ABONE OL






İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi zam gündemiyle toplanmış, zam talebi oy çokluğuyla kabul edilmişti. Bu bağlamda Özel Halk Otobüsü, İETT, metrobüs ve metro geçişlerine yapılan yüzde 35'lik zam geçerli olmuştu. Haberimizde güncel marmaray ücret tarifeleri ile marmaray duraklarını ve diğer detayları bulabilirsiniz.

Otobüs, minibüs, metro ve tramvaydan sonra Marmaray hizmete girdi. Hizmete girdiği günden itibaren milyonlarca yolcu taşıyan Marmaray'ın bilet ücreti ve sefer saatleri merak ediliyor. Avrupa ve Asya arasında milyonlarca yolcuyu Gebze Halkalı hattında taşıyan Marmaray hat sayısı çok fazla olması bakımından da önemli bir ulaşım hattını oluşturmaktadır.

İBB'nin yaptığı son zamla birlikte hattın ücret tarifesi de değişti. Türkiye'nin en önemli ulaşım projelerinden birisi olan Marmaray (Gebze Halkalı banliyö tren hattı) hakkında en çok merak edilen konulardan birisi olarak çalışma ve sefer saatleri 2020 geliyor.

Gebze ve Halkalı arasında hizmet veren, YHT durakları da barındıran bu banliyö treni, ilk ve son sefer saati aralığında milyonlarca vatandaşı taşıyor. 43 duraktan oluşan Halkalı - İstanbul’un Asya yakasında doğu sınırındaki Gebze ile Avrupa yakasında batı sınırındaki Halkalı’yı birbirine bağlayacak olan B1 Marmaray Halkalı - Gebze hattı detayları;

GEBZE - HALKALI MARMARAY DURAKLARI

Halkalı - Gebze Marmaray Hattı'nda Mustafa Kemal, Küçükçekmece, Menekşe, Florya, Yeşilköy, Yeşilyurt, Ataköy, Bakırköy, Yenimahalle, Zeytinburnu, Kazlıçeşme, Yenikapı ve Sirkeci'den oluşuyor. Bu aşamada Marmaray ile Anadolu Yakası'na geçen hat Üsküdar, Söğütlüçeşme, Feneryolu, Göztepe, Erenköy, Suadiye, Bostancı, Küçükyalı, İdealtepe, Süreyya Plajı, Maltepe, Cevizli, Atalar, Başak, Kartal, Yunus, Pendik, Kaynarca, Tersane, Güzelyalı, Aydıntepe, İçmeler, Tuzla, Çayırova, Fatih, Osmangazi, Darıca ve Gebze durakları yer almaktadır.


- MARMARAY TREN SAATLERİ !

- MARMARAY BİLET ÜCRETLERİ !

MARMARAY İLK VE SON TREN KALKIŞ SAATLERİ

İSTASYONLAR (HALKALI YÖNÜNE) İLK TREN SON TREN
1. Gebze 06:00 22:15
2. Darıca 06:03 22:18
3. Osmangazi 06:05 22:20
4. Fatih 06:08 22:23
5. Çayırova 06:10 22:25
6. Tuzla 05:58 22:29
7. İçmeler 06:01 22:32
8. Aydıntepe 06:03 22:34
9. Güzelyalı 06:05 22:36
10. Tersane 06:07 22:38
11. Kaynarca 06:10 22:41
12.Pendik 06:00 22:44
13. Yunus 06:03 22:47
14. Kartal 06:06 22:50
15. Başak 06:09 22:53
16. Atalar 06:11 22:55
17. Cevizli 06:14 22:58
18. Maltepe 06:17 23:01
19. Süreyya Plajı 06:19 23:03
20. İdealtepe 06:21 23:05
21. Küçükyalı 06:23 23:07
22. Bostancı 06:26 23:10
23. Suadiye 06:28 23:12
24. Erenköy 06:31 23:15
25. Göztepe 06:34 23:18
26. Feneryolu 06:36 23:20
27. Söğütlüçeşme 05:55 23:23
28. Ayrılıkçeşmesi 06:00 23:28
29. Üsküdar 06:04 23:32
30. Sirkeci 06:08 23:36
31. Yenikapı 06:11 23:39
32. Kazlıçeşme 06:16 23:44
33. Zeytinburnu 06:20 23:48
34. Yenimahalle 06:11 23:51
35. Bakırköy 06:13 23:53
36. Ataköy 06:15 23:55
37. Yeşilyurt 06:18 23:58
38. Yeşilköy 06:20 00:00
39. Florya Akvaryum 06:24 00:04
40. Florya 06:26 00:06
41. Küçükçekmece 06:29 00:09
42. Mustafa Kemal 06:32 00:12
43. Halkalı
İSTASYONLAR (GEBZE YÖNÜNE) İLK TREN SON TREN
1. Halkalı 06:00 21:56
2. Mustafa Kemal 06:03 21:59
3. Küçükçekmece 06:06 22:02
4. Florya 06:09 22:05
5. Florya Akvaryum 06:11 22:07
6. Yeşilköy 06:14 22:10
7. Yeşilyurt 06:16 22:12
8. Ataköy 05:59 22:15
9. Bakırköy 06:01 22:17
10. Yenimahalle 06:03 22:19
11. Zeytinburnu 05:56 22:22
12. Kazlıçeşme 06:00 22:26
13. Yenikapı 05:51 22:31
14. Sirkeci 05:54 22:34
15. Üsküdar 05:58 22:38
16. Ayrılıkçeşmesi 06:03 22:43
17. Söğütlüçeşme 05:56 22:47
18. Feneryolu 05:59 22:50
19. Göztepe 06:01 22:52
20. Erenköy 06:04 22:55
21. Suadiye 06:07 22:58
22. Bostancı 06:09 23:00
23. Küçükyalı 06:11 23:02
24. İdealtepe 06:13 23:04
25. Süreyya Plajı 06:15 23:06
26. Maltepe 06:04 23:08
27. Cevizli 06:07 23:11
28. Atalar 06:10 23:14
29. Başak 06:12 23:16
30. Kartal 06:15 23:19
31. Yunus 06:18 23:22
32. Pendik 06:05 23:25
33. Kaynarca 06:08 23:28
34. Tersane 06:11 23:31
35. Güzelyalı 06:13 23:33
36. Aydıntepe 06:15 23:35
37. İçmeler 06:17 23:37
38. Tuzla 06:20 23:40
39. Çayırova 06:24 23:44
40. Fatih 06:27 23:47
41. Osmangazi 06:30 23:50
42. Darıca 06:33 23:53
43. Gebze
İSTASYONLAR (ZEYTİNBURNU YÖNÜNE) İLK TREN SON TREN
1. Maltepe 06:09 23:37
2. Süreyya Plajı 06:11 23:39
3. İdealtepe 06:13 23:41
4. Küçükyalı 06:15 23:43
5. Bostancı 06:18 23:46
6. Suadiye 06:20 23:48
7. Erenköy 06:23 23:51
8. Göztepe 06:26 23:54
9. Feneryolu 06:28 23:56
10. Söğütlüçeşme 06:01 23:59
11. Ayrılıkçeşmesi 06:06 00:04
12. Üsküdar 06:10 00:08
13. Sirkeci 06:14 00:12
14. Yenikapı 06:17 00:15
15. Kazlıçeşme 06:22 00:20
16. Zeytinburnu
İSTASYONLAR (MALTEPE YÖNÜNE) İLK TREN SON TREN
1. Zeytinburnu 05:50 23:19
2. Kazlıçeşme 05:54 23:23
3. Yenikapı 05:59 23:28
4. Sirkeci 06:02 23:31
5. Üsküdar 06:06 23:35
6. Ayrılıkçeşmesi 06:11 23:40
7. Söğütlüçeşme 06:15 23:44
8. Feneryolu 06:18 23:47
9. Göztepe 06:20 23:49
10. Erenköy 06:23 23:52
11. Suadiye 06:26 23:55
12. Bostancı 06:28 23:57
13. Küçükyalı 06:30 23:59
14. İdealtepe 06:32 00:01
15. Süreyya Plajı 06:34 00:03
16. Maltepe

MARMARAY ÜCRET TARİFESİ
TAM (FULL) ÖĞRENCİ İNDİRİMLİ
(DISCOUNTED STUDENT)
ÖĞRETMEN / YAŞLI
(TEACHER / ELDERLY)
ABONMAN
(MONTLY)
ELEKTRONİK
BİLET
(ELECTRONIC TICKET)
MARMARAY
BİLET
(MARMARAY
TICKET)
EN AZ TAŞIMA ÜCRETİ
( MIN. FARE )
₺3,50 ₺1,70 ₺2,50 1 KONTÖR
/ CREDIT
₺15,00 ₺15,00
TAM PARKUR ÜCRETİ
(FULL FARE )
₺7,75 ₺3,50 ₺5,40 4 KONTÖR
/ CREDIT
₺15,00 ₺15,00
AKTARMA ₺3,50 ₺1,70 ₺2,50
ÜCRETLENDİRME GRUPLARI
(TARIFF GROUPS)
TAM (FULL) ÖĞRENCİ İNDİRİMLİ
(DISCOUNTED STUDENT)
ÖĞRETMEN / YAŞLI
(TEACHER / ELDERLY)
AYLIK ABONMAN
(MONTLY CARD)
ELEKTRONİK BİLET
(ELECTRONIC TICKET)
MARMARAY BİLET
(MARMARAY TICKET)
1 – 7 İSTASYON (STATIONS) ₺3,50 ₺1,70 ₺2,50 1 3 1
8 – 14 İSTASYON (STATIONS) ₺4,50 ₺2,10 ₺3,10 2 3 1
15 – 21 İSTASYON (STATIONS) ₺5,20 ₺2,50 ₺3,65 2 3 1
22 – 28 İSTASYON (STATIONS) ₺6,00 ₺2,85 ₺4,25 3 3 1
29 – 35 İSTASYON (STATIONS) ₺7,00 ₺3,35 ₺5,00 3 3 1
36 – 43 İSTASYON (STATIONS) ₺7,75 ₺3,50 ₺5,40 4 3 1
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Murat AVCI 10 ay önce

Bugün Trabzon dan ucakla Sabiha Gökçen havaalanına saat22 30 da ineceğim bacılara_gitmek icin marmaray yetişe bilirmiyim

Misafir Avatar
Nazife 11 ay önce

Çok sıcak ara ara havandımayapın boguluyorz çok yon sıcak

Misafir Avatar
Yavuz Yavuz 11 ay önce

İstanbul gibi Metropollerde gece Seferleri de olur. Gece 12 den sonra da saatte bir defa olmak üzere Seferler devam etmeli.

Misafir Avatar
Turgay Topaloglu 12 ay önce

Gebze ve Halkalidan 23.30/24.00/00.30 da karşılıklı yapılacak seferler metropolü yakışan bir hizmet olur. (Özellikle cuma.cumartesi. pazar akşamları )

Misafir Avatar
Levent Özen 13 ay önce

Ayrıntılı Bilgi için teşekkürler

https://rayhaber.com/2019/03/halkali-gebze-marmaray-haritasi-duraklari-ve-entegre-olan-hatlar/

Misafir Avatar
yasin 13 ay önce

Sinavlardan nefret etiyorum

Misafir Avatar
ERCAN 1 yıl önce

Gece seferleri başlasa artık çok iyi olacak

Misafir Avatar
serdar 1 yıl önce

bencede tiren satlari uzaltilsa iy enson 12 .00 kadar calissa iy