Star Tv'nin hayranlarınca yeni bölümleri iple çekilen Avlu dizisi ekrana geldi. Avlu 39. son bölümde; Zerrin arkasında çevirilen planları öğrenince deliye dönüyor ve intikam planlarını işletmeye başlıyor. Oğuz ile Deniz'in kavuşmasında duygusal anlar yaşanıyor. Zerrin duydukları karşısında büyük şok yaşarken, Kudret planlarına devam ediyor. Deniz ise Azra'yı dizginlemeye çalışıyor fakat yapacak bir şeyi kalmıyor. 

Hapishane hayatına derin ve etkili bir bakışla yer veren Avlu Dizisi, bir hapishanede mahkum hayatı yaşayan kadınları ve hapishane yöneticileri üzerinden kurgulanan bir senaryo olarak izleyiciye sunuldu ve reytinglerde kendisine üst sıralarda yer buldu. Acımasız hapishane hayatı ve dışarıyla kesilmeyen bağlar yine dizide yer bulmuş durumda. Avlu dizisi 39. yeni bölümüyle 2 Mayıs 2019 Perşembe akşamı Star'da olacak. 

Avlu Dizisi Son Bölümde Yaşananlar!

Azra ve Deniz, Zerrin’in korkunç planı ile ilgili bir gerçeği daha öğrenir. Fakat bu bilginin beraberinde getireceği felaketten kimsenin haberi yoktur... Öte yanda Melis’in umutsuzluğa yüz tutmuş bekleyişi hala devam etmektedir. Deniz ise geçmişine tutunmak ya da geçmişinin üstünü örtmek arasında gidip gelmektedir...

Avlu Dizisi Eski Bölümlerde Yaşananlar!

Zerrin, Kudret’in koğuşuna gelir. Kudret bu ani ziyaretle tedirgin olur. Zerrin çok ilgileneceğini düşündüğü bir haberi olduğunu söyleyerek “Nazan’ı İpek öldürmüş” der. Kudret duydukları karşısında şoke olur. Zerrin İpek’in Nazan’ı öldürdüğünü tekrar eder. Kudret bunun yalan olduğunun İpek’in böyle bir şey yapamayacağını söylese de Zerrin, “İhanet böyle bir şey Kudret. İnanamıyorsan kendin sor” diyerek koğuştan çıkar. Kudret inanmaz gözlerle Zerrin’in arkasından bakakalır. Deniz ve Azra Zerrin’in cezaevinde başına buyruk yönetiminden dolayı rahatsızdır. Zerrin’in Hasret’i hücreye atması, Pelin ile uğraşması Deniz’in sinirlerini iyice germiştir. Azra kendisini yıpratmamasını, sakin olmasını söyler. İpek’in vereceği ifadeden sonra Zerrin’den kurtulacaklarını ve her şeyin geçip gideceğini söyler. Deniz’e sonuna kadar savaşacaklarını bir kez daha tekrar eder. Kudret gece kimsenin onu görmediğinden emin olduktan sonra İpek’in koğuşuna girer. İpek’e “Nazan’ı sen mi öldürdün” diye sorar. İpek’in gözlerinden yaşlar gelir. “Ben öldürdüm anne” der. Kudret yıkılmıştır. Öfke ile İpek’in yüzüne bakar ve “Niye” diye sorar. İpek kıskandığını söyler. Kudret “ben seni de sevmiştim. Biliyorsun ihaneti Kudret Annen affetmez” der. İpek abdest almak için izin ister. Sabah İpek’in koğuşunun önünde birikenler onun öldüğüne şahit olur. Özlem iki gardiyan ile birlikte odasına girdiklerinde İpek’in cansız bedeni ile karşılaşırlar. Heves, Deniz ve Azra’nın yanına gelerek kötü haberi verir. Herkes şok gçirir. Duyduklarına inanamazlar. Deniz ölüp ölmediğini sorar. Heves öldüğünü söyler. Azra İpek’in ölümünden Kudret’in sorumlu olduğundan emindir. Deniz bu olayın iyi olmadığını söyleyince Heves nedenini sorar. Deniz İpek’in mahkemede Zerrin aleyhine ifade vereceğini anlatır.

Heves, Azra ile Deniz’e gerçekten polise çalışmadığını sorar. İkisi de şoke olur. Heves suçlamalara devam ederken Azra “Yeter” diyerek müdahale eder. Heves’e kaptanlarının Deniz olduğunu ifade eder, “Kaptanımız Deniz dedik. Onun bir planı vardır” der. Bu sırada Deniz’i Zerrin çağırır. Zerrin’in odasına gidiğinde ona İpek’in ölümü ile ilgili bazı şeyler söyler. Deniz “Bunun için mi çağırdınız beni” diye sorar. Zerrin masasının çekmecesinden bazı mektuplar çıkarır ve okuması için Deniz’e verir. Deniz mektubu açar. Deniz okudukları karşısında şaşkınlık geçirir. Mektubu yazan geçmişte sevgilisi olan Oğuz’dur ve onu görmek istediğini yazmıştır. Deniz mektubu okuduktan sonra Zerin’e “Nedir bu” diye sorar. Zerrin hoşuna gitmedimi özel birinden mektup almak seni sevindirir sanmıştım” diye cevap verir. Deniz mektubu yırtarak Zerrin’e fırlatır ve odasından çıkar. Odadan çıktığında gözyaşlarına boğulur. Deniz odasına döner. Azra’ya Oğuz ile ilgili geçmişte yaşadığı büyük aşktan bahseder. Babasının Oğuz ile ilişkisine nasıl karşı çıktığını ve daha sonrasında onun ölümü hakkında hatırladığı tüm anıları gözyaşları içinde anlatır. Azra da gözyaşlarına mani olamaz. Deniz’e sarılır. Hasret hücrede rahatsızlanır. Gardiyan Berna’ya revire gitmek istediğini söyler. Berna Zerrin’e Hasret’in durumunun kötü olduğunu revire çıkmak istediğini bildirir. Zerrin karşı çıkar. Bu sırada Safiye Azra ve Deniz’in yanına gelir. Deniz’e neler olduğunu sorar. Azra, Zerrin’in Deniz’in eski sevgilisi Oğuz’un mektubunu ve resimlerinden bahseder. Kudret Zerrin’in odasına gelir. Zerrin İpek’in intiharı ile ilgili imalı sözlerde bulunur. Kudret izin isteyip gitmek ister ancak “birşey daha var” diyerek Kudret’e Nazan’ın Deniz’in köstebeği olduğundan bahseder. Kudret “Nazan böyle şeyler yapmaz” diyerek karşı çıkar. Zerrin bunu bizzat Deniz’den duyduğunu söyler. Kudret çılgına döner. Zerrin’in odasından çıkar. Bu sırada Deniz ile karşılaşır. Deniz’e “sen bittin” diyerek tehdit eder. Zerrin odasına topladığı gardiyanlara, Oktay’dan boşalan Başgardiyanlık görevine Murat’ı getirdiğini açıklar. Kudret, odasında Deniz’den ve diğerlerinden intikam almak için yemin eder. Özlem, Murat’ı başgardiyan olduğu için imalı bir şekilde tebrik eder. Murat, Melis’in yanına gider. Melis de onu tebrik eder. Onu Zerrin konusunda dikkatli olması konusunda uyarır. Ardından İpek’in ölümü ile ilgili Zerrin’in parmağı olabileceğinden bahseder.

Kudret kütüphanede topladığı diğer bloktaki mahkumlara Deniz ve Azra’ya bir ders vermeleri gerektiğini söyler. Kudret’in yanında olduklarını söyleyen mahkumlar saldırıyı nasıl yapacaklarını sorarlar. Kudret planını açıklar. Azra, Deniz ve diğerleri avluya çıkar. Kudret Deniz’e sataşmaya başlar. Deniz bu sataşmalara diğerlerinin cevap vermemesi konusunda uyarır. Kudret dozu artırmaya başlar. Azra sonunda dayanamaz ve Kudret’e ağzına geleni söyleyerek saldırmaya çalışır. Meltem araya girer. Deniz ve diğerlerine yemekhaneye gitmelerini söyler. Meltem diğer bloktaki mahkumların geçmesi için ara kapıyı açık bırakır. Kudret havalandırma saatinin bitiği anonsu yapıldıktan sonra diğerlerine hazır olup olmadıklarını sorar. Ardından adamları ile birlikte diğer bloktaki mahkumları da alarak saldırı için harekete geçer. Azra diğerleri ile birlikte hazırlık yaparken Deniz bir planı olduğunu açıklar. Herkes Deniz’in planı doğrultusunda hazırlıkları tamamlar ve Kudret’i beklerler. Kudret yemekhanenin kapısında belirir. Saldır talimatını verir ve adamları kapılara yüklenmeye başlar. Kapıyı kırmak için harekete geçtikleri anda Deniz planını devreye sokar. Kudret ve diğer mahkumlar içeri girdiğinde şoke olurlar.


Avlu dizi konusu ve oyuncuları

Cezaevi hayatlarını konu alan dizi ve filmler her dönemde hem ilgi çekmiştir hem de birtakım eleştirilere de maruz kalmıştır. Cezaevi yönetimi, koğuşlarda hayat, içeride ve dışarıda yaşananlar diziyi oldukça ilgi çekici hale getirdi. Daha dizi bölümlerin başlarında olsa bile reytinglerde yukarıya tırmanmaya devam ediyor. Hak mücadelesi yanında koğuş adaletini de konu alan dizide çok başarılı oyunculukları da görmekteyiz.

Limon Film imzalı dizi Avlu'nun yönetmenliğini Yüksel Aksu yapıyor. “Avlu” özgürlüğünden vazgeçmek zorunda kalan bu kadınların 3.sayfa haberlere yansımayan, mutsuzluğun acı ile yarıştığı Karakuyu’da kendi düzen ve kendi hukuklarına karşı verdikleri yaşam mücadelesini konu alıyor.

Demet Evgar, Ceren Moray, Nursel Köse, Kenan Ece, Teoman Kumbaracıbaşı, Ruçhan Çalışkur, Çağdaş Onur Öztürk, Deniz Barut, Onuryay Evren Tan, Eslem Akar, Şeyla Halis, Ayça Damgacı, Hülya Şen, Ümmü Putgül, Efsane Odağ, Mihrimah Cankur, Çiğdem Benli, Billur Pınar Yılmaz, Hüseyin Turunç dizide rol alan oyunculardır.

​KamuAjans.com

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Deniz ölüyor mu Deniz ölüyor mu bu bölümde yaşıyor mu 2 ay önce

ün bu bölümde yaşıyor

Misafir Avatar
ennur ülkü 6 ay önce

Wenwort 2. sezon 12. bölümde bu haftaki bölümün konusunu anlayabilirsiniz.
alp ölüyor. alpin cenazesindede kudret kalp krizi geçirip ölüyor.
müdür ve denizin mücadelesi başlıyor.

Misafir Avatar
ebrucelik 6 ay önce

Benimazramkatilolamaz