BİLSEM Başvuruları Tarihleri ve Başvuru Aşamaları
kamuajans.com - Bilim Sanat Merkezleri öğrenci seçimi için sınıf öğretmenlerinin doldurması gereken E-okul bilgi sistemi üzerindeki formlara erişim açıldı.  

Formalara https://e-okul.meb.gov.tr adresine giriş yapıp; İlkokul-Ortaokul Kurum İşleri - Bilim Sanat Merkezi Öğrencileri - Bilim ve Sanat Merkezlerine Öğrenci Seçimi Gözlem Formu kısımlarından ulaşabilirsiniz.

Gözlem formu doldurulan öğrenciler 17-21 Aralık 2018 tarihleri arasında http://www.meb.gov.tr internet adresinden ilan edilecek.

İl tanılama sınav komisyonları tarafından grup tarama uygulaması randevuları 24 Aralık 2018 - 4 Ocak 2019 tarihleri arasında verilecek.

Grup tarama uygulamasına girecek öğrencilerin giriş belgeleri 8 Ocak 2019 tarihinde e-okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yayımlanacak.

Grup tarama uygulamaları 19 Ocak - 24 Mart 2019 tarihleri arasında yapılacak olup sonuçlar 29 Mart 2019 tarihinde http://www.meb.gov.tr adresinden ilan edilecek.

Aday Gösterilen Öğrencilere Ait Gözlem Formlarının Doldurulma Süreci

a) 2018-2019 eğitim öğretim yılında ilkokul 1, 2 ve 3. sınıfa devam edip genel zihinsel, 
görsel sanatlar ve müzik yetenek alanlarında akranlarından ileri düzeyde farklılık gösterdiği düşünülen öğrencilerin sınıf öğretmenleri tarafından gözlem formlarının doldurulması ile öğrenci seçim süreci başlayacaktır.

b) Sınıf öğretmenleri tarafından yetenek alanlarına göre aday gösterilecek öğrencilerin 
gözlem formları 03-14 Aralık 2018 tarihleri arasında e-okul Yönetim Bilgi Sistemi (İlkokul Ortaokul Kurum İşlemleri/Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencileri/Bilim ve Sanat Merkezlerine Öğrenci Seçimi Gözlem Formu) üzerinden Şekil 1’de belirtilen aşamalar izlenerek doldurulacaktır.
ÖNEMLİ: Tanılama takviminde belirtilen gözlem formlarının doldurulma süresi geçtikten sonra aday gösterme işlemi yapılamayacaktır. 

c) Bir öğrenci en fazla iki yetenek alanından aday gösterilebilecektir (genel zihinselgörsel sanatlar, genel zihinsel-müzik, görsel sanatlar-müzik). Öğrenci bir önceki eğitim öğretim yılında bir yetenek alanından BİLSEM’e kayıt hakkı kazanmış ise bu yıl da başka bir yetenek alanından aday gösterilebilecektir.

d) Gözlem formu doldurulduktan ve kaydetme işlemi tamamlandıktan sonra öğrencinin 
hangi yetenek alanlarından aday gösterildiğini belgeleyen rapor çıktısı e-okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden (2 nüsha) alınacak ve bu belgeler sınıf öğretmeni ile okul idarecisi tarafından imzalanacak, okul idaresi raporun bir nüshasını imza karşılığında veliye teslim edecek, bir nüshasını ise okulda muhafaza edecektir.

e) Aday gösterilen ve e-okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden gözlem formu doldurulan öğrencilerin hangi yetenek alanından aday gösterildiği 17-21 Aralık 2018 tarihinde http://www.meb.gov.tr internet adresinden duyurulacaktır.

f) Öğrencinin aday gösterildiği yetenek alanlarında bir değişiklik yapılması söz konusu 
ise gerekli düzeltmelerin 17-21 Aralık 2018 tarihleri arasında e-okul Yönetim Bilgi Sistemi (İlkokul Ortaokul Kurum İşlemleri/Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencileri/Bilim ve Sanat Merkezlerine Öğrenci Seçimi Gözlem Formu) üzerinden yapılması gerekmektedir. Belirtilen tarihten sonra öğrencinin yetenek alanı ile ilgili herhangi bir değişiklik yapılması söz konusu olmayacaktır.
Anahtar Kelimeler:
Bilsem
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Gazıantep 6 ay önce

Bilsem kim kazanir.beden egiitmi spor akademisini torpili olanbdonemin adamalr ile bilsemi donemin cocuklari kazanir.ornegin bakin hangi sendikaya uye mensup guclu olan cocuklari bilsemde..kimin donemi ise onlarin xoxuklari zeki felan yok torpillilwr zeki oli..kanmayin...bilsem de zaten hazirbrobit suriler kartondan yanarfag yapiler test coziler.nirm fazlasi ogretmenler calisiler.cocugum kazanamadi ise sevinin...boş