Kuzgun, dedesi olduğunu öğrendiği Derviş’i öldürdü mü? Kuzgun’un babasının gerçek soyadının ‘Adıvar’ olduğunu öğrenen Dila ne yapacak? Yaşananlar, Kuzgun ve Dila aşkına etki edecek mi? Kuzgun ile Bora arasındaki savaşta neler yaşanacak? Tüm bu sorular ve daha fazlası ‘Kuzgun’un Çarşamba akşamı saat  20.00’de Star’da ekrana gelecek 12. bölümünde yanıt bulacak


Kuzgun’un 11. son bölümü ekrana geldi. Kuzgun yeni bölümde; Kuzgun ile Derviş karşı karşıya geliyor. Dila ve Kuzgun arasında Behram tehdidi nedeniyle sürpriz bir yakınlaşma oluyor. Kuzgun, Dila'nın sevgi gösterisi karşısında ona bazı itiraflarda bulunuyor. Dila, Behram'ın kim olduğunu öğrenmek istiyor.

Kuzgun babasının ölümü ile ilgili olduğunu düşündüğü hapishane müdürünün iştirak ettiği bir düğünde çok büyük bir şok yaşıyor fakat önemli bir ize de ulaşıyor. Kuzgun’un ulaştığı bu izin peşinden Dila ile arasında sarsıcı bir yüzleşme gerçekleşiyor. Başrollerini Barış Arduç ve Burcu Biricik ‘in paylaştığı ‘Kuzgun’un kadrosunda; Settar Tanrıöğen, Hatice Aslan, Levent Ülgen, Ahmet Varlı, Caner Şahin, Ahsen Eroğlu, Aytek Şayan, İpek Erdem, Derya Beşerler gibi önemli isimler yer alıyor.  ‘Kuzgun’un yapımcılığını Kerem Çatay-Pelin Diştaş üstleniyor, yönetmenliğini Bahadır İnce yapıyor, senaryosunu da Burcu Görgün Toptaş ve Özlem Yılmaz yazıyor. Hesaplaşma, intikam ve dillere destan bir aşk hikayesini konu alan ‘Kuzgun’, heyecan ve duydu dolu yeni bölümü ile 01 Mayıs Çarşamba akşamı saat 20.00’de Star’da!


Kuzgun Son Bölümde Neler Oldu? Son Bölüm Özeti.

Kuzgun, ailesini öldürmekle tehdit eden, Derviş bildiği Behram’ı öldüremedi. Dila’nın sevgisi, Kuzgun’un dilindeki mührü ilk kez çözdü. Behram’ın Derviş çıkmasıyla hayatının sorusuyla başbaşa kalan Kuzgun, babasının gerçek ölüm nedenini araştırmaya başladı ve ilk olarak Meryem’in kapısını çaldı. Kuzgun’un babasının ölümünü araştırdığını öğrenen Dila, Kuzgun’a yardımcı oldu. Kuzgun babasının ölümüne dair bulduğu ipucu ile harekete geçti. Rıfat, Şermin’e Yusuf’un evine uyuşturucuyu Dila’nın bıraktığını söyleyerek ve Dila’nın şirketteki hisselerinin yarısını Ali’ye yarısını da ona vererek, Şermin’in eline çok büyük bir koz ve güç verdi. Kuzgun, babasının ölümüyle alakası olduğunu düşündüğü hapishane müdürünün bir düğüne katılacağını öğrendi. Düğüne Dila ile birlikte gittiler. Kuzgun ve Dila, otelin tuvaletinde hapishane müdürünün cesedini buldular ve büyük bir şok yaşadılar. Bu sırada adamın telefonu çaldı.  Kuzgun telefonu açtı. Kendisini Ferman Koruoğlu olarak tanıtan kişi, Kuzgun’a babasının hayatta, mezarının da boş olduğunu söyledi. Kuzgun babasının mezarını açtı ve söylendiği gibi mezar boş çıktı. Bu sırada mezarlığa Bora geldi ve ona, Ferman’ın; babasına kavuşması için tek şansının Behram’ı öldürmek olduğunu söylediğini iletti. Kuzgun, Derviş’e gitti. Mezarın boş olduğunu söyledi. Derviş bu duruma çok şaşırdı. Kuzgun’un baba yadigari saatini tamire götüren Dila, saatin içinde Yusuf Adıvar yazdığını gördü, Kuzgun’un babasının gerçek soyadının Adıvar olduğunu öğrendi ve Kudret’ı aradı. Derviş, Yusuf’a ait, soyadı Adıvar olarak görünen orjinal kimliği çıkardı ve Kuzgun’a Yusuf’un oğlu, kendisinin de torunu olduğunu söyledi. Büyük bir sarsıntı yaşayan Kuzgun, silahını çıkardı, Derviş’e doğrulttu ve tetiği çekti.

Dila, Behram’ın Kuzgun’u öldürebileceği düşüncesiyle korku ve endişe içindedir. Kuzgun’u ansızın karşısında görünce ikisi arasında hiç beklenmedik bir yakınlaşma yaşanır. Dila’nın sevgisi, Kuzgun’un dilindeki mührü ilk kez çözer. Öte yandan Kudret’in yönlendirmeleriyle Behram’ın kim olduğunu öğrenmek isteyen Dila’nın, Kuzgun’un duvarlarını aşması gerekmektedir. Bora’ya cezasını vermeye kararlı olan Kuzgun, ona çok açık bir mesaj gönderir. Ali de Bora’nın karşısına çıkar ve onunla yüzleşir. Diğer yandan Behram’ın Derviş çıkmasıyla Kuzgun, hayatının sorusuyla başbaşa kalır. Kuzgun, babasının gerçek ölüm nedenini araştırmaya başlar ve ilk olarak Meryem’in kapısını çalar.

Kuzgun, yirmi yıl önce zorla alınıp götürüldüğü baba evinin kapısının önünde hayatının adımlarından birini atacaktır. Kuzgun’un babasının ölümünü araştırdığını öğrenen Dila, Kuzgun’a yardımcı olur. Kuzgun’un babasının ölümüne dair bulduğu ipucu, Kuzgun’u harekete geçirir. Bu arada Bora da, gazetede karşı karşıya geldiği Kumru’ya, babası Yusuf’un ölümüyle ilgili çarpıcı sözler sarf eder ve aklına şüphe tohumları eker. Dila’nın Kuzgun’la evliliğini hiçbir şekilde onaylamayan Rıfat, içinde olduğu ruh halinin de etkisiyle Şermin’in eline çok büyük bir koz ve güç verir. Kuzgun, babasının ölümüyle alakası olduğunu düşündüğü hapishane müdürünün bir düğüne katılacağını öğrenir. Dila’nın bu düğünde Kuzgun’u yalnız bırakmaya niyeti yoktur. Bu düğünde Dila ile Kuzgun’un yaşayacağı şok çok büyüktür. Kuzgun babasının ölümüne dair çok önemli bir iz bulacaktır. Bu izin ardından ortaya çıkacak şoke edici gerçeklerle Dila ve Kuzgun sarsıcı yüzleşmeler yaşayacaklardır.

Kuzgun'un Dikkat Çeken Oyuncusu Senan Sena Kimdir? 

Dila ile Kuzgun arasında dikkat çeken diyaloglar yer alıyor. 'Sana bu savaşın bir parçası olma dedim, git dedim' diyen Kuzgun'a karşı Dila, O'nu açık açık tehdit ediyor. Onu evliliğe mecbur bırakan Kuzgun'a 'Senin sonun ben olacağım Kuzgun' ifadelerini kullanıyor. Dila ile Kuzgun arasında yaşanan gel-gitli ilişki izleyenleri ekran başına çekmeye devam ediyor. Kuzgun, herkesi şaşırtan bir kararla Dila'ya evlenme teklif edip, onu kendisi ile evlenmeye mecbur bırakırken, Dila'nın 'Senin sonun ben olacağım' sözleri adeta başlayan yeni savaşın davullarını çalıyor. .

‘Kuzgun’un heyecan dolu hikayesine, Organize Şube’de Başkomiser olarak 8. Bölümden itibaren dahil olan Kudret  Hanım ile Dila’nın (Burcu Biricik) yolları kesişti. Kudret Hanım, organize suç örgütü lideri Behram Adıvar’ı yakalamak ve çeteyi çökertmek için Dila’dan kendisine yardım etmesini istedi. Kudret Hanım karşılığında da Dila’ya; babası Rıfat’ın (Levent Ülgen) serbest bırakılmasını sağlamayı ve ailesini içinde oldukları karanlık hayattan çıkarmayı teklif etti. Dila, Kudret Hanım’a yardım etmeyi kabul etti 
İzleyicilerin ‘Yabancı Damat’, ‘Karakolda Ayna Var’ dizilerinden de hatırlayacağı Senan Kara, son olarak ‘Vatanım Sensin’ dizisinde rol almış ve Yunan komutanın eşi Veronika karakterini canlandırmıştı.

Kuzgun Dizisinde Sürpriz Oyuncu!

Çarşamba akşamlarının vazgeçilmezi haline gelen Kuzgun dizisinin oyuncu kadrosu genişliyor. Güçlü oyuncuları, ilgi çeken konusuyla televizyon dünyasına hızlı bir giriş yapan diziye, Şeref’in oğlu Bora karakterine hayat verecek olan usta oyuncu Ahmet Varlı dahil oldu. Diziye yeni bir soluk getirecek olan oyuncu Ahmet Varlı (Bora) en son Kanatsız Kuşlar dizisinde rol almıştı.


Kuzgun Dizisi Konusu

Kuzgun dizisinde Barış Arduç Kuzgun karakterine Burcu Biricik ise sevgilisi Dila karakterine hayat verecek. Kuzgun tuzağa düşürülerek şehit edilen polis babasının intikamını almak için 20 yıl bekleyen bir adama Dila ise yıllar sonra Kuzgun ile tekrar karşılaşarak hayatı değişen başarılı bir avukata hayat verecek. Kuzgun ve Dila  iki polis arkadaşın beraber büyüyen çocukları olacak ve yıllar sonra yeniden karşılaşacaklar. Kuzgun babasının ölümünden sonra başka bir kimlikle yaşamış ve korumalık yapmıştır. Kuzgun babasının intikamını almak için plan yapacak ve düşmanının kızıyla aşk yaşayacaktır.


Kuzgun Oyuncuları

Başrollerini Barış Arduç ve Burcu Biricik'in paylaştığı dizinin kadrosunda; Settar Tanrıöğen, Hatice Aslan, Levent Ülgen, Caner Şahin, Ahsen Eroğlu, Aytek Şayan, İpek Erdem, Derya Beşerler, Erdal Küçükkömürcü gibi yetenekli oyuncular yer alıyor.

Peki ‘Kuzgun’da kim kidir ? İşte, ‘Kuzgun’daki karakterler ;

KUZGUN
Henüz sekiz yaşındayken sokaklarla tanışmış ve dünyanın sert, karanlık yüzünü görmüştür. Sokakta hayatta kalmayı kendince öğrenmiştir. Ama bu uğurda naifliğini, kalbini ve duygularını derinlere gömen bir adam olmuştur. Kuzgun Dila ile karşılaştığında intikam ve yükselme yolculuğu da başlayacaktır. Ancak Kuzgun’unyıllardır görmediği ailesi ve Dila’nın kendisine hatırlatacağı kalbi,planlarında ve geleceğinde değişimler yaratacaktır.

DİLA
Çocukken Kuzgun’u kaybolması ve birkaç yıl sonrasında da annesini kaybetmesi Dila’nın en büyük travması, olmuştur. Annesinin ölümünden hemen sonra babası Rıfat, okuması ve yeni bir başlangıç yapması için Dila’yı Londra’ya gönderir. Yıllarca yurtdışında yaşadıktan sonra İstanbul’a dönüp, kendi hukuk bürosunu kurmuştur. Kuzgun’un hayatına girmesiyle birlikte Dila’nınpişmanlıkları, vicdan azapları ve bildiği doğrular değişecek; Kuzgun’un varlığıyla önünde farklı ve bir o kadar da tehlikeli bir dönem açılacaktır.

DERVİŞ
Giyimi, kuşamıyla, tavrı tarzıyla büyülü bir adamdır. Hikayeden bol bir şey yoktur ceplerinde. Başı sıkışan yanına koşar. Ama o kapı, açılacağı insanı çok iyi bilir. Derviş, “sokakların kulağı’dır” Kuzgun’un “Derviş’i” olacaktır.

MERYEM
Oğlu Kuzgun’u kaybetmesi, Meryem’in en büyük acısıdır, içgüdüsel olarak Kuzgun’un yaşadığını hep hissetmiş,birgün geri dönmesini beklemiştir. Bahçe ışığını hep açık bırakır, sebebi Kuzgun’un geri döndüğünde yıllardır beklendiğini anlaması içindir. En büyük korkusu,Kumru ve Kartal’a da zarar gelmesi ihtimalidir. Kuzgun geri döndüğünde, sabırla sebatla kendini oğluna affettirmeye çalışacak, bu konuda yıldırılamaz bir enerjisi olacaktır.

RIFAT
Eski polis. Bir uyuşturucu tüccarına yaptıkları bir operasyonda, aldığı rüşvet ve sonrasındaki ortaklığıyla zenginleşmiş, sınıf atlamıştır. Görünen dünyada yönettiği legal bir lojistik şirketi var. Ama bu yıllar boyunca karanlık dünyanın da artık köşe başı adamlarından biri haline gelmiştir. Kızı Dila, en büyük zaafı ve özlemi, ailesi en önemli değeri. Kuzgun geri döndüğünde Kuzgun’la ilişkisi, Rıfat’ın yaşamla olan kontratını sonsuza kadar değiştirecektir.

ALİ
Rıfat’tan bir türlü hesapsız baba sevgisini görememiş bir adam. Babasının beklentilerini karşılayamadığını, ona yeterli bir evlat olamadığını düşünen ve bu yüzden de kendisini değersiz hisseden Ali hep kendini ispat peşinde. Ali, Seda ile evlidir ve beş yaşında Defne isimli bir kızı vardı.

KARTAL
Babasını ve ağbisiKuzgun’u kaybettikten sonra, ailede kalan tek erkek olarak, sorumluluk duygusu çok küçük yaşta gelişmiştir. Tüm acılarına, geçmişlerindeki haksızlıklara karşı duyduğu öfkeye rağmen, önüne bakmaya, intikamdan uzak durmaya çalışmış; evine götüreceği ekmeğin peşine düşmüştür. Annesinin başını yere eğmemek onun en önemli amaçlarından biridir. Annesi ve kız kardeşi Kumru için canını bile verir.

KUMRU
Kuzgun’un en küçük kardeşi Kumru, gazetecidir. Hayatını adalet, doğruluk ve dürüstlük üstüne inşa etmiştir. Babasının bir iftira sonucunda hapiste hayatını kaybetmesi ve Kuzgun’un kayboluşu, geçmişindeki acılar, Kumru’yu haksızlıklara karşı daha hassas, boyun eğmeyen ve mücadeleci biri haline getirmiştir. Ailesinin felaketine sebep olanlarla hesabı kapanmamıştır.

ŞEREF
Ege kökenli, itibarlı bir aileden gelmektedir. Türkiye’nin en zenginlerindendir. Servetini, yasal işlerinden ziyade, 90’lardan beri sürdürdüğü karanlık işlere, uyuştucu ve silah ticaretine borçludur. Kız kardeşi Şermin’e sadece ağbi değil, baba da olmuştur. Oğlu Bora veliahdıdır.

ŞERMİN
Şeref’in biricik kız kardeşi, Rıfat’ın ikinci eşi. Bu evlilikten Naz isimli bir kızları var. Şermin, varlıklı bir ailenin içinde doğmuş sonrasında da ağbisinin gücünün etkisiyle büyümüştür. Ağbisi Şeref’in karanlık dünyasının, kirli parasının kaynağını bilmektedir. Rıfat’ın ilk evliliğinden olma çocukları Dila ve Ali’ye bir üvey anne olmaktan hep kaçınmıştır. Onların ablaları, ne zaman isterlerse sığınabilecekleri sırdaşları olmak istemiştir. Ailesindeki dengeyi, günlük rutin ve huzuru her şeyin önünde tutar.

SEDA
Moda tasarımcısı; Dila’nınağbisiAli’in eşidir. Ali’ye ilk görüşte aşık olan Seda, evliliğine ve ailesine bağlı bir kadındır. Kızları Defne doğtuktan sonra mesleğini ikinci plana atmıştır. Ali’nin kendisine azalan ilgisi ve sevgisine rağmen evliliğini ayakta tutmaya; Ali’nin tüm beklentilerine karşılık verip, ona yetmeye çalışmaktadır.

KamuAjans.com

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Fatih AKSAKALLI 3 hafta önce

şİMDİYE KADAR İZLEDİĞİM EN GÜZEL DİZİ AMA KEŞKE ÇARŞAMBAYA KOYMASALARDI DİRİLİŞİN YÜZÜNE FİNAL YAPAR DİYE KORKUYORUM .DİRİLİŞİ BAŞKA GÜNE ALSINLAR.

Misafir Avatar
AKIN SALCI 8 saat önce @Fatih AKSAKALLI

dirilişle kuzgun ne aynı kanlda nede aynı yapım şirketine aitler.sizce trt 1 ricanızı göz önüne alırmı dersiniz

Beğenmedim (0)
Misafir Avatar
Cevat doğan 2 ay önce

Bence dizi Süper severek izliyorum başarılı olacağına inanıyorum açıkçası bende o dizide oynamak isterdim

Misafir Avatar
dervis baba 2 ay önce

bu dizi 3 haftaya kalmaz fınal yapar neden dersenız kuzgun dogum gunuyle bıtırdınız ortada basta ıkı olu var sonuc gerısı bos benden soylemesı ozlem hanım seneryoyu bıraz daha genısletın bence dar 4 duvar ıcınden bakmayın dısarı cıkın dısarıya bulutlara gunese havaya bakın bence ne demek ıstedıgımızı ıyı anladınız sevgıler

Misafir Avatar
Fazıl aslan 2 ay önce

Kuzgun artık çok dilayı üzmesin aşkına bir nebzede olsa karşılık versin yoksa kalbim duracak hepinizi seviyorum

Misafir Avatar
Hayranı 2 ay önce

İNSALLAH hep böyle devam edersınız Sevgılerımle BARIŞ ARDUC BEN SENIN URFAYA GELMENI COK İSTIYOM ÖZELIKLE HARRANA