Alan Değişikliği Talebi Karşılanmalıdır!

Daha önceki yıllarda sorunsuz bir şekilde uygulanmış bir prosedürün terk edilmesini gerektirecek olağanüstü bir durum yaşanmadığına göre kendi çalışanlarının talep ve beklentilerini dikkate alması ve çözüm üretmesi gereken Bakanlığın bir an önce mağduriyetler oluşturan ve eğitim sisteminin tartışmalı niteliğini iyice gölgeleyecek uygulamayı yeniden ele alması kaçınılmazdır. Bakanlığın yürüttüğü iş ve işlemlerde "hesap verebilirlik", "öngörülebilirlik" gibi temel esaslara uygun hareket etmesi, çalışanlarının talep ve beklentilerini dikkate alması, "Çalışma Hakkı ve Ödevi" şeklinde Anayasal güvence altına alınmış olan "....çalışanların hayat seviyesini yükseltmek, çalışma hayatını geliştirmek için çalışanları korumak..." maddesi doğrultusunda planlama yapması hem görevidir hem de olması gerekendir.

Bu açıdan çalışanların mesleki doyumları, iş barışı, huzurlu ve verimli bir öğretmen-öğrenci ilişkisi vs. gibi doğrudan eğitim-öğretimin niteliğine etki eden bir konunun acil bir şekilde talep ve beklentilere uygun, temel hukuk ilkeleri ve adil bir personel yönetimi sisteminin makul değerlerine yaslanmış bir şekilde "alan değişikliği"nin periyodik ve öngörülebilir bir takvime bağlanması gerekmektedir. Eğitim sisteminin temel bileşeni olan Öğretmenlerimizin keyfi uygulamalarla mağdur edilmesi, önlerinin kapatılması, talep ve beklentilerinin görmezden gelinmesi kabul edilemez bir durumdur.

ÖZGÜR EĞİTİM-SEN olarak "alan değişikliği" ile ilgili olarak belirtilen temel prensipler doğrultusunda MEB'i kendi görevine ve varoluş gerekçesine uygun hareket etmeye çağırıyoruz.

Abdulbaki DEGER
Özgür Eğitim-Sen Genel Başkanı 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Köylü 2 yıl önce

Üç yıldır bekliyoruz. MEB bürokratları bizim değil atanamayan aday öğretmenlerin gönüllerini hoşnut etmeye çalışıyor. Yeni eğitim öğretim yılında yeni alanımızda çalışmak istiyoruz artık.

Misafir Avatar
Selahaddin 2 yıl önce

Maalesef MEB bizden çok atanamamışların popülist isteklerini ciddiye alıyor

Misafir Avatar
Doga 2 yıl önce

Artık Diplomaya dayalı ALAN değışikli olsun.Inan çok yıprandım.

Misafir Avatar
Ramazan 2 yıl önce

Hem de hemen karşılanmalidir...

Yeni eğitim öğretim yılına yeni ve asıl çalışmak istediğimiz alanla başlamak istiyoruz.

Misafir Avatar
AHMET 2 yıl önce

DİPLOMYA DAYALI ALAN DEĞİŞİKLİĞİNİ HEMEN İSTİYORUZ.

Misafir Avatar
Sinex 2 yıl önce

3 yıldır yapılmayan diplomaya dayalı alan değişikliği mutsuz öğretmenlere ve mutsuz öğrencilere yol açmaktadır kaliteli bir eğitim için diplomaya dayalı alan değişikliği bir an evvel yapılmalıdır

Misafir Avatar
Alper 2 yıl önce

Diplomaya dayalı alan değişikliği istiyoruz

Misafir Avatar
polat 2 yıl önce

Alan değişikliği acilen yapılmalıdır . Herkes mezuniyet alaninda çalışarak daha verimli hale gelecektir.