Esaret zincirini kırıp, hürriyet kıyamına kalkma vakti... ''Konya’ya Ertuğrul ve kardeşlerinin kellesini göndereceğim'' sözleri dikkat çekiyor. Selcan Hatun, İlbilge’yi babası gibi yanlış yollara sapmaması için uyarıyor. Dragos, Gündüz’ü tuzak kurulduğu iddasıyla uyarırken, zalim ve soysuz düşman intikamsız öldürülmeyecek, sesleri yükseliyor.

TRT 1'de yayınlanan ve her bölümüyle izleyenleri ekranlara kilitleyen dönem dizisi Diriliş Ertuğrul, izleyicilere heyecan dolu bir bölüm sundu bu hafta. Mahkemenin Ertuğrul tarafından kazanılması Dragos'u çılgına çevirdi. Selcan'ın obaya gelmesinin nedeni ortaya çıktı. Sanatkarların ve alimlerin tehlikede olması, yeni bölümde sürpriz isimlerin diziye dahil olma ihtimalini arttırdı.

Diriliş Ertuğrul 128. yeni bölüm fragmanı 19 Aralık'taki yeni bölümde yaşanacak gelişmeleri ekrana taşıdı. Yeni fragmanda; Ertuğrul, Selcan Hatun'un obaya dönüş sebebini sorgular. Selcan Hatun, Ertuğrul'a yazılmış haberi uzatır ve Ertuğrul kağıdı okuduktan sonra Aksakallılar ile görüşmesi gerektiğini söyler. Moğol zulmüne direnen ne kadar sanatkar ve alim varsa hepsi tehlike altında! Hedeflerinde Sadettin Konevi, Tapduk Emre, Ahi Evran, Mevlana Celaleddin Rumi var. Dragos, Selcan Hatunla karşı karşıya gelirken, Ertuğrul ise üzerlerine kabus gibi çökmek için harekete geçiyor.

Başrollerinde Engin Altan Düzyatan ve Hande Soral gibi usta oyuncuların yer aldığı Diriliş Ertuğrul dizisinin yeni bölümü 19 Aralık Çarşamba akşamı saat 20.00 itibariyle sizlerle.
Diriliş Ertuğrul dizisinin dün akşam ekranlara gelen son bölümü yine soluksuz izlendi. Son bölüme Selcan Hatun ve oğlu Süleyman'ın obaya dönüşü damga vurdu. Gözler Gündoğdu'yu da arasada, obaya dönen sadece anne ve oğuldu. 

Geçen akşam yayınlanan son bölümde; Gündüz'ün mahkemesi görülüyor. Şahitlerin dinlenmesinden sonra İlbilge, Gündüz'ün suçsuz olduğuna inanıyor. İlbilge Ertuğrul'a itimat etmediği için tüm bunların başına geldiğini itiraf ediyor. Dragos ise tüm yaşananlarda sonra büyük bir yıkım yaşıyor. Gündüz, Irene'nin yardımıyla İlbilge'den kaçmayı başarmış ve kaleye gitmişti. Ertuğrul ise Kara Bela'yı yakalamış fakat herhangi bir bilgi edinemeden Kara Bela kendisi hayatına son vermişti. Turgut, sandık ve anahtarın yanı sıra, Evdokya’dan Dragos’la ilgili sırrın olduğu kolyeyi alıp tekfura götürüp içindeki sırrı öğrenmesini istemişti. Tüm bu meselelerin üzerine Emir Bahaeddin, hana gelmiş ve Ertuğrul’dan Gündüz’ü yargılanmak üzere getirmesini istemişti. Ertuğrullara Gündüz’ün yerini haber veren Covan ise ifşa olmaması için Dragos tarafından öldürülmüştü. Onun öldürüldüğü yere gelen Bamsı da Dragos tarafından hançerlenip yaralanmıştı. Turgut, tekfurla görüşmüş ve kolyedeki sırrı bulması için ona kolyeyi emanet etmişti. Tekfur ise bu sırrı öğrendiği anda Lais tarafından öldürülmüştü. Ertuğrul, tekfurun öldürüldüğünü, Gündüz’ün ise kalede tutulduğunu öğrenmişti. Bunun üzerine Lais ile görüşmek için kaleye gitmiş ve Lais ondan Gündüz için fidye istemişti. Aynı zamanda Gündüz’ü fidye vererek almak isteyen İlbilge de buraya gelmişti…


Diriliş Ertuğrul Eski Bölümlerde Yaşananlar

Çarşamba akşamlarının reyting rekorları kıran dizisinde tehlike çanları çalmaya başlıyor. Türlü zorluklar sonrası oğluna kavuşan Ertuğrul Gündüz'le beraber Söğüt'e dönüyor. Fakat yolda kötü bir sürprizle karşılaşıyor. Ertuğrul, İlbilge ve Alp'leriyle çarpışmak zorunda kalıyor. Fragmanın finalinde, Gündüz diye bağıran Ertuğrul'u bu kadar endişelendiren ne merak ediliyor.

Ertuğrul, İlbilge'ye ''Hakkın yanında olursan bende her daim arkanda olacağım'' sözleriyle destek olmaya çalışıyor. Selcan, oğlu Süleyman ile beraber oba'ya geliyor. Dragos, artık ortaya çıkma kararı verirken, en beklenmedik anda saldırma düşüncesinde!

İlbilge’nin kibir dolu ’’bizim adaletimizden kim sizi muhafaza edebilir ki?’’ sözleri Ertuğrul’un, ‘’en yüce adalet sahibi Allah’’ sözleriyle karşılık buluyor. Ertuğrul, Gündüz’le beraber Söğüte dönmek için yola çıkıyor. Dragos ise baba ve oğul Söğüt’e varmadan yakalamak için adamlarını yolluyor. İntikam almak için yanıp tutuşan İlbilge de, Ertuğrul ve Gündüz’ün peşini bırakmıyor. İlbilge çıkan çatışmada öldürülüyor mu?

Başladığı günden beri ilgiyle takip edilen dizi Diriliş Ertuğrul'un son bölümü yine soluksuz izlendi. Bir neslin geleceğini nasıl hazırlamaya çalıştıklarını ve hangi fedakarlıklarda bulunduklarını gösteren dizinin son bölümüne, Ertuğrul'un oğlu Gündüz'ü bulmak için gösterdiği gayret damga vurdu. Son bölümün ardından yayınlanan 127. bölüm fragmanı ile yeni bölümde yaşanacakların detayları da ortaya çıktı.


Kayra Şenocak kimdir? 

Dizide Yunan komutanı rolüne hayat vereceği konuşulan İlker Aksum'dan sonra, Diriliş Ertuğrul'a yeni bir oyuncu daha dahil oldu. Diriliş Ertuğrul'un çekimleri tam gaz sürerken Kayra Şenocak, merakla beklenen dizide Aktemür rolüne hayat verecek. 

Kayra Şenocak, 1998yılında Aynalı Tahir adlı diziyle televizyon seyircisinin karşısına çıktı. Senaryosunu Sergin Akyaz'ın yazdığı veAlişan, Erkan Petekkaya,Yeşim Büber, Saruhan Yücel, Emine Ün, Tuğba Özay ve Doğa Bekleriz'in de oynadığı dizide, 'Bilal' rolünü canlandıran Kayra Şenocak, geniş izleyici kitlesine ulaştı ve çok sevildi.

Kayra Şenocak, 1999 yılında Show TV'de yayınlanan "Şans Kapıyı Çalınca" isimli yarışma programını Seray Sever ile birlikte sundu.

2006 yılında Samanyolu TV'de yayınlanan "Yağmurdan Sonra" dizide "İbrahim" karakterini canlandırırken Seçil Mutlu, Yıldız Çağrı Atiksoy, Ali Sürmeli, Atilla Olgaç, Sefa Zengin ile birlikte rol aldı.

2007 yılında Samanyolu TV'de yayınlanan "Kapıda Biri mi Var" adlı programı nişanlısı Ebru Karanfilci ile beraber sundu.

2008-2009 yılları arasında Dolu Dizgin Yıllar, 2008 yılında başrollerini Buket Dereoğlu ile paylaştığı Pulsar adlı dizide Orhan Bilgiç karakterine hayat vermiştir. 2014 yılında vizyona giren Abbas`ın Melekleri adlı sinema filminde oynamıştır.

2012 yılında Keremcem'in "Küstüm Hayata" adlı klibinde oynadı.

23 Aralık 2014 tarihinde TRT ekranlarında yayınına başlayan ve yönetmenliğiniKudret Sabancı'nın yaptığı Bir Osmanlı Polisiyesi olan "Filinta" adlı dizide Kayra Şenocak "Hasan" karakterini canlandırır.


Diriliş Ertuğrul kadrosunda yeni oyuncular ve rolleri


İlker aksum (Yunan Komutan)

Dizide Yunan komutanı rolüne hayat vereceği konuşulan İlker Aksum, geçen sezon yine aynı yapım şirketinin TRT için hazırladığı "Mehmetçik Kûtül Amare" adlı dönem dizisinin kadrosunda yer almıştı. Canlandırdığı Cox karakterindeki performansıyla beğeni toplayan ödüllü oyuncu, bu sezon ise "Diriliş Ertuğrul"da seyirci karşısına çıkacak.

1971 yılında dünyaya gelen İlker Aksum’un annesi Nurten Aksum’dur, İlkay ve Alpay isminde ikiz kardeşleri bulunmaktadır. Babası ise Mehmet Bülent Aksum Subay Pilot’tur.

Etimesgut Şeker İlkokulu, Mehmetçik Lisesi mezunudur. Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarını ise 1993 senesinde bitirmiştir. Isparta doğumlu oyuncu İlker Aksum bugüne kadar bir çok sinema ve dizide rol almıştır.

Kimya Gökçe Aytaç(Evdokya)

Erkenci Kuş'ta Can Divit’in (Can Yaman) sevgilisi Polen’i oynayan Kimya Gökçe Aytaç'ın da artık Diriliş Ertuğrul'da rol alacağı öğrenilmişti. Güzel oyuncunun sevilen dizinin yeni sezonunda Evdokya karakterine hayat vereceği bildirilmişti.

1989 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Tiyatro kökenli oyuncu ilk oyunculuk deneyimini, Medcezir dizisi ile gerçekleştirmiştir. Güzel oyuncunun boyu; 1.75, kilosu ise 55’tir.

Yahşi Cazibe, Zeyrek ile Çeyrek, Kertenkele, Rüzgarın Kalbi, İdeal Koca, İki Yalancı, Servet ve Ufak Tefek Cinayetler gibi dizilerde rol almıştır. Ayrıca İstikbal, Papia, Balparmak, Esenora reklamlarında oynamıştır. Rol aldığı sinema filmleri ise Koca Bulma Sanatı, Suda Balık ve Vezir Parmağı’dır.

Güzel oyuncu 2011 yılında kendisi gibi oyuncu olan Gökçe Özyol ile evlenmiştir. Ancak evliliği şiddetli geçimsizlik nedeni ile 2013 yılında son bulmuştur. 

Ünal Silver (Umut Bey)

Diriliş Ertuğrul beşinci sezon oyuncu kadrosuna dahil olan Ünal Silver, Umut Bey'i karakterini oynayacaktır.

1948 doğumlu usta oyuncu Ünal Silver İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 2002 yılında Alles getürk Her Şey Sahte isimli sinema filmi ile beyaz perdeye adım atmıştır.

Daha sonra Üçe Karşı Truva, Hokkabaz, Mavi Kuş, Yalancı Yarim, Sessiz Fırtına, Gölge, Bir Bulut Olsam, Deli Saraylı, Gönülçelen, Beni Unutma, Dedemin İnsanları, No:309, Kuzey Güney, Zenne ve Benim İçin Üzülme isimli sinema ve dizilerde rol almıştır.

Yeni sezonu merakla beklenen Diriliş Ertuğrul dizi kadrosu genişliyor. Yönetmenliğini Metin Günay'ın yaptığı , TRT 1'de ekranlara gelen Diriliş Ertuğrul'un kadrosuna Usta oyuncu Ünal Silver Dahil oldu. Peki Ünal Silver kim? Dizideki  rolü ne olacak?

Diriliş Ertuğrul kadrosunda yeni oyuncu

Ünal Silver kimdir?

1948 senesinde doğan usta oyuncu Ünal Silver İstanbul’da dünyaya gelmiştir. En son 2017 yılında Söz isimli dizide rol alan Ünal Silver evlidir ve bu evliliğinden bir oğlu ve Şefika Natalie Gümüş isminde Almanya’nın Köln şehrinde yaşayan pedagog bir kızı vardır.

Kariyer boyunca bir çok projede yer alan usta oyuncu özellikle Üçe Karşı Truva, Hokkabaz, Mavi Kuş, Yalancı Yarim, Sessiz Fırtına, Gölge, Bir Bulut Olsam, Deli Saraylı, Gönülçelen, Beni Unutma, Dedemin İnsanları, No:309, Kuzey Güney, Zenne ve Benim İçin Üzülme isimli sinema ve dizilerle ön plana çıkmıştır.

Kamuajans.Com –  TRT'nin izleyenleri ekran başına diken fenomen dizisi Diriliş Ertuğrul için hayranları sabırsızlanıyor. 5. sezonuna girecek olan dizinin 122. bölüm fragmanı için gözler TRT 1'e dikildi. Fakat henüz Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanı yayınlanmadı. Geçtiğimiz sezonlara da Ekim aylarında giriş yapan Diriliş Ertuğrul'un 122. bölüm fragmanının her an yayınlanması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde diziyle ilgili açıklama yapan TRT 1 Kanal Koordinatörü Kurtuluş Zeydan; Hikayenin dönüştüğünü söylemişti.

Diriliş Ertuğrul dizisinin yönetmenliğini Metin Günay, yapımcılığını ise Mehmet Bozdağ üstleniyor. Yapım ekibinden henüz yeni sezon tarihine dair bir açıklama gelmedi. Ancak geçen yıl yeni sezon Ekim ayında başlamıştı..

Özellikle Ertuğrul gazi dönemine değinilen dizide tarihi farklı karakterlerinde canlandırılmasıyla yeni kapsamlı bir tarihi hedef aldığı belirtiliyor. 4 yıldır sezon başlangıçlarını Ekim ayı içerisinde yapan Diriliş Ertuğrul'un yeni sezon bölümününde önümüzdeki ay yayınlanması bekleniyor.

SEZON FİNALİNDE NE OLMUŞTU?

Diriliş Ertuğrul 121. son bölüm ile sezona veda etti. TRT ekranlarının sevilen dizisi sezonun kapanışını duygusal bir şekilde yaptı. Halime Hatun'un mezarının başına giden ve göç edecekleri için ona son vedasının gerçekleştiren Kayı Obası, dualarını ettikten sonra yola koyulmuştur. Söğüt'e doğru yola çıkan oba beyi, yeni bir çağa adım atmak üzere harekete geçmişti.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL OSMAN GAZİ DÖNEMİNE GEÇİLECEK Mİ?

Zeydan, aynen şöyle konuştu: “Bu sene Diriliş Ertuğrul olarak devam ettireceğiz. Umarım ekim ortasında girebiliriz. Hikaye dönüşüyor. Tarihsel süreçte Kayı obasının yükselişi ana aksımız olarak devam ediyor. Ama Ertuğrul Söğüt’e yerleşiyor. Biliyorsunuz Ertuğrul artık bekar. Ve onu aşık etmemiz gerekiyor. En büyük düşmanının kız kardeşine aşık olacak. Bu karakteri Hande Soral canlandıracak.”

HANDE SORAL SÜPRİZİ

Başrolünde Engin Altan Düzyatan'ın ve bir çok ünlü ismin rol alan Diriliş Ertuğrul son yıllarda yayınlanan Türk tarihini konu alan önemli yapımlar arasında yer alıyor. İlk olarak 2014 yılında ekranlara gelen Diriliş Ertuğrul, Dünyaya 6 asır hükmeden Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluşunu konu alıyor. Devlete ismini vermiş olan Osman Bey’in babası Ertuğrul Gazi’nin hikayesinin konu edinildiği dizide, Kayı Boyu’nun mücadeleleri ve hangi süreçlerden geçerek devletleştiği anlatılıyor.

BURAK ÖZÇİVİT BU SEZON DİRİLİŞ ERTUĞRUL'DA YER ALACAK MI?

Tekden Film’le ‘Diriliş Osman Gazi’yi oynaması için el sıkışan oyuncuyla, yapım şirketi arasındaki pürüzler giderildi. Özçivit, ‘Diriliş’e, Ertuğrul dönemi bittikten sonra ‘Diriliş Osman Gazi’ olarak başlayacak..." Yani Diriliş Ertuğrul beşinci sezon değil altıncı sezon kadroya dahil olacak.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL'A KATILAN DİĞER OYUNCULAR

Şerif Bozkurt (Belgütay)  

Barış Bağcı (Noyan)  

Gönül Nagiyeva (Almıla)  

Ali Buhara Mete (Mergen)

KamuAjans.com - Özel Haber

Kamuajans.com/ÖZEL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
rabai hatun 14 saat önce

diriliş ertuğrul altıncı sezonda çıkacakmı

Misafir Avatar
meleyim 5 gün önce

Dirilis Ertugrul

Misafir Avatar
meleyim 5 gün önce

Dirilis Ertugrul