1984-2016 Yılları Arasında Yıllık İtibariyle Mezun Sayıları
T.C.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

ACELE VE GÜNLÜDÜR
04.01.2017

Sayı: 62045208-42-E.159010

DAĞITIM YERLERİNE

İlgi: Mesleki Yeterlilik Kanununun 27.09.2016 tarihli ve 44172204-622.03-2632 sayılı yazısı.

İlgi yazı gereğince MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu kapsamında muafiyet sağlanan kitlenin belirlenmesi amacıyla ilgili mevzuat doğrultusunda Mesleki Yeterlilik Belgesi aranmayacak bölüm, alan ve dallardan mezun olanların tespiti için 1984-2016 yılları arasında, her yıla ait mesleki ve teknik ortaöğretim okul ve kurumlarının ek-1 çizelgede belirtilen alan, dal/bölümlerinden mezun sayılarına ihtiyaç duyulmaktadır.

Buna göre;

1. Ek-1'de yer alan çizelgenin ek-2'de yer alan açıklamalara uygun olarak diploma bilgilerinin bulunduğu il/ilçe arşiv kayıtlarına uygun şekilde doldurulması, bunun mümkün olmaması halinde söz konusu çizelgenin iliniz dahilinde faaliyet gösteren tüm resmi mesleki ve teknik ortaöğretim okul ve kurularına gönderilerek okul kayıtlarına uygun şekilde düzenlenmesi,

2. Ek-1 çizelgenin doldurulmak üzere okul/kurum müdürlüklerine gönderilmesi halinde, istenen bilgiler 1984 ile 2016 yılları arasına ait geniş bir zaman dilimini kapsadığından alan, dal/bölüm ayrımı yapılmadan iliniz dahilinde faaliyet gösteren tüm resmi mesleki ve teknik ortaöğretim okul/kurumları ile birlikte mesleki ve teknik ortaöğretim alanında eğitim-öğretim vermekte iken 1984-2016 yılları arasında çeşitli nedenlerle kapatılarak diğer okul türlerine dönüştürülen okul/kurumlara da gönderilmesi,

3. Okul/kurum müdürlüklerince doldurulacak çizelgenin, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığı ile İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilmesi gerekmektedir.

Bilgilerinizi ve hazırlanacak çizelgelerin İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından birleştirmek suretiyle tek bir excel dosyası olarak 27 Ocak 2017 tarihine kadar Genel Müdürlüğümüze gönderilmesi hususunda gereğini rica ederim. 

Yusuf ÇİDEM
Bakan a.
Genel Müdür V.

Ek:

1- Çizelge (Excel Dosyası)
2- Dikkat Edilecek Hususlar (1 Sayfa)

Dağıtım:
B Planı
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.