Adalet Öğretmenlerinden Adalet Talebi
Kamuajans.com - Kalkınmış ve refah düzeyini yakalamış bir Türkiye’nin geleceği, eğitimden ve bilgiyle donanmış genç nesillerin yetiştirilmesinden geçer. Bunda da mesleki eğitimin payı oldukça büyüktür. Gelişmiş ülkelerde meslek liselerine giden öğrenci sayısının tüm okullara oranı % 70’lerdeyken bu rakam bizde sadece % 40’larda seyretmektedir. Adalet Öğretmenleri olarak PISA’nın olumsuz sonuçlarını bertaraf etmek için mesleki ve teknik anadolu liselerine gereken önemin verilmesini istiyoruz.


Türkiye genelinde Adalet Bölümü olan okul sayımız 173 tanedir. Her geçen gün yeni okullarımız açılmaktadır. Tüm Türkiye’de Adalet Öğretmeni olarak görev yapan sadece 136 tanesi kadrolu, 16 tanesi sözleşmeli olmak üzere 152 tane öğretmenimiz vardır. Yani her okula bir tane öğretmen bile düşmemektedir. Adalet Öğretmeni açığının % 60’ nın diğer branştaki öğretmenlerle ve ücretli öğretmenlerle doldurulması eğitim kalitemizi oldukça düşürmektedir. 


2016 Eylül Sözleşmeli Öğretmen atamasında 173 okulu ve 5 bin mezunu olan Adalet Bölümüne toplamda “16” kontenjan verilmesi tüm umutlarımızı yerle yeksan etmiştir. Önümüzdeki atamada 5 bin Adalet Öğretmeni adayı olarak adil bir kontenjan talep ediyoruz. Adil bir kontenjan, helaket ve felaket günlerimizin umut tellalı olacaktır.


Devletimizin ve bakanlığımızın adalet anlayışına olan güvenimiz tam olup önümüzdeki atamada adil bir kontenjanın müjdesini alacağımızdan hiç kuşkumuz yoktur. Adalet kelimesi, adaletin sağlandığı bir ortamda hassas terazideki dengeleri dikkate alarak gerçek anlamını bulması en büyük dileğimizdir.  

ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR

Bizler atamayı bekleyen 450 bin öğretmen adayı kervanında bulunan 5 bin Adalet Öğretmeni adayıyız. Öncelikle Allah'ın ilk emri ve Pergamber efendimizin vasiyeti üzerine okuyup vatanına ve milletine faydalı olabilecek geleceğin hkim ve savcılarını yetiştirmeye talibiz.

Kalkınmış ve refah düzeyini yakalamış bir Türkiye'nin geleceği, eğitimden ve bilgiyle donanmış genç nesillerin yetiştirilmesinden geçer. Bunda da mesleki eğitimin payı oldukça büyüktür. Gelişmiş ülkelerde meslek liselerine giden öğrenci sayısının tüm okullara oranı %70'lerdeyken bu rakam bizde sadece %30'larda seyretmektedir. Adalet Öğretmenleri olarak mesleki ve teknik anadolu liselerine gereken önemin verilmesini istiyoruz.

Türkiye genelinde Adalet ve Hukuk bölümü olan okul sayımız 171 tanedir. Tüm Türkiye'de Adalet Öğretmeni olarak görev yapan 133 tane öğretmenimiz vardır. Yani her okula bir tane öğretmen bile düşmüyor. Adalet Öğretmeni açığını Büro Yönetimi öğretmenlerle ve ücretli öğretmenlerle doldurulması eğitim kalitemizi oldukça düşürmektedir.

2016 Ağustos Sözleşmeli Öğretmen atamasında 171 okulu ve 5 bin mezunu olan Adalet branşımıza toplamda 16 kontenjan verilmesi tüm umutlarımızı yerle yeksan etmiştir. Önümüzdeki atamada 5 bin Adalet Öğretmeni adyı olarak 300 kontenjan talep ediyoruz. 300 kontenjan 300 ailenin mutlu olmasını sağlamak, 300 kontenjan helaket ve felaket günlerimizin umut tellalı olacaktır.

Başta Başkomuta'ımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, başbakanımızdan, Milli Eğitim Bakanımızdan Adalet Öğretmenleri olarak Hz. Ömer (r.a.) adaletini bekliyoruz. Sizler Filistin'deki kardeşlerimizin feryadına yetiştiniz, 5 milyon Suriyeli mülteci kardeşimize kucak açtınız. Aragan'da yardıma muhtaç insanlara umut ışığı oldunuz. Bizlerin de feryadını duyup sesimize ses olmanızı istiyoruz.

Devletimizin adalet anlayışına güvenimiz tam olup önümüzdeki atamada adil bir kontenjanın müjdesini bekliyoruz. Adalet mülkün temelidir ve bizler bu mülkn dört bir köşesinde adalet öğretmeye hazırız.

Selman GÖKÇE
Adalet Öğretmeni Adayı
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Adalet istiyoruz 5 ay önce

Arkadaşlar adalet öğretmenleri olarak bir yerde toplanmalıyız. Bir forum veya başka bir sosyal medya ağı üzerinde .