Alan Değişikliği Tarihi İle İlgili Önemli Haber

MEB İnsan Kaynakları 30 Eylül - 4 Ekim tarihleri arasında norm kadroların güncellenmesi gerektiği yazısını illere gönderildi. Edindiğimiz bilgilere göre; Norm güncellemeleri ve onay süreci bir ay gibi bir sürede tamamlanacaktır. Akabinde Alan değişikliği yan alandan olmayacak fakat mezuniyet anından yapılacaktır.

KAMUAJANS.COM

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
kerime 2 yıl önce

sınıf öğretmenlerine yan alan değişikliği yapılsın lütfen !

Misafir Avatar
sessiz çoğunluğu duyun artk 2 yıl önce

dünyada disiplinler arası çalışanlar üstün tutulurlar. çünkü farklı alanlarda çalışanların bakış açıları tek alanda çalışanlara nazaran daha üstündür. maalesef türkiye'de disiplinler arası çalışan küçük görülmekte.bırançı diye geçinen arkadaşların bilmediği bir şey var,ilköğretim matematik-sosyal bil veya fen bilgisi gibi branşlar için onlardan önce sınıf öğretmenlerine yan alan verilerek branşlaştırılmıştı.sınıf öğrt arkadaşlarım susarsanız kimse size hakkınızı vermez,2012 eylül döneminde yan alana geçen öğretmen olduğu il mem lerinin yanlış yorumları sonucu geçemeyen öğretmenlerde oldu.son olarak şunu sormak istiyorum. eğer benim üniversitede aldığım 27 kredilik yan alan dersi işime yaramayacaksa neden bana yan alan eğitimi verildi?

Misafir Avatar
objektif düşünün 2 yıl önce

düşük puanlarla fen ed bölümlere girip bedavadan öğretmen yapılanlarda bu memlekette konuşuyorlarya gerisini siz düşünün.objektif değerlendirmeye ne dersiniz,asıl mağdur kim?elbet asıl mağdur yıllardır memleketin en ücra köşelerinde görev yapan,sesi çıkmayan,herkes tarafından hor görülen sınıf öğretmenleridir. yan alanları olmasına rağmen sınıf öğretmenlerinin önüne yıllardır olmayan engeller konuldu. sınıf öğretmenlerinin çalışma alanları başka branşlar tarafından işgal edildi. ilgili merciler asıl mağdur olan kimler olduğu umarım daha net anlarlar.

Misafir Avatar
YETER YETER 2 yıl önce

yeter artık şu işi yapacaksanız yapın yoksa bu kadar insanın duygularıyla oynamayı bırakın.resmen dalga geçiyorsunuz. verdiğiniz sözlerde durmadınız.her şey yalan dolan... günü kurtarmak için uğraşıyorsunuz...yazık ettiniz bunca öğretmen ve öğrenciye...

Misafir Avatar
ömer 2 yıl önce

kağıt üstünde yan alan oluşturulduğu sınıf öğretmenlerinin tespiti ya da en iyisi bir kaç ders alıp yan alan oluşturulmuş. yan alandan branşa geçenlerdeki sorunlar her şeyi anlatıyor. bunun yerine fizik kimya biyoloji tarih coğrafya mezunlarına ortaokul fen ve sosyal bilgilere geçme hakkı verilseydi şu an norm fazlası durumunda olan sınıf öğretmenleri norm fazlası olmaz branş öğretmeni sıkıntısı çeken okullar ücretli öğretmen çalıştırmak gibi -ücretli çalışanları da mağdur etmiştir bu sistem- durumda olmazlardı. aslında her şeyin çözümü basit görünüyor ama yapmadıklarına göre ya niyetleri yok ya da göründüğü gibi değil her şey.

Misafir Avatar
yan alan değişikliği hakkı verilmelidir 2 yıl önce

danıştayda yıllarca hak kaybına uğrayan sınıf öğretmenlerine yan alana geçişe onay vermiştir,okulları ortaokula dönüşerek norma düşen sınıf öğr idarecilere yan alan değişikliği hakkı verilmelidir

Misafir Avatar
okan 2 yıl önce

ortaokuldaki sınıf öğrt idarecilere yan alana geçiş hakkı verilmesini istiyoruz

Misafir Avatar
MÜHENDİS SINIF ÖĞRETMENİ 2 yıl önce

mühendislik fakültesi mezunlarına da matematik yan alanı verilsin. sınıf mezunu olanlara yer açılmış olunur. mühendis demek matematik bilen demektir. inşAllah ttk bizi de unutmaz.