeden görev yapan okul müdürleri var.örneğin ist-zeytinburnu saniye sezgin elmas ilkokulu müdürü.duyurulur............