Alan Değişikliği Talebi Karşılanmalıdır!

Daha önceki yıllarda sorunsuz bir şekilde uygulanmış bir prosedürün terk edilmesini gerektirecek olağanüstü bir durum yaşanmadığına göre kendi çalışanlarının talep ve beklentilerini dikkate alması ve çözüm üretmesi gereken Bakanlığın bir an önce mağduriyetler oluşturan ve eğitim sisteminin tartışmalı niteliğini iyice gölgeleyecek uygulamayı yeniden ele alması kaçınılmazdır. Bakanlığın yürüttüğü iş ve işlemlerde "hesap verebilirlik", "öngörülebilirlik" gibi temel esaslara uygun hareket etmesi, çalışanlarının talep ve beklentilerini dikkate alması, "Çalışma Hakkı ve Ödevi" şeklinde Anayasal güvence altına alınmış olan "....çalışanların hayat seviyesini yükseltmek, çalışma hayatını geliştirmek için çalışanları korumak..." maddesi doğrultusunda planlama yapması hem görevidir hem de olması gerekendir.

Bu açıdan çalışanların mesleki doyumları, iş barışı, huzurlu ve verimli bir öğretmen-öğrenci ilişkisi vs. gibi doğrudan eğitim-öğretimin niteliğine etki eden bir konunun acil bir şekilde talep ve beklentilere uygun, temel hukuk ilkeleri ve adil bir personel yönetimi sisteminin makul değerlerine yaslanmış bir şekilde "alan değişikliği"nin periyodik ve öngörülebilir bir takvime bağlanması gerekmektedir. Eğitim sisteminin temel bileşeni olan Öğretmenlerimizin keyfi uygulamalarla mağdur edilmesi, önlerinin kapatılması, talep ve beklentilerinin görmezden gelinmesi kabul edilemez bir durumdur.

ÖZGÜR EĞİTİM-SEN olarak "alan değişikliği" ile ilgili olarak belirtilen temel prensipler doğrultusunda MEB'i kendi görevine ve varoluş gerekçesine uygun hareket etmeye çağırıyoruz.

Abdulbaki DEGER
Özgür Eğitim-Sen Genel Başkanı 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
ersen 1 yıl önce

Alan degisikligi bekliyoruz.biran once duyuruya cikilmalidir.

Misafir Avatar
fetoculer gitti 1 yıl önce

zaten alan değişikliğine engel olan fetoculerdi bu saatten sonra böyle gayri resmi iş yapan fetocu kalmamaıştır. alan değişikliği de 1 aya kalmaz olur.

Misafir Avatar
sınıfa dönüş 1 yıl önce

meb öğrencilerin eğitimini ve öğretmenlerin mutluluğu açısından biran evvel alan değişikliğini yapmalıdır. daha önce alan değişikliği yapmak zorunda kalanlar içinde tekrar asıl branşlarına dönüş hakkı verilmelidir

Misafir Avatar
Serra 1 yıl önce

Evet alan değişikliği yapılmasını bekliyoruz

Misafir Avatar
adem 1 yıl önce

böyle bir zor dönemeçte eksilen boşlukların doldurulması ve kalitenin artması açısından acilen bu talebin gerçekleşmesini bu ay içerisinde sonuçlanmasını istiyoruz

Misafir Avatar
nur 1 yıl önce

alan değişikliğine artık sıra gelmedi mi? kaç yıldır bekliyoruz ilk atama kontenjanları da açıklandığına göre atama bekleyenlere engel olmamız da söz konusu değil

Misafir Avatar
Ali 1 yıl önce

Alan değişikliği hakkımızdır, alan değişikliği hayata geçirilsin.

Misafir Avatar
Hakkımız olanı istiyoruz 1 yıl önce

Yıllardır esas alanı dışında görev yapan mutsuz öğretmenler için yönetmelikte yer aldığı şekli ile Diplomaya dayalı alan değişikliği bir an evvel yapılmalıdır. Artık zaruri olmuştur.