MAAŞLARA NE KADAR ZAM GELECEK?

Ocak Ayı 15 Bin Öğretmen Atamasında Hangi Branşa Daha Fazla Kontenjan Ayrılmalıdır?

ÖSYM 2013 KPSS Soruları ve Cevaplarını Açıklandı

  • Okunma:
  • 05 Temmuz 2013 14:21
ÖSYM 2013 KPSS Soruları ve Cevaplarını Açıklandı

6 Temmuz 2013 tarihli Kamu Personeli Seçme Sınavı Soruları ve cevapları yayınlandı.

6 Temmuz 2013 tarihinde yapılan KPSS sınavlarının soru ve cevaplarını burada paylaşacağız. Sınava giren adaylar sınavdan hemen sonra akıllarında kalan soruları burada paylaşmaya başlayacaklar. Adaylar aşağıdaki testlerden sınava girdiler

  • 6 Temmuz 2013 Cumartesi sabah Genel Kültür
  • 6 Temmuz 2013 Cumartesi sabah Genel Yetenek
  • 6 Temmuz 2013 Cumartesi öğleden sonra Eğitim Bilimleri

Cumartesi sabah oturumunda adaylar Genel Yetenek testinden 60, Genel Kültür testinden 60 soru cevapladılar. Cumartesi öğleden sonra yapılan oturumda ise Eğitim Bilimleri testinden adaylar 80 soruya cevap verdiler.

ÖSYM tarafından soru ve cevaplar açıklandığında üstteki bağlantı üzerinden soruları PDF formatında indirebileceksiniz. Soru ve cevaplar ÖSYM tarafından açıklanana kadar aklınızda kalan soruları da sınava giren diğer adaylarla paylaşabilirsiniz.

2013 KPSS Cumartesi Sabah Oturumu

Cumartesi sabah oturumunda adaylara 120 soruyu cevaplaması için 120 dakika süre verildi. Sabah saat 09.30′da başlayan oturum saat 11:30′da sona eriyor.

Bu oturumda adaylar Genel Yetenek ve Genel Kültür sorularına yanıt verdiler. Genel Yetenek, sözel ve sayısal olmak üzere iki ana grupta; Genel Kültür ise Tarih, Türkiye Coğrafyası, Temel Yurttaşlık Bilgisi ve ‘Türkiye ve Dünya ile İlgili Genel, Kültürel ve Güncel Sosyoekonomik Konular' olmak üzere 4 ana grupta değerlendirmeye alındı.

2013 KPSS Cumartesi Öğleden Sonra Oturumu

Öğleden sonra yapılan Eğitim Bilimleri testinde ise 80 soru için 100 dakika süre verildi. Ve bu test saat 14:30′da başlıyor. 100 dakika süre verilen oturum saat 16:10′da son buluyor. Eğitim Bilimleri de aşağıdaki gruplarda değerlendirildi.

1) Öğrenme Psikolojisi
2) Gelişim Psikolojisi
3) Ölçme ve Değerlendirme
4) Rehberlik ve Özel Eğitim
5) Öğretim İlke ve Yöntemleri
6) Program Geliştirme
7) Sınıf Yönetimi
8) Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı

2013 KPSS SORU VE CEVAPLARI AÇIKLANIR AÇIKLANMAZ KAMUAJANS FARKIYLA BU SAYFADA OLACAK

  • Bu haber için ilk yorumu sen yap!

    YORUM YAZ
  • Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Facebook Yorumları
Bu Kategorideki Diğer Haberler TÜMÜ