Diriliş Ertuğrul dizisi bu akşam yayınlanacak yeni bölüm öncesi 2. fragmanı ile ekranlara geldi. Yeni fragmanda; Ertuğrul, zekice kurguladığı planın bir parçası olarak Dragos'un yerine geçen Uranos'la anlaşma yapıyor. Fragmana; Ertuğrul'un, akrabalık ilişkilerini geliştirmek için attığı adım damga vuruyor. Ertuğrul, tarihte sadece Halim'e Hatun ile evlilik yapıyor. İsteme olayı gerçekleşen yeni bölümde tarihi gerçeklere sadık kalınacak mı merak konusu...

Diriliş Ertuğrul dizisinin son bölümü yine soluksuz izlendi. Son bölümde; Beybolat Bey iki oba arasındaki bağları kuvvetlendirmek, hayırlı bir işle mühürlemek ister. Beybolat, Sırma ile hayırlı işi tamamına erdirmek isterken gönlü Ertuğrul'a meyleden İlbilge'nin yüreği kan ağlamaktadır. Son bölümün peşinden 132. bölüm fragmanı için sorgulama başladı.

Düşmanların iliğini kurutan Ertuğrul'un, düşmana karşı zehri aklı ve pusatıdır. Zekice hazırlanan plan sonrası İlbilge kurtarılır. Dilden dile dolaşan Beybolat'ın öldüğü haberi ise planın parçasıdır. Kalede tek başına kalan Ertuğrul, Uranus'un boğazına dayadığı kılıçtan zekice sıyrılmayı başarır. 131. yeni bölüm fragmanı yayınlanan dizide heyecan dorukta!

Diriliş son bölümü ile nefes kesti. Son bölümde Artuk Bey için yola düşen alpler son anda yardımına yetişir. Dragos'un karşısına çıkan ve Moğolların vergisini teslim eden Ertuğrul'un planı işlemeye başlar. 

Son bölümde; öngörüleri kuvvetli olan Ertuğrul, toplanan vergileri yola çıkarmadan önce Betbolat'ı saldırı olabileceği yönünde uyarmış ve dikkatli olmasını söylemişti. Beybolat ie söylenenlere pek kulak asmamış ve Dragos'un tuzağına düşmüştü. Bu tuzakta ise İlbilge Hatun, Dragos’un yeni adamı Uranos tarafından kaleye kaçırılmıştı. Dragos yeni hamlesini yapmış ve Ertuğrul’un başına Uranos’u bela etmişti. Uranos, İlbilge’yi kaçırmasının yanı sıra başka ne gibi belalara yol açacak? Ertuğrul, İbnü’l Arabi’nin talebesi Sadreddin-i Konevi’yi Moğolların elinden kurtarıp sağ salim obaya getirmeyi başarmıştı. Ertuğrul, Moğol tehlikesi altındaki diğer alimleri de kurtarmaya muvaffak olabilecek mi? Artuk ise, Emir Bahaeddin’in adamları tarafından tuzak kurulup kaçırılmıştı. Son bölüme, şiirleriyle yüreklere dokunan Dursun Ali Erzincanlı damga vuruyor.


Diriliş Ertuğrul Eski Bölümlerde Yaşananlar

Dizi yine heyecanın dozunu arttıran son bölüme imza attı. İlbilge'nin kaçırılması ve eli kolu bağlı olan İlbilge'nin abisinin ölüm haberini alması diziye damga vurdu. Yeni fragmanı yayınlanan dizi bu akşam TRT1 ekranlarında. Ertuğrul'un, İlbilge için ölmesi gerektiğini düşündüğü Beybolat'ın boğazına bıçak dayadığı yeni fragman yayında. Kaçırılan Artuk Bey için endişe devam ediyor. Ertuğrul, Uranos'la karşı karşıya gelirken, Dragos kurduğu tuzakta başarılı olma umuduyla takipte!

TRT 1'de yayınlanan dönem dizisi izleyicilere heyecan dolu bir bölüm sundu bu hafta. Dragos, hain planında adım adım ilerliyor. Ertuğrul, Beybolat'ı zindana attırıyor. Beybolat'ın öldüğü haberi dalga dalga yayılıyor. İlbilge, haberin doğru olamayacağını düşünsede, içine düşen kuşku beynini kemiriyor.

Ertuğrul Bey'in Konevi'yi küffarın saldısından koruması damga vurdu. Sırma Hatun'un obaya dönüşü, Artuk Bey'in bulunamayışı dikkat çekti. Dragos, Ertuğrul'un kaşısına adamını çıkararak Dragos diye kendisini tanıtmasını istedi. ilbilge'nin canının tehlikede olması ile iş içinden çıkılmaz bir hal aldı. 

Selcan'ın Moğol baskısından kaçışı ve obasında uğradıkları zulüm, Ertuğrul ve Hayme'yi oldukça tasalandırmıştı. Gündoğdu'nun gönderdiği, iyi olduklarını öğrendiği mektup, Ertuğrul'un yüreğine su serpmişti. Bunca zulmün, baskının başrolünde, Albastı diye birinin olduğu ve Albastı'nın da İlbilge'nin ağabeyi Beybolat olduğu anlaşılmıştı. Fakat bu bir sır olarak kalmıştı. Beybolat'ın Söğüt’e gelişiyle yeniden şekillenen Kayılar ve Umuroğulları arasındaki ilişkinin seyri değişecek mi merak edilirken, Dragos yeni planını uygulamaya koyuyor. Zalim ve soysuz düşman Uranos, Ertuğrul'un karşısına Dragos olarak çıkıyor. 


Diriliş Ertuğrul kadrosunda yeni oyuncular ve rolleri

İlbilge'nin abisi olarak diziye yeni dahil olan Beybolat karakteri ile (Ali Ersan Duru) ve Yinal karakteri ile (Şafak Başkaya) da seyirciden tam puan aldı. 

Kayra Şenocak kimdir? 

Dizide Yunan komutanı rolüne hayat vereceği konuşulan İlker Aksum'dan sonra, Diriliş Ertuğrul'a yeni bir oyuncu daha dahil oldu. Diriliş Ertuğrul'un çekimleri tam gaz sürerken Kayra Şenocak, merakla beklenen dizide Aktemür rolüne hayat verecek. 


İlker aksum (Yunan Komutan)

Dizide Yunan komutanı rolüne hayat vereceği konuşulan İlker Aksum, geçen sezon yine aynı yapım şirketinin TRT için hazırladığı "Mehmetçik Kûtül Amare" adlı dönem dizisinin kadrosunda yer almıştı. Canlandırdığı Cox karakterindeki performansıyla beğeni toplayan ödüllü oyuncu, bu sezon ise "Diriliş Ertuğrul"da seyirci karşısına çıkacak.

1971 yılında dünyaya gelen İlker Aksum’un annesi Nurten Aksum’dur, İlkay ve Alpay isminde ikiz kardeşleri bulunmaktadır. Babası ise Mehmet Bülent Aksum Subay Pilot’tur.

Etimesgut Şeker İlkokulu, Mehmetçik Lisesi mezunudur. Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarını ise 1993 senesinde bitirmiştir. Isparta doğumlu oyuncu İlker Aksum bugüne kadar bir çok sinema ve dizide rol almıştır.

Kimya Gökçe Aytaç(Evdokya)

Erkenci Kuş'ta Can Divit’in (Can Yaman) sevgilisi Polen’i oynayan Kimya Gökçe Aytaç'ın da artık Diriliş Ertuğrul'da rol alacağı öğrenilmişti. Güzel oyuncunun sevilen dizinin yeni sezonunda Evdokya karakterine hayat vereceği bildirilmişti.

1989 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Tiyatro kökenli oyuncu ilk oyunculuk deneyimini, Medcezir dizisi ile gerçekleştirmiştir. Güzel oyuncunun boyu; 1.75, kilosu ise 55’tir.

Yahşi Cazibe, Zeyrek ile Çeyrek, Kertenkele, Rüzgarın Kalbi, İdeal Koca, İki Yalancı, Servet ve Ufak Tefek Cinayetler gibi dizilerde rol almıştır. Ayrıca İstikbal, Papia, Balparmak, Esenora reklamlarında oynamıştır. Rol aldığı sinema filmleri ise Koca Bulma Sanatı, Suda Balık ve Vezir Parmağı’dır.

Güzel oyuncu 2011 yılında kendisi gibi oyuncu olan Gökçe Özyol ile evlenmiştir. Ancak evliliği şiddetli geçimsizlik nedeni ile 2013 yılında son bulmuştur. 

Ünal Silver (Umut Bey)

Diriliş Ertuğrul beşinci sezon oyuncu kadrosuna dahil olan Ünal Silver, Umut Bey'i karakterini oynayacaktır.

1948 doğumlu usta oyuncu Ünal Silver İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 2002 yılında Alles getürk Her Şey Sahte isimli sinema filmi ile beyaz perdeye adım atmıştır.

Daha sonra Üçe Karşı Truva, Hokkabaz, Mavi Kuş, Yalancı Yarim, Sessiz Fırtına, Gölge, Bir Bulut Olsam, Deli Saraylı, Gönülçelen, Beni Unutma, Dedemin İnsanları, No:309, Kuzey Güney, Zenne ve Benim İçin Üzülme isimli sinema ve dizilerde rol almıştır.

Yeni sezonu merakla beklenen Diriliş Ertuğrul dizi kadrosu genişliyor. Yönetmenliğini Metin Günay'ın yaptığı , TRT 1'de ekranlara gelen Diriliş Ertuğrul'un kadrosuna Usta oyuncu Ünal Silver Dahil oldu. Peki Ünal Silver kim? Dizideki  rolü ne olacak?

Diriliş Ertuğrul kadrosunda yeni oyuncu

Ünal Silver kimdir?

1948 senesinde doğan usta oyuncu Ünal Silver İstanbul’da dünyaya gelmiştir. En son 2017 yılında Söz isimli dizide rol alan Ünal Silver evlidir ve bu evliliğinden bir oğlu ve Şefika Natalie Gümüş isminde Almanya’nın Köln şehrinde yaşayan pedagog bir kızı vardır.

Kariyer boyunca bir çok projede yer alan usta oyuncu özellikle Üçe Karşı Truva, Hokkabaz, Mavi Kuş, Yalancı Yarim, Sessiz Fırtına, Gölge, Bir Bulut Olsam, Deli Saraylı, Gönülçelen, Beni Unutma, Dedemin İnsanları, No:309, Kuzey Güney, Zenne ve Benim İçin Üzülme isimli sinema ve dizilerle ön plana çıkmıştır.

Kamuajans.Com –  TRT'nin izleyenleri ekran başına diken fenomen dizisi Diriliş Ertuğrul için hayranları sabırsızlanıyor. 5. sezonuna girecek olan dizinin 122. bölüm fragmanı için gözler TRT 1'e dikildi. Fakat henüz Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanı yayınlanmadı. Geçtiğimiz sezonlara da Ekim aylarında giriş yapan Diriliş Ertuğrul'un 122. bölüm fragmanının her an yayınlanması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde diziyle ilgili açıklama yapan TRT 1 Kanal Koordinatörü Kurtuluş Zeydan; Hikayenin dönüştüğünü söylemişti.

Diriliş Ertuğrul dizisinin yönetmenliğini Metin Günay, yapımcılığını ise Mehmet Bozdağ üstleniyor. Yapım ekibinden henüz yeni sezon tarihine dair bir açıklama gelmedi. Ancak geçen yıl yeni sezon Ekim ayında başlamıştı..

Özellikle Ertuğrul gazi dönemine değinilen dizide tarihi farklı karakterlerinde canlandırılmasıyla yeni kapsamlı bir tarihi hedef aldığı belirtiliyor. 4 yıldır sezon başlangıçlarını Ekim ayı içerisinde yapan Diriliş Ertuğrul'un yeni sezon bölümününde önümüzdeki ay yayınlanması bekleniyor.

SEZON FİNALİNDE NE OLMUŞTU?

Diriliş Ertuğrul 121. son bölüm ile sezona veda etti. TRT ekranlarının sevilen dizisi sezonun kapanışını duygusal bir şekilde yaptı. Halime Hatun'un mezarının başına giden ve göç edecekleri için ona son vedasının gerçekleştiren Kayı Obası, dualarını ettikten sonra yola koyulmuştur. Söğüt'e doğru yola çıkan oba beyi, yeni bir çağa adım atmak üzere harekete geçmişti.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL OSMAN GAZİ DÖNEMİNE GEÇİLECEK Mİ?

Zeydan, aynen şöyle konuştu: “Bu sene Diriliş Ertuğrul olarak devam ettireceğiz. Umarım ekim ortasında girebiliriz. Hikaye dönüşüyor. Tarihsel süreçte Kayı obasının yükselişi ana aksımız olarak devam ediyor. Ama Ertuğrul Söğüt’e yerleşiyor. Biliyorsunuz Ertuğrul artık bekar. Ve onu aşık etmemiz gerekiyor. En büyük düşmanının kız kardeşine aşık olacak. Bu karakteri Hande Soral canlandıracak.”

HANDE SORAL SÜPRİZİ

Başrolünde Engin Altan Düzyatan'ın ve bir çok ünlü ismin rol alan Diriliş Ertuğrul son yıllarda yayınlanan Türk tarihini konu alan önemli yapımlar arasında yer alıyor. İlk olarak 2014 yılında ekranlara gelen Diriliş Ertuğrul, Dünyaya 6 asır hükmeden Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluşunu konu alıyor. Devlete ismini vermiş olan Osman Bey’in babası Ertuğrul Gazi’nin hikayesinin konu edinildiği dizide, Kayı Boyu’nun mücadeleleri ve hangi süreçlerden geçerek devletleştiği anlatılıyor.

BURAK ÖZÇİVİT BU SEZON DİRİLİŞ ERTUĞRUL'DA YER ALACAK MI?

Tekden Film’le ‘Diriliş Osman Gazi’yi oynaması için el sıkışan oyuncuyla, yapım şirketi arasındaki pürüzler giderildi. Özçivit, ‘Diriliş’e, Ertuğrul dönemi bittikten sonra ‘Diriliş Osman Gazi’ olarak başlayacak..." Yani Diriliş Ertuğrul beşinci sezon değil altıncı sezon kadroya dahil olacak.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL'A KATILAN DİĞER OYUNCULAR

Şerif Bozkurt (Belgütay)  

Barış Bağcı (Noyan)  

Gönül Nagiyeva (Almıla)  

Ali Buhara Mete (Mergen)

KamuAjans.com - Özel Haber

Kamuajans.com/ÖZEL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Dovlet 6 gün önce

Haftada iki bolum izleyip olsa daha cok sevinirdim bu diziyi ve Engin Altani cok seviyoruz

Misafir Avatar
Dovlet 6 gün önce

En guzel ve en cok sevdigim dizi

Misafir Avatar
BURAK 2 hafta önce

Engin düz yatanı çok seviyorum

Misafir Avatar
rabia hatun 1 ay önce

diriliş ertuğrul altıncı sezonda çıkacak mı meleyim diriliş ertuğrul

Misafir Avatar
MESUT 1 ay önce

ALLAH HEPİMİZİ AFFETSİN.

Misafir Avatar
ALİ 1 ay önce

HAYIRLI OLSUN

Misafir Avatar
rabai hatun 1 ay önce

diriliş ertuğrul altıncı sezonda çıkacakmı

Misafir Avatar
meleyim 1 ay önce

Dirilis Ertugrul