40 Bin Öğretmen Ataması İçin Gündem Oluşturdular

Atama bekleyen öğretmenlerin talepleri: Yüz binlerce öğretmenimiz mesleğini yapmak için gün sayıp atama haberi bekliyor diğer yandan hayatına ataması yapılmayan bir öğretmen olarak devam etmeye çalışıyor. Bizler geleceğe umutla bakmak istiyor ve sevdiğimiz mesleği yapmak için inançla yarınları bekliyoruz fakat her geçen gün umudumuz tükeniyor.

Ücretli öğretmenlik uygulaması umutsuzluğumuzu daha da derinleştiriyor. Hatırlatıyoruz, gelişmiş bir ekonomi, kalkınmış bir toplum ancak kaliteli ve nitelikli bir eğitimle mümkündür. Bizler “Oku” emrini aldık. Okuduk. Bizler başöğretmenimizin “Yeni nesil öğretmenlerin olacaktır” sözünü işittik bir nesil yetiştirmenin idealistliğini ve şuurunu benliğimizde hissedene kadar yılmadık emek verdik, çaba gösterdik. Ailemiz üzgün, öğrencilerimiz üzgün, eşlerimiz üzgün, hayallerimiz ertelenmiş, emeklerimiz boşlukta, eğitimcilerimiz boşlukta, üzerinden ay geçmesine rağmen hala yapılan adaletsizliğe inanamıyor ve atanacağımızın haberini bekliyoruz.

Biz eğitimciler, fedakar olmaya, cesur olmaya, hizmet etmeye hazırız. Bunun için gerekli eğitimleri aldık istenilen sınavı verdik, şimdi sizden müjdemizi bekliyoruz. İşsiz 400 bin insan demek eşsiz, aşsız ve gelecek ümidi kararmış milyonlar demek. Biz artık annelerimizin gözlerine gururla, öğrencilerimizin gözlerine şefkatle yetkililerimizin gözlerine öğretmen olarak bakmak istiyoruz! Bizi anlayacağınızı, bizim sesimiz olacağınızı düşünüyor öğretmenlere yapılan bu haksızlığı gidermek adına Eylül'de 40 bin atama haberini sabırsızlıkla bekliyoruz. Sorunlarımıza yönelik sorularımızı anlaşılmak için yetkililerimize soruyoruz;

1- Ücretli öğretmenlik dediğimiz sistemle hayvan yetiştiricisinin, şarap üreticisi mezununun, muhasebe mezununun , iktisatçının, maliyecinin hatta lise mezunlarının çeşitli branşlarda öğretmenlik yapmasının çocuklarımız ve eğitimimiz için ne derece yararı olabilir?

2- Emekliliği geldiği, içinde bulunduğu okul ortamı ile kuşak çatışması yaşadığı halde emekli olmamış eğitimcilerimizin eğitimimize ve çocuklarımıza katkısı nasıl olabilir?

3- Resmi verilere göre 81 bin öğretmen ihtiyacının olduğu ülkemizde 81 bin öğretmensiz sınıfın,çocuklarımızın vebali hepimizin üzerindeyken ‘’2017'de atama yok ’’ demek hak mıdır? Sorunlarımızın çözümüne yönelik taleplerimizi, atamasının yapılmasını bekleyen 400 bin öğretmenimiz adına yetkililerimize iletiyoruz.

a-Ücretli öğretmenlik altında ucuz fakat kalitesiz eğitimin önüne geçmeli, ücretli öğretmenlik kaldırılmalıdır.
b-Nitelikli ve kaliteli eğitimin kuşaklar arasındaki iletişimsizliğe kurban edilmemesi için bir an önce emeklilik şartlarının iyileştirilerek öğretmenler emekliliğe teşvik edilmelidir.

Yukarıda bahsettiğimiz tüm konularla ilgili sizlerin desteğini bekliyor ve gerekli çalışmaların başlatılması için bir an önce yetkililerimizi harekete geçirmenizi tüm umudumuzla bekliyoruz.
 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
hsyin 10 ay önce

2016 kpss ile alım 2017 kpss puanları açıklandığından mümkün değildir 2018 şubatında 50 bin atama yapılır

Misafir Avatar
heyin 10 ay önce

2017kpss puanıyla 2018 de daha fazla atama olacağını düşünüyorum

Misafir Avatar
Döndü 10 ay önce

İktisadi ve idari bilimlerin mesleki alanda öprencilerinin olduğunu hatırlatarak bu yazıyı yazanı şiddetle kınıyorum ve çocuklarımızı,öğrencilerimizi size emanet ederken birkez daha düşünüyorum.Haddinizi aşmayın lütfen.

Misafir Avatar
hasan 10 ay önce

bu yıl ekim kasım gibi on bin alım olur. başkada beklemeyin derim

Misafir Avatar
Yeşim 10 ay önce

İktisat, Muhasebe vb bölümler kendi alanlarında öğretmenlik yaptığı sürece başınızın üzerinde yeri olmalı onların. Bunu yazan arkadaşı kınıyorum ve hakkımı helal etmek istemiyorum. Çok ayıp. Bu alan mezunları meslek liselerinde kendi branşlarında çalışmak için haklarını arıyor. Ayıp. O halde hiç kimse branşında çalışmasın mi? Öncelikle ne yazdığınızdan haberiniz olsun. Umarım silkelenip kendinize gelirsiniz. Bu bölüm mezunları formasyon aldılar ve görevlerini bekliyorlar. Haddinizi aşmayın lütfen

Misafir Avatar
Cüneyt 10 ay önce

Ankara mamakta ucretli öğretmenleri araştırılarak bu işin içinde kimlerin olduğunu görebilirsiniz

Misafir Avatar
Fatih 10 ay önce

Bence mümkün değil. Yazının içeriği çok güzel ama bence herkesin işine geliyor ücretli öğretmenlik. ...

Misafir Avatar
nerde 10 ay önce

olur umarım ama bu şartlarda imkansız ne dedikleri belli değil