Kamuajans.com - TSK Personeline Yan Ödeme Kararnamesi ile 400 lira iyileştirme yapıldığına dair açıklama yapıldı. Bu kararnameden Jandarma ve Sahil Güvenlik Personeli de faydalanabilecek.

Yapılan açıklamada ''2018 Yılı Yan Ödeme Kararnamesi İle Yapılan İyileştirmeler' başlığı ile yapılan duyuruda; 2018 Yılı Yan Ödeme Kararnamesi 18 Nisan 2018 tarihinde onaylanmıştır. Bu kapsamda;  özlük haklarını 926 Sayılı Personel Kanuna göre alan, subay, astsubay ve uzman erbaşların maaşlarında 01 Ocak 2018 tarihihnden geçerli olmak üzere aylık net 400TL. (Dörtyüz) iyileştirme yapılmıştır. 

Ayrıca komando,SAT / SAS deniz hizmet süresi, 4 ve üzeri sıralı hizmet garnizonu görevi gibi konular, başta olmak üzere çeşitli hususlarda da iyileştirme yapılmıştır' sözlerine yer verildi. 

SAT/SAS ve komando sınıfı personele ilave net 679 TL (altıyüzyetmişdokuz), deniz hizmet süresi 8 yıl ve üzeri olan personele net 690 TL (altıyüzdoksan), deniz hizmet süresi 12 yıl ve üzeri olan personele 813 (sekizyüzonüç) yan ödeme ve iş güçlüğü tazminatında iyileştirme yapılmıştır.'' denilmiştir.

Jandarma Teşkilat Görev ve Yetkileri Kanunun 20. maddesi şöyle:

Özlük hakları:

Madde 20 – Jandarma Genel Komutanlığı personeli; bu Kanunla getirilen hakların yanısıra, özlük hakları bakımından, 926 sayılı “Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu”, 657 sayılı “Devlet Memurları Kanunu” ile genel ve özel düzenleme getiren diğer kanunlarla verilen haklardan da yararlanır.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
emekli uzm erbaş 2 saat önce

İşin enzor görevini biz yapıyoruz emekli uzm erbaşlara 400 tl neden verilmiyor sebebi ne anlamakta zorluk çekiyoruz.

Misafir Avatar
Vatandaş 14 saat önce

Ek ödeme verildiyse geçmişte yapıldığı gibi ayrım yapılmadan verilmesini istiyoruz geçmişte polise öğretmene diğer memurlara ek ödeme yapılmıstı sadece uzman erbaşlara ek ödeme iyileştirme yapılması aynı işi yaptığımız aynı yerde çalıştığımız arkadaşlarımıza ek ödeme yapılırken uzman erbaşların bu konunun dışında bırakılmış tı ek ödemeden hakkımızı bizde istiyoruz emekli uzman erbaşların emekli maaşları çok düşük iyileştirme istiyoruz saygılarımla

Misafir Avatar
Vatandaş 6 gün önce

Zam verildiyse neden ödeme yapılmıyor neden maaşlara yansıtılıyor bir an önce ödenmesini istiyoruz

Misafir Avatar
Zeytin_dali biter 2 hafta önce

Ne kadar bos beles yorumlar yapilmis. Memur, emekli, polis hatta sözleşmeli er.

Misafir Avatar
Sözleşmeli er 4 hafta önce

Sözleşmeli erler bu TSK nın bu devletin personeli değilmi bize her yapılan iyileştirmede neden yetim öksüz muamelesi yapılmakta neden bizleri haklarınızdan mahrum ediyorsunuz bizler haklarımızı istiyoruz!

Misafir Avatar
emekli askerr 4 hafta önce

Tsk personeline yapilan zammin emekli askerede yansimasini istiyoruzz

Misafir Avatar
Guvenlik koryucu 4 hafta önce

Guvenlik kokruyularda zaman istiyor onlarda Afife savaşıyor onlarında çocuklarıvar ailesi var onlarda bubarak için can veriyorlar bu devlet için çalışıyorlar

Misafir Avatar
Emekli Asker 4 hafta önce

Emekli asker de bu çileleri çekmiştir.Zam onunda hakkıdır