Diriliş Ertuğrul heyecan dolu final bölümü ile ekranlara veda etti. Yeni sezona Diriliş Osman’la fırtınalar estirecek olan dizinin yeni kanalı belli oldu. Diriliş Ertuğrul'un sona ermesinin ardından Kuruluş Osman olarak yayına devam edecek olan fenomen tv yapımının başrolünde Burak Özçivit yer alacak. Dizinin yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yeni kanalı açıkladı.


Kuruluş Osman'a Yeni İsim! Burak Özçivit'in Partneri Kim?

Birsen Altuntaş'ın haberine göre Burak Özçivit'in partnerinin Özge Törer olduğu konuşuluyor. İsmi daha önce duyulmayan genç oyuncunun kim olduğu ve dizide nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu oldu.

Kuruluş Osman Nerede Çekiliyor?

Diriliş Osman dizisinin seti İstanbul ilinin Beykoz ilçesine bağlı Riva'da kurulan platoda çekiliyor. Dizinin çekim yerinde devasa kaleler, hanlar, hamamlar, camiler, kiliseler, en ince ayrıntısına kadar titizlikle inşa edildi. Şu anda Avrupa'nın en büyüğü olan platoda 60 ayrı marangoz ekibi çalışıyor. Diriliş Osman nerede çekiliyor? Diriliş Osman'ın seti... Dizide 800 metrelik yapay göl ise koca bir nehir olarak aktarılacak. Şuanda Diriliş Osman dizi setinde 1500 kişi yeni sezon içim hummalı bir şekilde çalışıyor. .

Kuruluş Osman Dizi Kadrosuna Dahil Olan Oyuncular

Diriliş Osman kadrosuna uzun zamandır ekranlardan uzak kalan Saruhan Hünel dahil olacak.

Önümüzdeki aylarda ATV'de izleyici karşısına çıkması beklenen dizide Sönmez, Diriliş Ertuğrul'da canlandırdığı karaktere hayat verecek. Yani Sönmez, Bamsı Beyrek rolüyle yine kamera karşısına geçecek.

Daha önce Neredesin Firuze filmi ve Kurtlar Vadisi Pusu gibi dizilerde oynayan Ragıp Savaş, Osman Bey'in amcası Dündar Bey olarak dizide yer alacak.

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Halka dizisinde Bahar Berkes karakterini oynayan Hazal Subaşı'nın Diriliş Osman dizisi oyuncu kadrosunda yer alacağı iddia edildi. Doğal güzelliğiyle dikkat çeken Diriliş'in yeni oyuncusu Hazal Subaşı, hayranlarından tam not aldı.

Kuruluş Osman Hangi Kanalda?

Dizinin yapımcısı ve senaristi olan Mehmet Bozdağ, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Diriliş Osman dizisinin yayınlanacağı kanalı duyurdu. Diriliş serisinin devamı niteliğinde olan Diriliş Osman dizisi, yeni sezonda ATV ekranlarında izleyici ile buluşacak.

Burak Özçivit'e Hoşgeldin Mesajı

Diriliş Ertuğrul'da 'Ertuğrul Gazi'yi canlandıran Engin Altan Düzyatan’ın sezon finaliyle ekibe veda etmesinin ardından, Osman Gazi’yi canlandırması için Burak Özçivit’le el sıkışan yapımcı Mehmet Bozdağ, “Uzun süredir büyük bir titizlikle yürüttüğümüz projede Osman karakterine hayat verecek Burak Özçivit’le yol arkadaşlığımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi. 

Ertuğrul bey (Ertuğrul Gazi) tarihte gerçekte nasıl öldü? Engin Altan Düzyatan diziden ayrıldı mı? Diriliş Osman ne zaman?

TRT 1 ekranlarının efsane dizisi Diriliş Ertuğrul, 5. sezonu sona eriyor. Dizinin 150. bölümü haftaya ekranda olacak ve dizi ekranlara veda edecek. Öte yandan Engin Altan Düzyatan diziden ayrılacağı iddiaları sorulunca da söylentileri kesin bir dille yalanlamış. Dizi devam ediyor ben de kadrodayım diyerek adeta Burak Özcivit'e gönderme yapmıştı. Dizinin ismi 'Diriliş Osman' olacak ve Osman Gazi'nin hayatı anlatılacak. Kayı boyunu anlatarak başlanan hikayede Osman Gazi'nin gerçek hayatı çekilecek. Dizide Osman Gazi karakterinin oyuncu Burak Özçivit canlandıracak. Diriliş Osman dizisinin yeni sezonla birlikte yayın hayatına başlaması bekleniyor. Bu sezon, Diriliş Ertuğrul kasım hayatında başlamıştı. Diriliş Osman'ın ise ekim ayında ilk bölümünün yayınlanması bekleniyor..

Diriliş Ertuğrul Son Bölüm özeti!

TRT 1 ekranlarında izlenme rekorları kıran Türk televizyon tarihinin “Diriliş Ertuğrul” destanı, final bölümüyle 29 Mayıs 2019 Çarşamba akşamı (bu akşam) saat 20.30’da ekranlara geldi. Ertuğrul Bey, Berkehan’ın yanına giderken yolda Arıkbuka tarafından tuzağa çekilmişti. Kurulacak her türlü oyuna karşı hazırlıklı olan Ertuğrul Bey ve Alplar, Arıkbuka ve adamlarını etkisiz hale getirip Artıkbuka’yı öldürecekken o yine kaçmayı başarmıştı. Umuroğlu obasında ise hileyle oba beylerini kendi safına çeken Sırma, Taşkın Bey’i oba beyi olarak seçtirmiş ve onun evlenme teklifini Kabul etmişti. Beylik seçiminde bir hile olduğunu fark eden İlbilge, Gündoğdu Bey’den yardım istemiş ve bu oyunu bozup Taşkın Bey’i etkisiz hale getirmişti.

 Ertuğrul Bey, Berke Han’a en yakın adamlarından birinin casus olduğunu ve Anadolu’da başlatacakları büyük cengin bilgilerini Moğollara aktardığını söylemek üzere onun yanına gitmiş ve haini deşifre etmişti. Umur obasında ise Sırma ve Taşkın beyin çevirdiği işler ve kirli ortaklıkları ortaya çıkmış, Taşkın beyin cezası kesilmişti. Sırma şimdi ne yapacak? Töreye muhalefeti ve Türk obalarına ihanetinden dolayı ağabeyi Beybolat’ı gözden düşüren İlbilge bacısı Sırma’yı da tek kalemde silecek mi? Yoksa af mı edecek? Kayı obasında Hayme ananın başlattığı düğün hazırlıkları nihayete erecek mi? İlbilge ve Ertuğrul evlenebilecek mi?

Ertuğrul Tarihte Kaç Kez Evlilik Yaptı? İlbilge Hatun ile Evlendi Mi?

93 yıl yaşayan Ertuğrul Bey, tarihte 1 kere evlendi. Tek evliliği olanHalime Hatun ile evlendi. Halime Hatun'un 1281 yılında vefatıyla birlikte Ertuğrul Gazi de aynı yıl içerisinde Hakk'a kavuştu.

Halime Hatun Kimdir?

Osmanlı Beyliği’ni kuran Osman Bey’in annesi ve Ertuğrul Gazi’nin eşi konumunda bulunanHalime Hatun hakkında çok fazla bilgi bulunmasa da 1281 tarihinde hayatını kaybettiği bilinmektedir. Ölümüne kadar Ertuğrul Gazi’nin yanından bir an olsun ayrılmayan ve ona Savcı Bey, Gündüz Alp ve Osman Gazi adında üç evlat veren hatundur. Ertuğrul Gazi ve Halime hatun bugün aynı türbede yan yana yatmaktalar. Bilecik ili Söğüt ilçesinde yer almaktadır türbeleri. Bursa Eskişehir yolu üzerinden ulaşım sağlanabilir türbelerine.

Diriliş Ertuğrul Eski Bölümlerde Yaşananlar

Ertuğrul Bey Albastı’yı öldürdükten sonra abisi Gündoğdu’yu Arıkbuka’nın tuzağından kurtarmış ve obaya dönmüştü. Cenkte ağır yaralanan Turgut iyileşmiş, Ertuğrul Bey ve Gündoğdu’nun da obaya sağ salim dönmesi obayı bayram yerine çevirmişti. Ertuğrul Bey bu mutluluğu perçinlemek üzere daha önce evlilik sözü verdiği İlbilge Hatun ile konuşmuş ve yakın zamanda bu meseleyi sonuçlandırmak istediğini bildirmişti.

 Ertuğrul Bey ve İlbilge evlenecek mi? Abisinin öldürülüşünü hazmedemeyen Sırma Arıkbuka ile iletişime geçip işbirliği yapmak istediğini söylemişti. Bunun üzerine Arıkbuka, Ertuğrul Bey’in Berke Han’ın adamlarıyla buluşacağı yeri öğrenmiş ve Ertuğrul Bey’e tuzak kurmuştur. Ertuğrul Bey bu tuzaktan da kurtulmayı başarır. Sırma ve Arıkbuka’nın hain işbirliği ortaya çıkar ve Obada yaprak dökümü başlar.

Gündoğdu Bey Tarihte Kimdir?

Gündoğdu Bey, Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul Bey’in ağabeyi olarak yer alıyor. Dizide Gündoğdu Bey’e Kaan Taşaner hayat veriyor. Tarihte Gündoğdu Bey, Süleyman Şah'ın en büyük oğludur. Gündoğdu Bey hiç şüphesiz yiğit bir alp idi. Bunu kardeşi Ertuğrul Gazi ile Alaaddin Keykubat'ın yardımına gittikleri Yassıçemen Meydan Muharebesi'nde göstermiştir. İşte Gündoğdu Bey hakkında merak edilenler…

Gündoğdu Hakkında Merak Edilenler (Gündoğdu'nun Hayatı)

Süleyman Şah ve Hayme Ana’nın en büyük oğludur. Süleyman Şah gibi bir baba ve Hayme Ana gibi bir anneden dünyaya geldiği için Gündoğdu da hiç şüphesiz yiğit alp idi. Bunu kardeşi Ertuğrul Gazi ile Alaaddin Keykubat'ın yardımına gittikleri Yassıçemen Meydan Muharebesi'nde göstermiştir. Bu savaş sonrasında Anadolu Selçuklu Hükümdarı 1.Alaaddin Keykubat Gündoğdu'nun kardeşi Ertuğrul Gazi'ye Hilat (Elbise-Hükümdarlık Sembolü) giydirerek kendisine Ankara yakınlarındaki Karacadağ ve çevresini vermiştir.

Moğol zulmünden kaçıp kendilerine yeni yurt aramak için göç eden Kayı Obası, bir yandan da ana vatanları olan Orta Asya'ya geri dönmek istiyorlardı. Obanın büyük kısmı Orta Asya'ya dönmek istiyordu. Lakin Ertuğrul Bey ve onu destekleyenler Anadolu'da kalmak istiyordu. Gündoğdu ve Sungur Tekin Bey yaklaşık 1000 hane ile doğuya doğru yani Anavatan (Orta Asya)'a gitmiş, Ertuğrul Bey ve kardeşi Dündar Bey ise batıya doğru gitmişlerdir. Nihayetinde Osmanlı Devleti'nin temellerini atan Ertuğrul Bey ve 400 çadırlık bir oba olmuştur. Gündoğdu ve Sungur Tekin Bey'in bu hamlesi bazı tarihçiler için büyük bir hata olarak yorumlanmıştır. Nitekim Gündoğdu Bey'in ölümü hakkında ve mezarı hakkında bir bilgi yoktur. Böylelikle tarih sahnesinden sessiz sedasız kaybolmuştur.KamuAjans.com

Kamuajans.com/ÖZEL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Erol 1 hafta önce

Filmin günü inşAllah degişmez biz kendimizi ona göre ayarlıyoruz buna işimiz bile dahil

Misafir Avatar
Merdan 2 hafta önce

Evet diziyi ilk bölümden izliyorum hem çok seviyorum filmi de oyuncuları da , Engin beye bayılıyorum Ertuğrul rölü çok fena yakıştı ona . Zaten Engin abiyi çok seviyorum hem saygı duyuyorum kendisine ,bilyormsnz bnm hep hayalim vardı var da şu an Engin beyi canlı olarak görmek çok isterim selam verip imzasını almak da çooook istiyorum. Yeni diziyi izlemek için sabırsızlıkla bekliyorum, Ertuğrul beyi de görelim orda ltfn.

Misafir Avatar
Ÿagmyrhan 3 hafta önce

Ewet sizleri çok sewiÿorus Erturgur iýidi insAllah Osmanda boÿle olur

Misafir Avatar
ibrahim ak 3 hafta önce

kanal yanlış dizinin yapımcıları bana göre yanlış kanal seçti dizi yine TRT de yayınlanmalıydı.

Misafir Avatar
Enver 4 hafta önce

Diriliş Ertuğrul dizisinin devamini gosterip sonra osman bölümüne gitmeli Ertuğrul bey kac yasinda nerede neden oldu hepsi gosterseniz diziye baska heycan gelirdi geçen sezon dirilis Ertuğrul bu sezonda Diriliş osman ben arasinda yıllar nereye gitdi bunu gösterme seyircileree

Misafir Avatar
Enver 4 hafta önce

Diriliş Ertuğrul dizisinin devamini gosterip sonra osman bölümüne gitmeli Ertuğrul bey kac yasinda nerede neden oldu hepsi gosterseniz diziye baska heycan gelirdi geçen sezon dirilis Ertuğrul bu sezonda Diriliş osman onun arasinda yıllar nereye gitdi bunu göstermeli seyircilere

Misafir Avatar
Mahmut Sade 4 hafta önce

Ben artık diriliş Ertuğrul u beklediğim gibi heyecanlı değilim Engin Altan ( Ertuğrul) ve TRT 1 diziye başka bir anlam katıyordu .. şuan hiç beklentim Yok diziden bir bölüm bile kaçırmayan ben bellide hiç izlemeyeceğim artık..o karakter Osman karekteri herkesle özdeşemez yazık ettiler diziye..

Misafir Avatar
Adim ayse turkmenistan 1 ay önce

Ben dirilis ertogrul dizisini cok sevyorum ve her bolumini gozum kapali bu bolumi soyleyin deseniz ben doylerim okadar cok ve begenerek izliyorum ve ne olur kesmeyin devami bekliyorus herkes kesge engin altan dizide oynassydi kesge ama yinede diziyi bize gosterrin biz bekliyorus