Diriliş Ertuğrul heyecan dolu final bölümü ile ekranlara veda etti. Yeni sezona Diriliş Osman’la fırtınalar estirecek olan dizinin yeni kanalı belli oldu. Diriliş Ertuğrul'un sona ermesinin ardından Diriliş Osman olarak yayına devam edecek olan fenomen tv yapımının başrolünde Burak Özçivit yer alacak. Dizinin yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yeni kanalı açıkladı. İşte, Diriliş Osman kadrosuna dahil ettiği ve Burak Özçivit'in partneri olacak o isim...Diriliş Osman'a Yeni İsim! Burak Özçivit'in Partneri Belli Oldu!


'Diriliş Osman' dizisinde Burak Özçivit'in partneri belli oldu. Aslıhan Karalar'ın, Diriliş Osman dizisinde Şeyh Edebali'nin kızı Malhun Hatun'u canlandıracağı öğrenildi. Burak Özçivit'in partneri olacak Aslıhan Karalar, rolü için tarih dersleri almaya başladı. Aslıhan Karalar, Riva'da gerçekleşen provalarda at binme, kılıç kullanma ve ok atma eğitimleri de görüyor. 

Aslıhan Karalar Kimdir?

Annesi Çanakkale, babası ise Ankaralı olan Aslıhan Karalar, 27 Nisan 1999 tarihinde dünyaya geldi. Bilkent Uluslararası Laboratuvar Lisesi'nde okuyan ve ortaokulda Fransızca öğrenen Aslıhan Karalar, Londra King's College'da işletme okuyor. Küçük yaşlardan bu yana piyona ve bale eğitimi aldı. Instagram adresinin aktif olarak kullanan Aslıhan Karalar'ın 19 bine yakın takipçisi bulunuyor. Aslıhan Karalar, Instagram adresinden sık sık paylaşımlarda bulunuyor. Aslıhan Karalar aynı zamanda 2017 Best Model of Turkey birinci oldu.


Diriliş Osman Nerede Çekiliyor?

Diriliş Osman dizisinin seti İstanbul ilinin Beykoz ilçesine bağlı Riva'da kurulan platoda çekiliyor. Dizinin çekim yerinde devasa kaleler, hanlar, hamamlar, camiler, kiliseler, en ince ayrıntısına kadar titizlikle inşa edildi. Şu anda Avrupa'nın en büyüğü olan platoda 60 ayrı marangoz ekibi çalışıyor. Diriliş Osman nerede çekiliyor? Diriliş Osman'ın seti... Dizide 800 metrelik yapay göl ise koca bir nehir olarak aktarılacak. Şuanda Diriliş Osman dizi setinde 1500 kişi yeni sezon içim hummalı bir şekilde çalışıyor. .

Diriliş Osman Dizi Kadrosuna Dahil Olan Oyuncular

Diriliş Osman kadrosuna uzun zamandır ekranlardan uzak kalan Saruhan Hünel dahil olacak.

Önümüzdeki aylarda ATV'de izleyici karşısına çıkması beklenen dizide Sönmez, Diriliş Ertuğrul'da canlandırdığı karaktere hayat verecek. Yani Sönmez, Bamsı Beyrek rolüyle yine kamera karşısına geçecek.

Daha önce Neredesin Firuze filmi ve Kurtlar Vadisi Pusu gibi dizilerde oynayan Ragıp Savaş, Osman Bey'in amcası Dündar Bey olarak dizide yer alacak.

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Halka dizisinde Bahar Berkes karakterini oynayan Hazal Subaşı'nın Diriliş Osman dizisi oyuncu kadrosunda yer alacağı iddia edildi. Doğal güzelliğiyle dikkat çeken Diriliş'in yeni oyuncusu Hazal Subaşı, hayranlarından tam not aldı.

Diriliş Osman Hangi Kanalda?

Dizinin yapımcısı ve senaristi olan Mehmet Bozdağ, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Diriliş Osman dizisinin yayınlanacağı kanalı duyurdu. Diriliş serisinin devamı niteliğinde olan Diriliş Osman dizisi, yeni sezonda ATV ekranlarında izleyici ile buluşacak.

Burak Özçivit'e Hoşgeldin Mesajı

Diriliş Ertuğrul'da 'Ertuğrul Gazi'yi canlandıran Engin Altan Düzyatan’ın sezon finaliyle ekibe veda etmesinin ardından, Osman Gazi’yi canlandırması için Burak Özçivit’le el sıkışan yapımcı Mehmet Bozdağ, “Uzun süredir büyük bir titizlikle yürüttüğümüz projede Osman karakterine hayat verecek Burak Özçivit’le yol arkadaşlığımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi. 

Ertuğrul bey (Ertuğrul Gazi) tarihte gerçekte nasıl öldü? Engin Altan Düzyatan diziden ayrıldı mı? Diriliş Osman ne zaman?

TRT 1 ekranlarının efsane dizisi Diriliş Ertuğrul, 5. sezonu sona eriyor. Dizinin 150. bölümü haftaya ekranda olacak ve dizi ekranlara veda edecek. Öte yandan Engin Altan Düzyatan diziden ayrılacağı iddiaları sorulunca da söylentileri kesin bir dille yalanlamış. Dizi devam ediyor ben de kadrodayım diyerek adeta Burak Özcivit'e gönderme yapmıştı. Dizinin ismi 'Diriliş Osman' olacak ve Osman Gazi'nin hayatı anlatılacak. Kayı boyunu anlatarak başlanan hikayede Osman Gazi'nin gerçek hayatı çekilecek. Dizide Osman Gazi karakterinin oyuncu Burak Özçivit canlandıracak. Diriliş Osman dizisinin yeni sezonla birlikte yayın hayatına başlaması bekleniyor. Bu sezon, Diriliş Ertuğrul kasım hayatında başlamıştı. Diriliş Osman'ın ise ekim ayında ilk bölümünün yayınlanması bekleniyor..

Diriliş Ertuğrul Son Bölüm özeti!

TRT 1 ekranlarında izlenme rekorları kıran Türk televizyon tarihinin “Diriliş Ertuğrul” destanı, final bölümüyle 29 Mayıs 2019 Çarşamba akşamı (bu akşam) saat 20.30’da ekranlara geldi. Ertuğrul Bey, Berkehan’ın yanına giderken yolda Arıkbuka tarafından tuzağa çekilmişti. Kurulacak her türlü oyuna karşı hazırlıklı olan Ertuğrul Bey ve Alplar, Arıkbuka ve adamlarını etkisiz hale getirip Artıkbuka’yı öldürecekken o yine kaçmayı başarmıştı. Umuroğlu obasında ise hileyle oba beylerini kendi safına çeken Sırma, Taşkın Bey’i oba beyi olarak seçtirmiş ve onun evlenme teklifini Kabul etmişti. Beylik seçiminde bir hile olduğunu fark eden İlbilge, Gündoğdu Bey’den yardım istemiş ve bu oyunu bozup Taşkın Bey’i etkisiz hale getirmişti.

 Ertuğrul Bey, Berke Han’a en yakın adamlarından birinin casus olduğunu ve Anadolu’da başlatacakları büyük cengin bilgilerini Moğollara aktardığını söylemek üzere onun yanına gitmiş ve haini deşifre etmişti. Umur obasında ise Sırma ve Taşkın beyin çevirdiği işler ve kirli ortaklıkları ortaya çıkmış, Taşkın beyin cezası kesilmişti. Sırma şimdi ne yapacak? Töreye muhalefeti ve Türk obalarına ihanetinden dolayı ağabeyi Beybolat’ı gözden düşüren İlbilge bacısı Sırma’yı da tek kalemde silecek mi? Yoksa af mı edecek? Kayı obasında Hayme ananın başlattığı düğün hazırlıkları nihayete erecek mi? İlbilge ve Ertuğrul evlenebilecek mi?

Ertuğrul Tarihte Kaç Kez Evlilik Yaptı? İlbilge Hatun ile Evlendi Mi?

93 yıl yaşayan Ertuğrul Bey, tarihte 1 kere evlendi. Tek evliliği olanHalime Hatun ile evlendi. Halime Hatun'un 1281 yılında vefatıyla birlikte Ertuğrul Gazi de aynı yıl içerisinde Hakk'a kavuştu.

Halime Hatun Kimdir?

Osmanlı Beyliği’ni kuran Osman Bey’in annesi ve Ertuğrul Gazi’nin eşi konumunda bulunanHalime Hatun hakkında çok fazla bilgi bulunmasa da 1281 tarihinde hayatını kaybettiği bilinmektedir. Ölümüne kadar Ertuğrul Gazi’nin yanından bir an olsun ayrılmayan ve ona Savcı Bey, Gündüz Alp ve Osman Gazi adında üç evlat veren hatundur. Ertuğrul Gazi ve Halime hatun bugün aynı türbede yan yana yatmaktalar. Bilecik ili Söğüt ilçesinde yer almaktadır türbeleri. Bursa Eskişehir yolu üzerinden ulaşım sağlanabilir türbelerine.

Diriliş Ertuğrul Eski Bölümlerde Yaşananlar

Ertuğrul Bey Albastı’yı öldürdükten sonra abisi Gündoğdu’yu Arıkbuka’nın tuzağından kurtarmış ve obaya dönmüştü. Cenkte ağır yaralanan Turgut iyileşmiş, Ertuğrul Bey ve Gündoğdu’nun da obaya sağ salim dönmesi obayı bayram yerine çevirmişti. Ertuğrul Bey bu mutluluğu perçinlemek üzere daha önce evlilik sözü verdiği İlbilge Hatun ile konuşmuş ve yakın zamanda bu meseleyi sonuçlandırmak istediğini bildirmişti.

 Ertuğrul Bey ve İlbilge evlenecek mi? Abisinin öldürülüşünü hazmedemeyen Sırma Arıkbuka ile iletişime geçip işbirliği yapmak istediğini söylemişti. Bunun üzerine Arıkbuka, Ertuğrul Bey’in Berke Han’ın adamlarıyla buluşacağı yeri öğrenmiş ve Ertuğrul Bey’e tuzak kurmuştur. Ertuğrul Bey bu tuzaktan da kurtulmayı başarır. Sırma ve Arıkbuka’nın hain işbirliği ortaya çıkar ve Obada yaprak dökümü başlar.

Gündoğdu Bey Tarihte Kimdir?

Gündoğdu Bey, Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul Bey’in ağabeyi olarak yer alıyor. Dizide Gündoğdu Bey’e Kaan Taşaner hayat veriyor. Tarihte Gündoğdu Bey, Süleyman Şah'ın en büyük oğludur. Gündoğdu Bey hiç şüphesiz yiğit bir alp idi. Bunu kardeşi Ertuğrul Gazi ile Alaaddin Keykubat'ın yardımına gittikleri Yassıçemen Meydan Muharebesi'nde göstermiştir. İşte Gündoğdu Bey hakkında merak edilenler…

Gündoğdu Hakkında Merak Edilenler (Gündoğdu'nun Hayatı)

Süleyman Şah ve Hayme Ana’nın en büyük oğludur. Süleyman Şah gibi bir baba ve Hayme Ana gibi bir anneden dünyaya geldiği için Gündoğdu da hiç şüphesiz yiğit alp idi. Bunu kardeşi Ertuğrul Gazi ile Alaaddin Keykubat'ın yardımına gittikleri Yassıçemen Meydan Muharebesi'nde göstermiştir. Bu savaş sonrasında Anadolu Selçuklu Hükümdarı 1.Alaaddin Keykubat Gündoğdu'nun kardeşi Ertuğrul Gazi'ye Hilat (Elbise-Hükümdarlık Sembolü) giydirerek kendisine Ankara yakınlarındaki Karacadağ ve çevresini vermiştir.

Moğol zulmünden kaçıp kendilerine yeni yurt aramak için göç eden Kayı Obası, bir yandan da ana vatanları olan Orta Asya'ya geri dönmek istiyorlardı. Obanın büyük kısmı Orta Asya'ya dönmek istiyordu. Lakin Ertuğrul Bey ve onu destekleyenler Anadolu'da kalmak istiyordu. Gündoğdu ve Sungur Tekin Bey yaklaşık 1000 hane ile doğuya doğru yani Anavatan (Orta Asya)'a gitmiş, Ertuğrul Bey ve kardeşi Dündar Bey ise batıya doğru gitmişlerdir. Nihayetinde Osmanlı Devleti'nin temellerini atan Ertuğrul Bey ve 400 çadırlık bir oba olmuştur. Gündoğdu ve Sungur Tekin Bey'in bu hamlesi bazı tarihçiler için büyük bir hata olarak yorumlanmıştır. Nitekim Gündoğdu Bey'in ölümü hakkında ve mezarı hakkında bir bilgi yoktur. Böylelikle tarih sahnesinden sessiz sedasız kaybolmuştur.KamuAjans.com

Kamuajans.com/ÖZEL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
MUHAMMET 7 saat önce

ALLAH SIZDEN RAZY OLSUN TÙM DIRILIS DIZISININ OÝUNCULARYNA TESEKUR EDERIM HEP TÙRKMENLERIN ADYNDAN TESEKÙRLER 6 SEZON HANGI GÙN BASLYÝOR

Misafir Avatar
Rahima Akramowa 3 gün önce

Bence ertugrul gibi diriliş osmanında trt de oynalması lazım a tv sadece dram a tv nin dzileri de çok saçmalar

Misafir Avatar
Suleyman 3 gün önce

Engin altan duzyatan olsa iyi olurdu

Misafir Avatar
Ejegül 6 gün önce

Allah sizden razy olsun! Hangi kanalda olsada çok şükür ony izleýe bilejeğim.Tüm Türkmenler adina bu diziýi ýapanlara teşekkür ederim.

Misafir Avatar
Muhammed 2 hafta önce

Ben çete atv de olmasin yine trt 1den versinler yinede filmin kalitesi düşer

Misafir Avatar
Mesut 2 hafta önce

Neden atv ye alındı bilmem ama bu üzücü bir haber. Açıkçası hiçbir bölümünü kaçırmafığım bu diziyi bir daha izlemeyi düşünmüyorum. Sonuçta yayınladıkları diziler ve programlar ortada. Fazla söze gerk yok...

Misafir Avatar
Gönül 4 hafta önce

Dizinin atvde yayınlanması çok üzücü hiç yakışmıyor o kanala böyle ciddi bir dizinin orda oynaması olmadı ve zaten engin altanın olmaması başka bir olay diziyi tekrar trtye verip rengini oynatın

Misafir Avatar
SABUR 1 ay önce

Öncelikle size dizi için teşekkur ediyorum.Osman Gazini canlandırıp Burak Özçiftin canlanfırmasını istiyorum.Burak Özçiftde iyi bir oyuncu ben de onu seviyorum çok iyi rol yapiyor.Teşekkur ederim Allah razı olsun Sizlerden !!!