Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sınav Ücretlerinde Artırım Yapmalıdır
Sendikamıza, Üniversitenizce yapılan açık öğretim fakültesi sınavlarında görev alan sınav görevlilerine ödenecek ücretlerin, diğer sınavlara göre çok düşük düzeyde olduğu ve 2019 yılında artış yapılmadığı yönünde bilgiler gelmektedir. Son olarak, 12-13 Ocak 2019 tarihlerinde yapılan açık öğretim fakültesi sınavlarında, görevlilere imzalatılan sınav görevlisi evraklarında yazan ücretlere bakıldığında sınav ücretlerine artış yapılmadığı, 2018 yılındaki ücretlerle aynı olduğu görülmektedir.

Üniversiteniz tarafından yapılacak açık öğretim fakültesi sınavında görev alacak personellere ödenecek sınav ücretleri Sınav Ücretlerine İlişkin Usul ve Esaslar'ın hükümlerine göre belirlenmekte ve görevlilere ödenmektedir. Sınav Ücretlerine İlişkin Usul ve Esaslar'ın ''Sınav işlemlerine ilişkin ortak hükümler'' başlıklı 5. maddesinde ''(2) Kurumlarca; sınavın süresi, türü, niteliği, aday sayısı, görevlilerin görev, yetki ve sorumlulukları, sınav yapılan mahallin özelliği gibi hususlar esas alınarak; kurul üyeleri ile kapalı dönemde görev yapanlar ile soru hazırlama ve denetleme görevlileri dahil sınav görevlilerine ödenecek sınav ücretine esas gösterge rakamları, Usul ve Esaslarda yer alan gösterge rakamlarını geçmemek üzere üst yönetici tarafından belirlenir.'' hükmüne yer verilmiştir. Madde hükmünde belirtildiği üzere sınavlarda görev alacak personellere ödenecek sınav ücretleri kurumların en üst yöneticisi tarafından belirlenmektedir. Bu kapsamda, Sınav Ücretlerine İlişkin Usul ve Esasların verdiği yetkiye dayanarak açık öğretim fakültesi sınav ücretleri Üniversitemizin en üst yetkilisi tarafından tespit edilmektedir.

YAZININ DEVAMI 
Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.