686 Sayılı KHK İle Görevden Alınan (İhraç) Öğretmenlerin Listesi
Kamuajans.com - KHK/679 Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname 7 Ocak 2017 Tarihli ve 29940 Sayılı Resmî Gazete - Mükerrer'de 686 Sayılı KHKyayınlandı.

Yayınlanan KHK ile Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Milli Eğitim Bakanlığı'ndan ihraç edilen öğretmenlerin listesi de belli oldu.

7 Şubat 2017 Resmi Gazete de yayımlanan liste...




1 SAYILI LİSTE

(Kamu Görevinden Çıkarılanlar)

2 SAYILI LİSTE

(Kamu Görevine İade Edilenler)

3 SAYILI LİSTE

(Öğrencilik Statüsü

Geri Verilenler)

4 SAYILI LİSTE

(Tedbir Uygulanan Emekli Emniyet

Mensuplarına)



1 SAYILI LİSTE

(1. KISIM)

1 SAYILI LİSTE

(2. KISIM)

2 SAYILI LİSTE

3 SAYILI LİSTE

4 SAYILI LİSTE

5 SAYILI LİSTE

6 SAYILI LİSTE

7 SAYILI LİSTE

22 Kasım 2016 Tarihli ve 29896 Sayılı Resmî Gazete'de KHK/677 Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ve KHK/678 Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname yayınlandı. 


Buna göre 119 öğretmen meslekten ihraç edildi. 677 Sayılı KHK ile meslekten ihraç edilen öğretmenlerin listesi ad-soyad, doğum tarihi sırasına göre sıralanmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığından alınan bilgilere göre; 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında MEB'den ihraç edilen öğretmen sayısı 30.350.

Göreve iadeler sonrasında şu anda 9 bin civarında öğretmen açıkta bulunuyor.




Hükumet yetkilileri inceleme ve soruşturmaların devam ettiğini, görevden alma ve göreve iadelerin olacağını ve bunun için yeni bir KHK hazırlandığını daha önce açıklamışlardı. Yeni yayınlanan 675 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 2.219 öğretmenin pkk ve fetö bağlantıları nedeniyle ihraç edildiler. Bilindiği üzere FETÖ terör örgütü ile ilişkisi olduğu gerekçesiyle 28 bin civarı öğretmen görevden alınmış ve 11.500 öğretmen de  PKK bağlantısı nedeniyle açığa alınmıştı.

Resmi Gazetede yayınlanan 675 sayılı KHK ile görevden alınan öğretmenlerle ilgili sıralı liste aynı KHK nın yayımlandığı Resmi Gazete içerisinde illere göre belirtildi. Görevden alınan eğitim personelinin ihraçlara itiraz edebilme hakları bulunmaktadır. Valilikler yoluyla daha önce itiraz eden binlerce öğretmenden kısıtlı sayıda öğretmen göreve iade edildi. Bu sefer ihraç edilen öğretmenlerin görevden alınma sebebinin çoğunda BYlock olması geri dönüşleri konusunda ihtimaller düşürmektedir.

Resmi gazetede yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname ile 2.219 öğretmen Milli Eğitim Bakanlığından ihraç edildi. İhraç edilen öğretmenler yanı sıra eğitimde yönetici pozisyonundaki okul müdürü ve şube müdürleri ile maarif müfettişlerinden de görevlerinde ihraç edilen personeller oldu.

Milli Eğitim Bakanlığında 2.219 öğretmen ve eğitim personeli görevlerinden alındı. Bu akşam yayımlanan 675 Sayılı KHK ile haklarında terör örgütü ile bağlantısı tespit edilen binlerce memur personel arasında önemli bir bölümü de öğretmenler oluşturdu.

Bu ihraç KHK'sında ihraç nedeni olarak en etkili sebebin bylock sistemi üzerinde tespit edilen personellerin olduğu bildirildi. İhraç edilen öğretmen sayısı ilk açıklanan oranın yüzde 10'u civarında kaldı. Bu da ihraçların azalarak devam edeceği anlamını taşımaktadır.

MEB'DEN İHRAÇ EDİLEN ÖĞRETMENLERİN LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

Kamuajans.com/ÖZEL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Sev 2 yıl önce

Eşim eğitim sen üyesi hiç bir gerekçe gösterilmeden meslekten ihraç edildi. Hakkını aramak için acaba OHAL in kalkmasını mi beklemeli miyiz itiraz dilekçesini nereye gönderme liyiz? Ailecek perişan olduk 3 çocuk okutuyoru z ev kredisi var ve ben hamileyi m ev hanımı yim lütfen bu adaletsizlik bir çare bir cevap yazın.

Misafir Avatar
Sevgi 2 yıl önce

Sendika üyesi olupta ihraç edilen öğretmenler görevlerine geri iade edilecek mi? Edilecek ise ne zaman edilecek?

Misafir Avatar
şaşkın 2 yıl önce

bu nasıl haber liste yarım???????

Misafir Avatar
tekirdağ 2 yıl önce

il my yrd. fetöcü iki kişi hala görevde