Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ''Elimizde Milli Eğitim Bakanlığı'nın sınavlarının datası var, bunlar inanılmaz derece politika dökümanı yapılabilecek bir içerik. Bunlarla uluslararası bir politika hazırlayabiliriz. Biz sürekli yenilikler, reformlar getirmek istemiyoruz. Biraz zaman alacak yapacağımız işler. Uzlaşma önemli, herkesi dinleyeceğiz. Biz eğitimi belirli bir alanda kapalı bir kurum olarak görmüyoruz. Aydınlığı her yere taşımak istiyoruz. Çocuk neredeyse biz oradayız. Çocuklar günde ortalama 4 saat internette, sosyal medyada geçiriyor. Biz de bunu takip edeceğiz, yasaklamaktan bahsetmiyorum.

Sosyal medyayı takip eden çok iyi bir ekip kurduk, oradan politika üretecek çok iyi bir veri elde edebiliriz. 2 ay içinde 3 yıllık program açıklayacağız. Bize biraz zaman verin.

Robotik'in bu kadar ilerlediği bir dönemde biz bir soru sormak zorundayız. Hangi işi bizim çocuklarımız yapacak? Robotların yapamadığı iş neyse bizim çocuklarımız onu yapacak. Biz ya gemimizi inşa ederiz ya da sel de sürükleniriz. Mesele teknik değil kültür meselesi... Bizim dünyamızın ne olduğunu sizinle çok net paylaşacağız.

Aslında bizim 3 yıllık dediğimiz yapı bu toplumun aceleciyle ilgili bir takvim politikası ortaya koymakla ilgili. Bu böyle bir şey yoksa bizim çocuklarımız ilk okula başlayan çocuklarımız 2040 yılında iş hayatına başlayacak. Bu aslında 2040'ların dünyası için bir hazırlık.'' dedi.

Bakan Selçuk, yeni öğretmen ataması olup olmayacağına ilişkin bir soruyu, "Siyaset mümkün ve makul olanın dengesini kurmak. Bizim şu anda deklare ettiğimiz rakam neyse odur. Ama bunun dışında bir imkan olup olmayacağı bu benim şahsi olarak tasarrufumda olan bir durum da değil. Bu konuyla ilgili beklentilerin farkındayım. Bunu elbette ilgili makama arzediyorum, arzedeceğim. Eğer bir imkan doğarsa yani mümkün olursa makul bir seviyede herhangi bir çalışma yapılabilir. Ama şu anda çok net söylüyorum böyle bir şey yok" şeklinde yanıtladı. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
İsa Keskin 8 ay önce

12- Sınavsız ve notsuz olarak Aile, yurttaşlık ve insan hakları dersi verilir.13- Sınavsız ve notsuz olarak bilgisayar, yazılım ve program tasarımı dersi verilir.14.Öğretmen ve idarecileri yurtdışında tatillere teşvik ediniz.15-Her türlü teftiş zihniyetinden uzak, sadece ve tamamen rehberlik amaçlı mevcut müfettişler arasından seçerek, hizmetiçi güzel örnekler eğitimi ve bu eğitimi alan başarıları müfettiş tarafından takdir edilecek öğretmen ve idareciye en az bir puan olmak üzere hizmet puanı teşviki ile motivasyon yapılır.16-Milletimizin üstün zekalı insan kaynakları heba olmaktadır.. Her yaşta ve her sınıf düzeyinde olmak üzere; Sadece Öğretmenlerinin teklifi ile ve sadece çok üstün yetenekli ve üstün zekalı öğrenciler için Genel Yetenek Sınavı ile özel amaçlı okullara öğrenci seçimi yapılır. 17.Liselerde modüler eğitime geçilir. Lise 10 sınıftan itibaren sertifikasyonla öğrenciler hayata atılabilir.18-Her vatandaş hayatboyu öğrenme olakları ile bütün kariyer ve liyakatini tamamlar

Misafir Avatar
İsa KESKİN 8 ay önce

Sayın Bakan Allah muvaffak etsin:
1- Anasını danasından ayırmadan eğitim olmaz 2- Yeni öğretmenlere güveniniz, çok iyi geliyorlar. 3-Tecrübeli, idealist ve yapıcı öğretmenlerden staj rehber grup öğretmenleri oluşturunuz. 4. Analitik çözümleme pratiği veya niyeti olmayan yöneticilerden kurtulunuz. 5- Öğretmen merkezli eğitimi esas alın, öğrenci ve veli vitrinine asla oynamayın çünkü öğretmen açık tepki vermediği gibi bekleneni de vermiyor.6-Okullarda mevcut şube sisteminden derhal öğretmen sınıflarına geçerek öğretmen kürsülerine saygıyı artırın.7-Okullarda altyapılı resim ve müzik sınıfları oluşturunuz. Zeka gelişimi ve genişlemesi için el yazısına bir şekilde önem verin 8- Sınavsız ve notsuz olarak Orta 6.sınıftan itibaren bilim tarihi, yakın coğrafya, yakın tarih ve vatanımız derslerini verilir.10- Sınavsız ve notsuz olarak Tarım uygulamaları ve hobi bahçeleri dersleri verilir.11- Sınavsız ve notsuz olarak uygulamalı Evcil hayvan besleme dersi verilir,

Misafir Avatar
Yilmaz 8 ay önce

Allah yardimciniz olsun bu tabiri caizce liyakatsiz personellerle isi cok zor bu personeli dagitmak lazim yapamazsa bosa kurek cekerler