ABONE OL

Kira Sözleşmesi Nasıl Hazırlanır? Örnek Kiracı Tahliye Taahhütnamesi

Tahliye taahhüdü alınacak konut, aile konutu ise diğer eşten onay alınmalıdır. Gayrimenkulun birden fazla kişiye kiraya verildği durumda tahliye taahhüdü tüm kiracılardan birlikte alınır.

Kiracı ve mesken sahibinin haklarının korunması adına düzenlenen tahliye taahhütnamesi herhangi bir durumda kiralanan meskenin boşaltılması adına önemli bir belgedir. Resmi olarak düzenlenen Tahliye Taahhütnamesi mal sahibine kiracısının ne zaman evden çıkacağına karar verme hakkı tanımaktadır.

Tahliye Taahhütnamesi kiracının el yazısı ile yada noter aracılığı ile düzenlendiği takdirde geçerliliği vardır. Tahliye taahhütnamesi geçerliliği kiracı ile kiraya veren arasında taahhütname üzerinde yer alan tarihe kadardır. Yani Taahhütname aylık ise ay sonunda yıllık ise yıl sonunda ev sahibinin kiracıyı çıkarma hakkı doğar.

Maddi olanaksızlıklar veya başka sebeplerden ötürü bir çok kişi ev veya dükkan almak yerine kiralamayı tercih ediyor. Bir meskeni kiralamak hem kiralayan hemde kiracı açısından hukuksal bir çerçeveye oturtulmazsa sıkıntılar yaratabilir. Günümüzde milyonlarca kişi mesken kiralıyor yada kiracı oluyor. Hiç tanımadığımız kişilerle muhatap olduğumuz bu durum bizi bazen art niyetli kişilerle karşılaşmamıza neden olabiliyor.

TAHLİYE TAAHHÜTNAMESİ

TAAHHÜT EDEN(KİRACI)

ADI SOYADI                                               : .........................................................

TC KİMLİK NO                                           : .........................................................

 
MAL SAHİBİ (KİRALAYAN)

ADI SOYADI                                               : .........................................................

TCKİMLİKNO                                           : .........................................................

 

TAHLİYE EDİLECEK

MECURUN ADRESİ                                 : ..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................

 

TAHLİYE TARİHİ                                     :........../........./.............

 

 

Halen kiracı olarak kullanmakta olduğum yukarıda yazılı adresteki taşınmazı hiçbir ihtar ve ihbara gerek kalmadan kayıtsız ve şartsız olarak 6570 sayılı gayrımenkul kiraları hakkındaki kanunun 7. maddesi A bendi gereğince yukarıda belirtilen tarihte tahliye edeceğimi boş ve sağlam olarak adı geçen mal sahibinin icrai takibata geçerek yapacağı bilumum masrafları ve tahliyeyi geciktirmemden dolayı uğrayacağı zarar ve ziyanları hiçbir ihtar, ihbar ve hükme gerek kalmadan derhal nakden ve peşinen ödeyeceğimi beyan kabul ve taahhüt ederim. 

 

TAAHHÜT TARİHİ                                   :......../......../.............

TAAHHÜT EDEN                                      : ........................................................

İMZASI                                                        :

 

Kamuajans.com/ÖZEL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.