2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Elektronik Ortamda Hizmete Sunulan İlk ve Orta Öğretim Öğretmen Kılavuzu Kitapları
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI


Uzaktan Eğitim Sistemi Kullanım Kılavuzu


Uzaktan Eğitim Sistemi, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen, farklı mekânlardaki öğrenci, öğretmen ve eğitim materyallerinin web teknolojileri aracılığıyla bir araya getirildiği resmi bir eğitim faaliyetidir.

Farklı zamanlı veya harmanlanmış eğitimlerde bireylerin ders seçimi ve 
derse kaydolmasına, içeriklerin sunulmasına, ölçme ve değerlendirme yapılmasına, kullanıcı bilgilerinin izlenip raporlanmasına olanak sağlayan bir yönetim yazılımıdır.

Bu kılavuzda sistemin kullanılması ile ilgili temel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sisteme giriş yapmak için http://uzaktanegitim.meb.gov.tr web adresini 
kullanabilirsiniz. Sistemi sorunsuz bir şekilde kullanabilmek için bilgisayarınızda java programının yüklü olması ve tarayıcınızın en az Internet Explorer 8 /üstü ya da Firefox olması gerekmektedir. Java programını yükleme işleminden sonra bilgisayardaki bütün tarayıcıların kapatılıp tekrar açılması gerekmektedir. 

Sisteme giriş yapabilmeniz için hâlihazırda kullandığınız MEBBİS kullanıcı adı ve şifresini kullanabilirsiniz. Kurumunuz tarafından sizin için oluşturulmuş olan kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak da sisteme giriş yapabilirsiniz. 

Sisteme giriş yaptıktan sonra karşınıza görev seçme ekranı gelecektir.

Sistem üzerinde bir kullanıcı, kurum/grup(lar) üzerinde birden fazla göreve sahip 
olabilir. Hangi görevle sisteme giriş yapmak istiyorsanız, karşınızda bulunan görev seç linkine tıklayarak sisteme giriş yapınız. 

Sisteme giriş yaptıktan sonra, ana sayfa üzerinde erişebileceğiniz içerikler ve sınavlar listelenmektedir. Almak istediğiniz eğitimi seçiniz. Eğitimleri tamamladığınızda, içerik listesi Durum alanında “Tamamlandı” ifadesi görülecektir. Birbirine bağlı eğitimlerde, içerik tamamlama sırası önemlidir. Bir eğitim başka bir eğitime bağlı ise bağlı olduğu eğitim tamamlanmadan, seçme linki çıkmamaktadır. Bu şartlar sınavlar için de geçerlidir. Almanız gereken eğitimler tamamlanmadan sınav seçme linki de ekranda görünmeyecektir.


2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Elektronik Ortamda Hizmete Sunulan İlk ve Orta Öğretim Öğretmen Klavuzu KitaplarıTIKLAYIN


UZAKTAN EĞİTİM MEB GİRİŞ TIKLAYIN


Link 
yerine sınav şartlarını gösteren bir uyarı görüntülenecektir. 

Bir içerik seçildiği takdirde sistem çalışma ekranına geçer. Bu ekran üzerinde bulunan Eğitim Ağacı üzerinden alınmak istenen eğitim seçilerek içeriğe ulaşılır. Ulaşılmak istenen içerik ayrı bir pencerede açılabilmektedir. Açılan pencere üzerindeki tüm ekranlara ulaşıldıktan sonra pencere mutlaka kapatılmalıdır. Pencere kapatıldıktan sonra yeni eğitimlere ulaşmak için ana menü üzerinde bulunan ana sayfa linkine tıklayınız. 

OYS Modülü

Eğitim Modülü, kullanıcının sistem üzerinde eğitimle ilgili sayfalara ulaşmasını sağlayan modüldür. Modül üzerinde kullanıcının yetkileri
doğrultusunda sistemi kullanabilmesi için gerekli bağlantılar bulunmaktadır. Bağlantıları kullanarak yetkili olduğunuz sayfalara ulaşabilirsiniz. 

Eğitimlerim Ekranı

Bir kullanıcı, birden fazla sınıfa ve birden fazla eğitime kayıtlı olabilir. Ana sayfada erişebileceğiniz tüm içerikler listelenmektedir. Bu sayfada erişilebilecek içerikler sınıflara ya da eğitim adına göre gruplandırılabilir. Ekran üzerinde istenilen sınıf ve eğitim seçilerek sadece o eğitime ait olan içeriklerin listelenmesi sağlanabilir. Kullanıcının içeriği buradan açması ile ana sayfadan açması arasında bir farklılık bulunmamaktadır. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Adem 2 yıl önce

Yasaklı İngilizce kitabı da hala duruyor ne iş hem okullardan kaldırın dediniz ama hala sitede var