540 Saatlik Özel Eğitim Sertifikası Almış Sınıf Öğretmenlerine Alan Değişikliği Hakkı Verilmeli
Kamuajans.com - 2014 yılında yapılan alan değişikliği hakkından yararlanamayan sınıf öğretmenleri, 2016 yılında yapılması planlanan alan değişikliğnde kendilerine yapılan haksızlığın giderilip Alan değişikliği hakkı verilmesini talep ediyorlar.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 80 sayılı Talim ve Terbiye Kurulu Kararında Sınıf Öğretmenliği ile İşitme ve Görme Engelliler Sınıf Öğretmenliğine Kaynak gösterilen fakülte mezunlarına da 25.11.2013 tarih ve 3520599 sayılı yazıları ile ayrıca 09.10.2013 tarih ve 32916801 sayılı yazıları ile 160 saatlik "Zihinsel Engellilerin Eğitimi Kurs"ları gerçekleştirilmiştir.

Danıştay İkinci Dairesinin 12.04.2013 tarihli ve Esas No: 2012/12121 sayılı kararı ve Danıştay İkinci Dairesinin 19.04.2013 tarihli ve Esas No: 2012/1775 sayılı kararı ile 540 saatlik Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği Sertifika Programını tamamlayanların Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliğine atanabileceklerine hükmedilmiştir.

Zihinsel engelliler eğitimlerini 540 saate tamamlama kurs programlarına 80 sayılı Talim ve Terbiye Kurulu Kararında Sınıf Öğretmenliği ile İşitme ve Görme Engelliler Sınıf Öğretmenliğine Kaynak gösterilen fakülte mezunlarından 160 saatlik "Zihinsel Engellilerin Eğitimi Kurs"larını tamamlayanlar unutulmuştur.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü 14.01.2014 tarih ve 192711 sayılı yazıları ile yanlışLIK düzeltilmiştir.

ALAN DEĞİŞİKLİĞİ MAĞDURU SINIF ÖĞRETMENİNDEN GELEN MAİL ŞÖYLE:

Bizler Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği kursta 540 saatlik özel eğtim sertifikası almış Sınıf öğretmenleriyiz. Malesef bazı iller kursu bize geç tamamlattıkları için 2014 yılında yapılan Alan değişikliğine yetişemedik. 2016 yılında yapılması planlanan Alan değişikliğnde bize yapılan haksızlığın giderilip Alan değişikliği hakkı verilmesini talep ediyoruz.


KamuAjans.com - Özel Haber
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
ali can 1 yıl önce

tam 2 sene bu işi yaptım sertifikasını aldım 5 sene sınıf öğretmenliği yaptım bu işi gayet iyi yapacağımızı düşünüyorum

Misafir Avatar
Hatice 2 yıl önce

Yönetmelikte var olan şekliyle alan değişikliği haktır . sertifika ile özel eğitim öğretmeni olunmaz özel çocuklar özeldir sınıf öğretmeni o çocukların halinden anlayamaz 4 yıl egitimini almış özel eğitim öğretmeni ile 540 saatle sertifika almış öğretmen bir mi? Elinizi vicdaniniza koyun

Misafir Avatar
ali yücel 2 yıl önce

atama bekleyen öğretmen olarak yönetmeliğe göre yapılacak alan değişikliğine birşey demiyoruz ama lütfen kimse sertifika ile öğretmen yapılmasın

Misafir Avatar
Kamile 2 yıl önce

Yorumlarim neden yayinlanmiyor doğruyu söylediğim için mi? Keyfi uygulama yapamazsınız

Misafir Avatar
Kamile 2 yıl önce

Haktan bahsetmek için önce o alanda +4 yıl daha egitimini alırsiniz diplomanizi elinize aldığınızda özel eğitim ogretmenligi hakkımı istiyorum diyebilirsiniz. Zira sertifika ile yan alan ile hak talep edilmez

Misafir Avatar
emre 2 yıl önce

ana sınıfı öğretmenine de ihtiyaç var bence sınıf öğretmenleri de ana sınıfı öğretmenliğine geçebilmeli hem norm fazlası olanlarda biraz azalır