24 Kasım'da Öğretmenlere Bir Maaş İkramiye Talebi Mecliste
Aşağıdaki sorularımın Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.

Saygılarımla.   

Vecdi Gündoğdu
Kırklareli Milletvekili

Eğitim sistemi içerisindeki temel sorunlarını çözen ülkeler; kültür, sanat, bilim, teknoloji, ve ekonomik alanlarda kalkınmış ve ilerlemiştir.

Akıl ve bilimden uzaklaşarak, çağdaş eğitim modellerini yaşama geçiremeyen toplumlar ise bağımsızlık, özgürlük ve ekonomik mücadelelerinde her zaman geride kalmaya mahkûmdurlar.

Kalkınmanın ve çağdaşlaşmanın temel şartı eğitim ve öğretimdir. Eğitim ve öğretimin temel taşı ise gelecek nesilleri emanet ettiğimiz eğitim emekçilerimiz, öğretmenlerimizdir.

Öğretmenlerimiz; insanları eğitmeyi ve öğretmeyi meslek edinen, eğitim kurumlarında çocuk ve gençlerin eğitim ve öğretimlerine rehberlik eden, yön veren ve yaşama hazırlayan kimsedir.

Çağdaş medeniyet düzeyine ulaşmanın, refah düzeyi yüksek, mutlu ve özgür bireylerin yaşadığı bir toplum yaratmanın yolu, öğretmenlik mesleğini her bakımdan donanımlı ve çekici hale getirmek, kaliteli öğretmen yetiştirilmesi için her türlü ortam ve imkânı sağlamaktır.

Bu doğrultuda;

1-Eğitim ve öğretimin temel taşı olan öğretmenlerimizin ekonomik olarak rahatlamalarını sağlamak, mesleğin saygınlığını artırmak ve yaşam standartlarını yükseltmek için öğretim hizmetleri sınıfına dahil olup ve fiili olarak öğretmenlik mesleğini yapanlara, her yılın 24 Kasım tarihinde, o yılın kasım ayı maaşı oranında Öğretmenler Günü İkramiyesi ödenmesi için çalışmanız var mıdır?

2- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa ek bir madde eklenerek eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfında hizmet eden öğretmenlerimizin Ek Göstergelerinin yükseltilmesi konusunda çalışmalarınız var mıdır, varsa neler yapılmaktadır, yoksa neden böyle bir çalışma yapılmıyor?

3-Öğretmenlerimizin yaşam standartlarını yükseltmek ve toplumda saygınlığını artırmak ve özgür bir şekilde modern çalışma ortamlarında hizmet etmesini sağlayacak neler yapacaksınız?
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Çevirkazı yanmasın 12 ay önce

21 yıldır aynı yalanı duyuyorum.ama kendilerine 1 gecede zam yapılıyor.

Misafir Avatar
Öğretmen 12 ay önce

üff yine mi çıktı bu, her yıl chp teklif ediyor, akp reddediyor, sonuç: haberlerde öğretmenler 1 maaş ikramiye alacak yalanı ve buna inanan ahmaklar.

Misafir Avatar
Yavuz Öğretmen 12 ay önce

İşimiz CHP ye kaldı ise kara kara günlere kaldı... Oy devşirmeye çalışıyorlar... nafile...

Misafir Avatar
TEFO 12 ay önce

atanamayan öğretmenleri atayınn kardeşimm

Misafir Avatar
Maho 12 ay önce

İşte o sene bu sene Bu sene olacak arkadaşlar (!)

Misafir Avatar
Emekli 12 ay önce

Komedi bir haber.Olması mümkün değil.Dolar 3.99 benzin 6 liraya ramak kaldı.Çalışan ,çalışmayan ,emekli ,emeksiz herkes mutsuz.Durum kötüye gidiyor....

Misafir Avatar
anten 12 ay önce

para var mıydı?

Misafir Avatar
sinan 12 ay önce

yeter bu terane. öğretmen kıt kanaat geçinecek. geleceğimizi kuracak. öğretmene değer vermeyenler yok olup gidecekler.