Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Tereddüte Düşülen Hususlar

 Bu bağlamda;

1-Program,Şubat 2016 tarihinden sonra atanmış ancak geçerli mazeretleri nedeniyle aday öğretmen yetiştirme programını tamamlayamayanları, e-kpss ile atananları ve sözleşmeli öğretmen olarak atanan/atanacak ölanları kapsamaktadır.

2-Aday öğretmenlerin, katılması zorunlu olan hizmetiçi eğitim faaliyetleri,ayrıca bir talimat beklemeksizin,aday öğretmen yetiştirme programı beraberinde ilgi yazımız çerçevesinde planlanıp uygulanacak olup, yarıyıl veya yaz tatiline bırakılmayacaktır.

3-''Türkiye'de Demokrasi Serüveni ile 15 Temmuz Süreci Semineri'' Aday öğretmen yetiştirme programını daha önce tamamlamış olan veya programa devam eden bütün aday öğretmenler alınacaktır.

4- Özel öğretim kurumlarında adaylığı kaldırılan öğretmenlerden bakanlığımıza sözleşmeli öğretmen olarak ataması yapılanlara ilgi (b) genelge'nin 2.maddenin (c) bendine göre işlem yapılacak olup; ayrıca ''özel öğretim kurumlarında adaylığı kaldırılan öğretmenlerin uyum programı'' uygulanacaktır.

a) Özel öğretim kurumlarında adaylığı kaldırılan öğretmenlerin uyum programını uygulayan öğretmenler ,ders ve diğer görevleri dışındaki sürede uyum eğitimiyle ilgili faliyetlerini sürdürecektir.Bu sürede öğretmene fiili olarak girmiş olduğu dersler dışında, uyum süreci kapsamındaki faaliyetler için herhangi bir ücret ödenmeyecektır.

b) Özel öğretim kurumlarında adaylığı kaldırılan öğretmenlerin uyum programının okuliçi faaliyetleri, okul/kurum müdürü yada okul/kurum müdürünün görevlendireceği müdür yardımcısı tarafından yürütülecektir.

c) İl/İlçe milli eğitim müdürlükleri,özel öğretim kurumlarında, adaylığı kaldırılan öğretmenlerin uyum programının okul dışı faaliyetlerinin de, çerve şartlarını ve eğitimin imkanlarını dikkate alarak, faaliyetin özelliğine göre, haftaiçi ve/veya haftasonu uygun görülen gün ve saatlerde uygulanmasını sağlayacaktırlar.

d) Özel öğretim kurumlarında adaylığı kaldırılan öğretmenlerin uyum programı kapsamında yapılacak olan okul dışı ve hizmetiçi faaliyetleri aday öğretmen yetiştirme sürecinde olan aday öğretmenlerle birlikte yapılacaktır.

e) Özel örğeğtim kurumlarında adaylığı kaldırılan öğretmenlerin uyum programında kullanılacak olan formalar ekte gönderilmiş olup doldurulan formlar okul müdürü tarafından imzalanarak ilgili öğretmenin özlük dosyasında arşivlenecektir.Aday performans modülüne veri girişi yapılmayacaktır.

f) Özel öğretim kurumlarında adaylığı kaldırılan öğretmenlerin uyum program'nın yapılıp yapılmadığının takibi okul/kurum müdürü tarafından yapılacak olup programın yürütülmesinden il milli eğitim müdürlükleri sorumlu olacaktır.


Kamuajans.com/ÖZEL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.