Benim Adım Melek, TRT 1'in yeni yayın döneminde başlayan dizilerinden bir başkası daha! Benim Adım Melek'in çekimleri Belgrad'da başladı ve devamı Gaziantep'te çekilmeye devam ediyor. Nehir Erdoğan ile Kutsi dizide başrollerini paylaşıyor. Benim Adım Melek oyuncuları kimler, konusu nedir, paylaşılan yeni bölüm fragmanları ve Benim Adım Melek dizisi hakkında diğer merak edilenler haberimizde...

Benim Adım Melek 16. Bölüm; Çocuklarının düzeni ve mutluluğu için sağlığını geri plana iten Melek için artık yolun sonu mu? Meryem, duyduklarından dolayı şaşırmış ve ne yapacağını bilemez haldedir. Halil, Melek’in sağlığından endişe duyarken yüreğinin sesini duyabilecek midir? Gelişmeler Halil’in Meryem’le çizdiği yolda değişikliğe gitmesine sebep olacak mıdır? Annesinin neyi olduğunu anlamaya çalışan Kerem, öfkesini Ömer’den çıkarmaya çalışır. Defne’nin bencil yüzü Funda’nın dolduruşlarıyla bir kez daha ortaya çıkıp herkesi üzecektir. 

Benim Adım Melek Konusu; Benim Adım Melek dizisinde Gaziantep'de doğmuş büyümüş hatta aşık olup evlenmiş üç çocuklu bir annenin acı dolu hikayesi anlatılacak. Yıllar önce babasının kararını hiçe sayarak yuvasını terk eden Melek, yaşadıklarını taşıyamayacak hale geldiğini, amansız bir hastalığa yakalandığında anlar. Durumu Alpay'a anlatmak için eve döndüğünde, kocasının çocukların velayetini alarak kendisinden boşandığını öğrenir. Her şeyini kaybeden Melek gözünü karartarak bir karar verir. Sevdiği adamla Almanya'ya gitmek için başını önüne eğdirdiği babasına kendini affettirip canından öte sevdiği çocuklarını ona emanet ederek son nefesini topraklarında vermek için yola çıkan Melek'in, gerçek anneliğin vazgeçmek değil çocukları için yaşamak olduğunu anlayınca ailesiyle ve çocuklarıyla yepyeni bir hayatı yeni baştan inşa etmesinin hikayesi.

Benim Adım Melek Oyuncu Kadrosu

Nehir Erdoğan (Melek)

39 yaşında olan güzel oyuncu Nehir Erdoğan son yılların başarılı dizi oyuncularından biridir. Özellikle Yabancı Damat ve İkizler Memocan dizileri Nehir ERDOĞAN’ın büyük çıkış yaşadığı diziler oldu. Aslen İzmirli olan Nehir Erdoğan 16 Haziran 1980 de hayata gözlerini açmıştır. Marmara Üniversitesinde İktisat eğitimi alan sonrasında da güzelliğini ve yeteneğini fark ederek Radyo Televizyon okumaya karar veren Nehir Erdoğan önce Koçum Benim dizisinde yer almış diziden sonra da oyunculuk eğitimleri için Amerika’ya gitmiş ve orada yaşamaya başlamıştır. Yabancı Damat dizisinde kadın başrolü teklifi alan Nehir Erdoğan Türkiye’ye dönmüş ve bir çok projede yer alarak ünlü bir isim olmuştur. Son dönemde Fi isimli internet dizisinde ve Kanal D’nin  İkizler Memocan dizisi kadrosunda yer alarak kariyerinin zirvesini görmüştür. Yönetmen Ahmet Sesigürgil ile evlenmiş ancak 2017 de eşinden ayrılmıştır. Melek kendini çocuklarına adamış vefakar bir annedir. Genç yaşına rağmen kendi istek ve heveslerinden çocukları için vazgeçen Melek’in aşkı karşısına çıkan Halil ile birlikte yeniden aşk için atacak.  Melek’in bir kızı bir oğlu vardır.

Kutsi (Halil)

Kutsi’yi Türkiye güzel sesi ve harika şarkları ile tanımıştır. 16 Mart 1973 de Malatya’da dünyaya gelen Ahmet Kutsi Karadoğan sektörde Kutsi olarak bilinmektedir. 2000 yılından beri 19 yıldır piyasa da oyucu, besteci ve şarkısı olarak yer almaktadır.  Erol Köse tarafından sesi gark edilen Kutsi Mimarlık eğitimini yarıda bırakarak kaset çıkaran Kutsi Sinem Bayraktutar ile 8 yıllık bir evlilik yapmış bu evlilikten ise Celin Ada isminde bir kız çocuğu dünyaya gelmiştir. Şarkıcı Cengiz Kurtoğlu’nun da desteği ile hızlı bir yükseliş yaşayan Kutsi yer aldığı Doktorlar dizisi ile oyunculukta ki yeteneğini de ispat etmiştir. Şuanda 46 yaşında olan yakışıklı oyuncu daha sonra ki yıllarda Huzur Sokağı ve Kalbimde ki Deniz gibi dizilerde de başrol olarak yer almıştır. Şirinhanların oğlu olan Halil yardımsever ve korkusuz bir adamdır. Melek’in hayatına giren Halil onun yaralarını sarmak için çalışsa da Halil ve Melek’in aşkını zorlu zamanlar beklemektedir.

Kaan Çakır (Alpay)

Kaan Çakır’ı yeni nesil izleyici Bodrum masalı dizisinde hayat verdiği Cahit karakteri ile yakından tanıdı.  1977 de İstanbul Bakırköy’de hayata gözlerini açan Kaan Çakır lise döneminde çok başarılı bir öğrenciydi ancak tüm akademik yeterliliklerine rağmen İstanbul Üniversitesinde oyunculuk eğitimi almak için Konervatuvar okumaya karar verdi. Sonrasında Dormen Tiyatrosunda kendini geliştiren Kaan Çakır  ilk olarak 1999 da Bir İstanbul Masalı dizisinde yer aldı ve beğeni topladı. SonrasındaBöyle Bitmesin ve Leyla İle Mecnun  dizileri ile tanınan bir isim haline geldi. Son yıllarda ise Bodrum Masalı, Adı Mutluluk ve Diriliş Ertuğrul dizilerinde yer aldığı. Özellikle Diriliş’te hayat verdiği Ögeday Han karakter ile farklı rollerin üzerinden gelebildiğini de göstermiş oldu. Alpay Melek’in eski kocasıdır. Başa bela bir adamdır. Melek onu hiç sevmemiş, sevememiştir.

 Şerif Sezer (Nefise)

1943 Bursa doğumlu olan Şerif Sezer Türkiye’nin en yaşlı ve saygın oyuncularındadır. 76 yaşında olmasına rağmen diri duruşu ile beğeni toplayan ve hala setlerde gençlere taş çıkaran Şerif Sezer ömrünü tiyatro izleyicisine adamıştır. .Şerif Sezer özellikle televizyonda Dila Hanım, Yer Gök Aşk, Lale Devri ve Asmalı Konak  gibi çok büyük işlere de kariyerinin son döneminde imza atmıştır. Özellikle tüm dünya da izlenen Karagül dizisinde hayat verdiği Kadriye karakteri  ile kariyerinin zirvesine görse de  2018 ve 2019 da yer aldığı Gülizar ve Yüzleşme dizileri beklenen başarıyı yakalayamamıştır. Nefise Melek’in halasıdır.

Mustafa Mert Koç (Ömer)

Mustafa Mert Koç’u izleyicisi Hayat Bazen Tatlıdır dizisi ile tanıdı. Mustafa Mert Koç son olarak da Şahin Tepesi dizisi ile izleyicisi karşısında yer aldı.Mustafa Mert Koç aslında sosyal medya fenomeni olarak tanınmıştır. 1994 İStanbul doğumlu olan Mustafa Mert Koç Atılım Üniversitesi Siyasal Bilgiler fakültesi mezunudur ama oyuncu olmak için can atmıştır. Hayat Bazen Tatlıdır dizisinde hayat verdiği Onur karakteriyle genç kızların sevgilisi olmayı başarmıştır. Los Angeles’da oyunculuk eğitimleri alan Mustafa Mert Koç Kolpaçino 3. Devre sinema filmi ile oyunculuğa atılmış ve başarıyı yakalamıştır. Mustafa Mert Koç çok kiloluyken tam 35 kilo zayıflayarak büyük bir azim göstermiştir. Benim Adım Melek dizisinde Ömer karakteri amcası Halil’e en çok benzeyen, pırıl pırıl bir genç olarak karşımıza çıkacak. 
 
Rabia Soytürk (Defne)

1.66 m boyunda ve 53 kg ağırlığında olan Rabia Soytürk 11 mart 1996 doğumludur ve 23 yaşının içindedir. Aslen İStanbul’lu olan güzel oyuncu Sadri Alışık Kültür Merkezinde oyunculuk eğitimi almıştır. Üniversitede hemşirelik eğitimi alan Rabia Soytürk ilk oyunculuk deneyimini ise bir internet dizisi olan Şahsiyet de yaşamıştır. 2018 de Gülperi dizisinde Selen karakteri ile Türkiye’nin gündemine gelme başarısı göstermiş ve dizi de çok dikkat çekmiştir. Benim Adım Melek dizisinde Defne Melek’in tek kızıdır. Defne havalı ve güzel bir kızdır. Annesini ve kardeşlerini çok sevmektedir ve ailesine bağlıdır.  

Ulvi Kahyaoğlu ( Kerem)

Ulvi Kahyaoğlu genç bir tiyatro oyuncusudur. Son olarak Ölmez Ağaç Efsanesi ve Diyelim ki Birlikteyiz gibi oyunlarda yer almıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunudur. İlk dizi deneyimi Bir Doğu Masalı dizisi olacaktır. Ulvi Kahyaoğlu Benim Adım Melek dizisinde Melek’in haşere oğlu Kerem olarak karşımıza çıkacaktır. Kerem kardeşi Seyit Ali’nin en çok sevdiği insandır. Bazen şımarık tavırları olsa da çoğu zaman melek’in en büyük destekçisi olmuştur.

Ece Özdikici (Funda)

Ece Özdikici 2 Temmuz 1982 İzmir doğumludur ve Mimar Sinan Üniversitesi Sahne Sanatları mezunudur. 8 yaşından beri sahnede olan Ece Özdikici çocuk oyuncu olarak sektöre girmiş ve oyuncu olarak devam etmiştir. İlk olara Bir Aşk Hikayesi dizisi ile tanınan Ece Özdikici daha sonra Poyraz Karayel’de yer aldı ama dikkat çekmedi. Son olarka Kadın dizisinde Doktor Jale olarak yer almış ve yeniden ismini duyurmuştur. Funda güzeller güzeli bir kadındır.

Zeyno Eracar

Zeyno Eracar 5 Aralık 1970 İstanbul doğumludur ve 49 yaşındadır. Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuvar mezunu olan güzel oyuncu Kara Sevda dizisinde Fehime karakterin ile tanınmıştır. Hem oyuncu hemde seslendirme sanatçısıdır. Yer aldığı önemli diziler arasında Öyle Bir Geçer Zaman Ki ve Bana Artık Hicran De dizileri vardır.

Nizam Namidar

Nizam Namildar son olarak Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde İzzet karakteri ile yer almış ve çok sevilmiştir.  11 ağustos 1961 İstanbul doğumlu olan Nizam Namidar Berlin Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunudur. Oyunculuk eğitimlerini hem Almanya Tiyatrosunda hemde Türkiye’de almıştır.

Zeynep Özder Birde

Zeynep Özder Birde 1985 Ankara doğumludur ve şuanda 34 yaşındadır. Bilkent Konservatuvar mezunu olan Zeynep Özder Birde Müzik Öğretmenliğinde doktora derecesinde eğitim almıştır. Cumhur Başkanlığı Orkestrasında çalışmıştır. İlk ciddi oyunculuk deneyimini Dila hanm dizisi ile yaşamış sonrasında İntikam dizisinde yer almıştır. uzun süredir ekranlarda görülmeyen bir isimdir.

Hande Kaptan (Kadriye)

Hande Kaptan 1985 Ankara doğumludur ve 34 yaşındadır. Bilkent Üniversitesi Müzik Ve Sahne Sanatları Fakültesi mezunu olan Hande Kaptan son olarak Şahane Damat dizisinde yer almış ve rolü ile çok sevilmiştir. Behzat Ç Bir Ankara polisiyesi dizisinde Aslı karakterine hayat vermiştir. Benim İçin Üzülme ve Akasya Durağı yer aldığı diziler arasındadır. Kadriye Mahmut’un çok sevdiği biricik eşidir. 

Muharrem Türkseven (Mahmut)

Muharrem Türkseven mayıs 1989 Çanakkale doğumludur ve 30 yaşındadır. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi mezunu olan Muharrem Türkseven; Sungurlar, Nizama Adanmış Ruhlar dizileri ile tanınmış ve kendisine bir hayran kitlesi oluşturmuştur. Son olarak ise İstanbullu Gelin dizisinde Nazif karakteri ile yer almıştır. Kocaman gülümsemesiyle etrafına mutluluk bir adamdır Mahmut

Poyraz Ar (Seyit Ali)

Poyraz Ar tahmini 5 yaşında olan Leyla Şirin Ajansın çocuk oyuncusudur. Melek’in Küçük Çocuğu

Mehmet Çevik (Seyit Ali Karadağ)

1 Aralık 1961 de Kahramanmaraş Elbistan’da dünyaya gelen Mehmet Çevik son dönemlerin popüler konularından Çiftlikbank için yaptığı açıklamalar ile gündeme geldi. 58 yaşında olan Mehmet Çevik Ankara Üniversitesi Dil Tarih Tiyatro mezunudur. 2009 yer aldığı Hanımın Çiftliği dizisi ile yükseliş yaşayan Mehmet Çevik daha sonra Menekşe ile Halil dizisi ile sevilmiştir. Son olarak Diriliş Ertuğrul dizisinde Deli Demir olarak yer almıştır. Seyit Ali geleneklerine bağlı bir Antepli toprak ağasıdır. Seyit Ali Melek’in babasıdır.

Rami Narin

175 cm boyunda ve 73 kg olan Rami Narin ilk olarak 2014 yapımı Ezra dizisinde rol almıştı. Rami Narin son olarak Ağlama Anne dizisinde rol almıştı. 

Uğur Yücel

26 Mayıs 1957 de İstanbul’da dünyaya gelen doğayen oyuncu Uğur Yücel sadece başarılı oyunculuğu ile değil imza attığı efsane senaryolar  ve seslendirdiği karakter ile de tanınmaktadır. Babası Van doğumlu olan Uğur Yücel oyuncu Derya Alabora ile bir evlilik yapmış bu evlilikten ise Şair Can Yücel dünyaya gelmiştir. Dönemin önemli tiyatro toplulukları olan Kenter Tiyatrosu ve Dormen Tiyatrosu gibi toplulukarda yer alan Uğur Yücel 1985’de ise ilk sinema filmine imza atmıştır. Uüur Yücel’in yükselişi ise Aramızda Kalsın dizisi ile olmuştır. Daha sonra Familya İçerde, Nefes Nefese Muhteşem İkili, ve Yüzleşme dizileri kadrosunda başrol olarak yer almıştır.  Uğur Yücel’in 2018 de yer aldığı son üç dizi Nefes Nefese Muhteşem İkili, ve Yüzleşme ne yazık ki yeterli reytingleri bulamayınca erken final yapmış bu durumda Uğur Yücel’in canını sıkmıştır.

Orhan Güner

Orhan Güner Rize doğmludur ve hayatının uzun bir kısmınu gurbetçi olarak Almanya’da geçirmiştir. Kara Sevda isimli dizisinde hayat verdiği Hüseyin karakteri ile tanınmış ve sevilmiştir. Sibel Kekilli’nin Duvara Karşı filminde de ismini duyurmuştur. 2013 ‘te ise Galip Derviş isimli dizide İzzet Merdan karakterini hayat vermiştir.
Loading...
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Nil 3 gün önce

ilk bölüm de iyi dedim ama sonra bana çok saçma 20 yıl önce düğün günü bırakıp başkasına kaçar adam 20 yıl yaş tutar evlenmez kadın geri gelir 3 çocukla adam hala kadını bekler saçma değilmi

Misafir Avatar
serkan 1 hafta önce

Harika bir dizi

Misafir Avatar
çiçek 1 ay önce

halil oğretmen kızla evlenmesin artık yavas yavas acının yanın na geçmişten gelen sevgide işlemey baslasın melek ve halikl arasında

Misafir Avatar
Hasan Duman 4 ay önce

Dizinin ilk bölümünü çok beğendim. Hatta izlerken Whatsaap'la arkadaşlarıma mesaj yollayarak izlemelerini önerdim.
Ancak; dizi Halfeti'de çekilen KARAGÜL dizisi ile benzerlikler çok fazla.
Karagül'de İstanbul'dan 3 çocuğunu alarak Halfeti'ye gelen vefakar ve mücadeleci bir anne.
Melek'te 3 çocuğunu alarak Gaziantep'e gelen vefakar ve mücadeleci bir anne.
Karagül'de aşk acısı çeken türkücü Yavuz Bingöl.
Melek'te aşk acısı çeken şarkıcı Kutsi.
Karagül'de geçmişin izlerini örtmeye çalışan ve acısını içine atan Kadriye Ana Şerif Sezer.
Melek'te geçmişin izlerini örtmeye çalışan ve acısını içine atan Nefise Hala Şerif Sezer.
Tüm benzerliklere rağmen dizi gerçekten mükemmel. Oyuncu kadrosu çok iyi.
Hele Poyraz Ali rolünü canlandıran minik oyuncunun performansı beni çok etkiledi. Yaşına göre inanılmaz başarılı.
Yolunuz açık, reytinginiz bol, aksaksız çekimler diliyor ve gelecek bölümleri sabırsızlıkla bekliyorum