Avlu 37. yeni bölüm flaş sahnelerle ekrana geldi. Hapishane hayatına derin ve etkili bir bakışla yer veren Avlu Dizisi, bir hapishanede mahkum hayatı yaşayan kadınları ve hapishane yöneticileri üzerinden kurgulanan bir senaryo olarak izleyiciye sunuldu ve reytinglerde kendisine üst sıralarda yer buldu. Acımasız hapishane hayatı ve dışarıyla kesilmeyen bağlar yine dizide yer bulmuş durumda. İşte, Azra ve Deniz'in karşı karşıya geldiği, Avlu'da ortalığın karıştığı yeni fragman...

Avlu son bölümde; Hem Deniz'i hem de Azra'yı hedefe koymak isteyen Kudret, herkese onların birer polis muhbiri olduğunu söylüyor. Avlu dizisi 38. yeni bölümüyle 18 Nisan 2019 Perşembe akşamı Star'da olacak. Avlu'nun bu hafta yayınlanacak son bölümünde neler yaşanacak? Avlu 38. yeni fragman izleyicinin beğenisine sunuldu. Avlu 38. bölümü ile 18 Nisan Perşembe günü Star TV ekranlarında olacak.

Avlu Dizisi Son Bölümde (37. Bölüm) Yaşananlar!

Melis akşam Oktay’ı evinde ziyarete gelir. Melis kendisini kurtarmak için Oktay’ın her şeyi üstlenmesinin sebebini sorar. Oktay yapması gereken neyse onu yaptığını söyler. Ardından bunca yaşanan şeyden sonra göreve dönüp dönmemekte karasız olduğununsöyler. Melis yaptıkları için ona teşekkür eder. Tolga, Sadık’ı bulur. Ona kimliğini gösterir. Sadık panikleyerek ne olduğunu sorar. Tolga ona birşeyler gördüğünü bunun doğru olup olmadığını sorar. Sadık gördüğünü onaylar ve “Herif öldürdü adamı, çok fenaydı!” der. Tolga polise neden gitmediğini sorunca korktuğunu söyler. Ardından adamı teşhi,s etmek için onu karakola götürür. Sadık karakolda ifade verir. Kudret Melis’in semineri için toplanan kalabalığa Deniz ve Azra’nın polis muhbiri olduğunu söyler. Ardından kendisi ile birlikte gelenleri kütüphaneye götürür. Gelenlere polis muhabiri istemediklerini savaşsa savaş diyerek anlaşabileceklerini söyler. Deniz ve Azra’ya polis muhbiri oldukları için tacizler başlar. Deniz ve Azra ne yapacaklarını düşünür. Bu sırada Özlem yanlarına gelerek Azra’ya radyoya gideceklerini söyler. Azra, konuşmasında asla muhbir olmadığını, kimseyi satmadığını ve vicdanının rahat olduğunu söyleyerek sonra kendisine veya arkadaşlarına bu tür suçlama yapacakların iki kere düşünmelerini söyleyerek gözdağı verir. Kudret Azra’nın konuşmasından sonra “kimi kandırıyor bu” der. Kudret koğuşunda Veli’yi, arayarak durumları sorar. Veli, Vecdi’nin cesedini bulduklarını Mert’in polise öttüğünü Mert’in bir haltlar karıştırdığını söyler. Azra Özlem ile birlikte koğuşuna dönerken vicdanının rahat olmadığını söyleyerek Zerrin ile ilgili tanık olduğu olayı anlatır. Azra’nın gözleri duydukları karşısında faltaşı gibi açılır.

Azra koğuşa gelir gelmez Deniz’den tarot kartlarını ister. Deniz kartları çıkarır. Ona kartları ve kartların kimi ifade ettiğini açıklar. Deniz şaşırmıştır. Azra kartları birileriyle eşlediğini söyler. Sadık’ın eşgalini tarif ettiği kişinin robot resmi Tolga’nın faksına düşer. Resmi gören Tolga “kimsin sen” der. Zerrin kafasındaki seslerle boğuşurken bir yandan da ölen kardeşini düşünür. Azra, Deniz ve Safiye geçmişte yaşanan olayları düşünerek kartların anlamını çözmeye çalışırlar. Deniz tarot kartlarından geldikleri nokta ile ilgili kafasına takılanları sesli olarak dile getirir. Hala açıklayamadıkları bir şeyler vardır. Safiye her bir kartın anlamının ne olduğunu açıklar. Zerrin kafasındaki sesin Deniz ile ilgili sözlerini düşünerek tarot kartlarından birini onun yerine koyar. Deniz’e nefes alma fırsatı vermeden arka arkaya hamleler yapması gerektiğini dile getirir. Deniz ve Azra, Naciye üzerinden giderek olayları çözmeye karar verir. Tolga resmi polis arkadaşlarından birine vererek veri tabanından araştırmasını ister. Zerrin’i arayan Necdet onunla görüşmek istediğini söyler. Deniz ve Azra kahvaltı için koğuştan çıkınca Safiye kartlardan kuleyi eline alır ve yaklaşan bir felaket olduğunu kendi kendine konuşur. Necdet ile Zerrin buluşur. Zerin’e Oktay ile ilgili gelişmeleri anlatır. Oktay ile arkadaş olduklarını söyler. Zerrin endişelenmiştir. zerrin’e ne yapması gerektiğini sorar. Zerrin şimdilik bir şey yapmamasını söyler. Tolga Oktay’ı arar. Tolga Oktay’a moral vrmeye çalışır. Ardından Azra ile görüşmek istediğini söyler.


Avlu Dizisi Eski Bölümlerde Yaşananlar!

Deniz, gözünü karartmış tehlikeli sularda yüzmektedir. Azra ise kendini hiç beklemediği bir tehlikenin ortasında bulur. Yavaş yavaş karşısında toplanan kalabalığın farkında olmayan Zerrin, Deniz’den aldığı darbeyi avantaja çevirmeyi başarabilecek midir? 

Gardiyan Hüseyin Deniz’i doktorun revirde beklediğini söyler. Bu sırada Azra, Tolga’nın üzerine dinleme cihazı yerleştirmesinden sonra, hayat kadınlarının olduğu minibüste yola çıkmıştır. Avludaki eğlence sırasında Hasret yere düşüp bayılır. Herkes telaşla ona yardım etmeye çalışır. Acil ikaz sesleri ile birlikte yardım için revir doktoru harekete geçer. Deniz, “Hasret mi acaba?” diye Hüseyin’e sorar. Hüseyin neler olduğunu anlamaya çalışırken Deniz, Hüseyin’i Hasret’in kötüleşmesi ihtimaline karşılık koğuşa gönderir. Hüseyin Deniz’i bir yere kımıldamaması için uyararak revirden ayrılır. Deniz, Hüseyin gittikten sonra yüzünü kapatarak revirden çıkar. Bu arada Azra ve kadınlar adrese varmıştır. Deniz, Zerrin’in odasının kapısına açarak içeri girer. Zerrin’in masasındaki çekmeceleri karıştırmaya başlar. Azra Kudret’in adamı Mert’in nerede olduğunu sorar. Tolga olanı biteni dinlemektedir.

Azra ve yanındaki kadınlardan birini Kudret’in adamı kollarına girerek uzaklaştırır. Azra neler olduğunu şaşırmıştır. Yanındaki kadın nereye götürdüklerini sorsa da adam cevap vermez. Azra, Mert’in mekanda olmadığını bunun bir tuzak olduğunu söyler. Tolga harekete geçmek için talimat verdiği sırada silah sesi duyulur. Tolga arkadaşlarına ambulans çağırmalarını söyleyerek mekana doğru koşar. Azra’nın yanındaki kadın vurulmuştur. Azra adama kadını niye vurduğunu sorar ancak cevap alamaz. Bu arada Deniz, Zerrin’in çekmecesinde Azra ile ilgili bir dosyayı fark eder. Azra, adamın onu otelin arka taraf süreklediğini bağırarak söyler, onu dinleyen polislerden Emre, Tolga’ya Azra’nın bulunduğu yeri söyler. Tolga takviye isterken adam arka tarafta onu bekleyen bir arabanın içine bindirir. Tolga Azra’ya yetişmeye çalışırken araba hızla oradan uzaklaşır.

Deniz, dosyalarda bulunanları incelerken bu sırada Zerrin’in bilgisayarına gelen uyarıyı fark eder. Mesajın içeriğine baktığında çok şaşırır. Azra yine yeniden diyerek koğuşa geri döner. Hasret ve diğerleri onu görünce çok sevinirler. Ancak en büyük sevinci yaşayan Deniz’dir. Hasretle kucaklaşırlar. Azra’nın cezaevine geri döndüğünü öğrenen Kudret, Mert’in yakalanmasına sebep olan Azra’yı odasında ziyaret eder. Mert’in hesabını sormaya çalışan Kudret Azra’ya onu nasıl yakalattığını sorar.


Avlu dizi konusu ve oyuncuları

Cezaevi hayatlarını konu alan dizi ve filmler her dönemde hem ilgi çekmiştir hem de birtakım eleştirilere de maruz kalmıştır. Cezaevi yönetimi, koğuşlarda hayat, içeride ve dışarıda yaşananlar diziyi oldukça ilgi çekici hale getirdi. Daha dizi bölümlerin başlarında olsa bile reytinglerde yukarıya tırmanmaya devam ediyor. Hak mücadelesi yanında koğuş adaletini de konu alan dizide çok başarılı oyunculukları da görmekteyiz.

Limon Film imzalı dizi Avlu'nun yönetmenliğini Yüksel Aksu yapıyor. “Avlu” özgürlüğünden vazgeçmek zorunda kalan bu kadınların 3.sayfa haberlere yansımayan, mutsuzluğun acı ile yarıştığı Karakuyu’da kendi düzen ve kendi hukuklarına karşı verdikleri yaşam mücadelesini konu alıyor.

Demet Evgar, Ceren Moray, Nursel Köse, Kenan Ece, Teoman Kumbaracıbaşı, Ruçhan Çalışkur, Çağdaş Onur Öztürk, Deniz Barut, Onuryay Evren Tan, Eslem Akar, Şeyla Halis, Ayça Damgacı, Hülya Şen, Ümmü Putgül, Efsane Odağ, Mihrimah Cankur, Çiğdem Benli, Billur Pınar Yılmaz, Hüseyin Turunç dizide rol alan oyunculardır.

​KamuAjans.com

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Deniz ölüyor mu Deniz ölüyor mu bu bölümde yaşıyor mu 1 ay önce

ün bu bölümde yaşıyor

Misafir Avatar
ennur ülkü 5 ay önce

Wenwort 2. sezon 12. bölümde bu haftaki bölümün konusunu anlayabilirsiniz.
alp ölüyor. alpin cenazesindede kudret kalp krizi geçirip ölüyor.
müdür ve denizin mücadelesi başlıyor.

Misafir Avatar
ebrucelik 5 ay önce

Benimazramkatilolamaz