ABONE OL

2020 Yılı İl İçi Yer Değiştirme İş ve İşlemleri? Öğretmenlerin 2020 Yılı Yer Değiştirme Takvimi!
MEB Personel Genel Müdürlüğü 2020 Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Takvimini ilan etti. 2020 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları için duyuru ve gerekli detaylar belli oldu. Geçtiğimiz yıl İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme başvuruları ve atamaları Mayıs ayında yapılmıştı. 2020 Yılı Öğretmenlerin İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu 17 Temmuz 2020 tarihinde yayınlandı.

- İl içi yer değiştirme sürecinde sonuçlar belli oldu, ilişik kesme ve yeni göreve başlama sürecindeyiz. Tarihlerle ilgili detaylar aşağıdaki gibi...

Atama inhaları 29 Temmuz 2020 tarihinde sisteme girilecek ve kararnameler düzenlenecek. Görevden ayrılma işlemleri 4 Ağustos 2020 tarihi itibarıyla başladı. Bazı illerde ek hizmet puanlarından dolayı yaşanan güncellemeler ilişik kesme ve yeni göreve başlama işlemlerinde takvimin kaymasına neden oldu. İl Milli Eğitim Müdürlükleri özelinde gerekli bildirimler yapılıyor.

İl içi yer değişikliği isteğinde bulunacak olan ve haberde detaylarını verdiğimiz şartları taşıyan öğretmenler Mebbis üzerinden okul tercihlerini yapacaklar. Başvurular, sırasıyla eğitim kurumu müdürlüğü, ilçe ve il millî eğitim müdürlüklerince onaylandıktan sonra geçerlilik kazanacak ve bu birimlerin herhangi biri tarafından onaylanmayan başvurular geçersiz sayılacaktır. Öğretmenler il içi tercihlerini yaptıktan sonra, atanmak için istekte bulundukları okulların kontenjan durumuna ve tercih edenler arasındaki hizmet puanı üstünlüğüne göre atamalar sistem tarafından yapılacak.

Hizmet puanının eşitliği hâlinde sırasıyla; öğretmenlikteki hizmet süresi daha fazla olana, öğretmenliğe daha önce başlayana öncelik verilecek; eşitliğin devamı hâlinde ise atanacak öğretmen bilgisayar kurasıyla belirlenecektir.

Öğretmenler, il içi yer değişikliği başvurularında en çok 40 eğitim kurumu tercih edebiliyorlar.

Öğretmenlerin 2020 Yılı İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Takvimi

Öğretmenlerin il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları 20 Temmuz'da başlayacak ve 27 Temmuz'da sona erecek.Tercihler sonrasında atama sonuçları 28 Temmuz 2020'de ilan edilecek ve görevden ayrılma işlemleri 4 Ağustos 2020'de gerçekleştirilecek.


İsteğe bağlı yer değiştirmelerde şu şartlar aranır:

Öğretmenlerden yer değiştirme yapılacak yılın 30 Eylül tarihi itibarıyla kadrolarının bulunduğu eğitim kurumunda üç yıllık çalışma süresini tamamlayanlar il içinde yer değiştirme isteğinde bulunabilir. Üç yıllık çalışma süresinin hesabında il içinde yer değiştirecekler bakımından kadrolarının bulunduğu eğitim kurumunda fiilen öğretmen veya ikinci görev kapsamında eğitim kurumu yöneticisi olarak geçirilen süreler dikkate alınır.

Sağlık ve aile birliği mazeretlerine bağlı olarak zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenen öğretmenler, bulundukları eğitim kurumunda en az üç yıl görev yapmaları şartıyla il içinde yer değiştirme isteğinde bulunabilir.

İkinci görev kapsamında yönetici olarak görev yapmakta iken öğretmenliğe atanmak isteyenler ile ihtiyaç ve norm kadro fazlası öğretmenlerin isteğe bağlı yer değiştirmelerinde süre şartı aranmaz.

Görev yerleri eğitim kurumunun kapanması, norm kadro değişikliği, hizmetin gereği ve benzeri çeşitli nedenlerle istekleri doğrultusunda veya resen değiştirilen öğretmenlerin bulundukları eğitim kurumunda veya ilde çalışılması gereken sürenin hesabında, daha önceki eğitim kurumlarında veya ilde geçen hizmet süreleri birlikte değerlendirilir.


MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖĞRETMEN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ İÇİN TIKLAYINIZ


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Seda 3 ay önce

İl içinde açık normlar ne zaman ilan edilecek? Aylardır diken üstünde bekliyoruz. 31 Ağustosta her yerde telafi eğitimleri başlayacak. Il içi ataması olamayan bir öğretmen il dışına başvurduğunda ve il dışı bir okula yerleştiğinde görevden ayrılma tarihi 12 Ağustos! 18-19 gün içinde bir öğretmen yeni gideceği bir ilde nasıl ev bulup, taşınıp, yerleşip, çocuğuna okul bulup vs 31 Agustosta göreve başlayacak? İnsanlar ne amaçla bu kadar strese sokuluyor acaba?

Misafir Avatar
öğretmen 3 ay önce

il iç tayin olmazsa il dışı tayin hakkımız var mı.yönetmeliği okudum bir açıklama bulamadım.

Misafir Avatar
Yasin 3 ay önce

il içi tayin hakkının 2 yıla inmesi daha iyi olurdu•

Misafir Avatar
Ayşe Hoca 4 ay önce

Hocalarım ben 2017 Eylül atamasıyım bu yıl il içi yapabilme hakkım var mı?

Misafir Avatar
urfa 3 ay önce @Ayşe Hoca

il içi ve il dışı atamalar 30 eylül baz alınarak atamalar yapılır. yani sende tayin isteyebilirsin.

Beğenmedim (0)
Misafir Avatar
öğretmen 5 ay önce

İl dışı 2 yıl olsun artık.Öğretmene rotasyon gelsin yıllarca sahil kenarında öğretmenlik yapılmaz.

Misafir Avatar
öğretmen 3 ay önce @öğretmen

niye yapılmasın kardeşim yıllardır doğuda görev yaptıktan sonra valla 7 yıldır sahil kenarında yaşıyorum emekli oluncaya kadar da tayin istemeyi düşünmüyorum rotasyona da karşıyım herkes ona göre düzenini kuruyor bende kaç yıl doğuda çalıştım herkes puanını biriktirip ona göre tayin istiyor asıl sorun eş durumu tayinlerinde bir yıllık öğretmenler doğudan eş durumuyla gidiyordu çok gücüme gidiyordu

Beğenmedim (0)
Misafir Avatar
Baysal 5 ay önce

Okullar artık kapandığına göre yer değiştirme takviminin erkene alınması gerekir

Misafir Avatar
Nadir 5 ay önce

30 yıllık öğretmen de olsan bu takvimle istediğin ilçeyw atanamıyorsun.emeklilik 31 temmuzda netleşiyor.Herkes yerindeyken tayin çıkmıyor.Bôyle değildi önceleri.