Öğretmen ve Mühendis Sınıfı Muvazzaf Subay Alınacak
Kamuajans.com - Muvazzaf Subay, 926 sayılı TSK Personel Kanunu kapsamında, en az dört yıl süreli fakülte veya yüksekokulları bitiren ve bu kılavuzun müteakip bölümlerinde açıklanan şartları sağlayan erkek ve kadın adaylardan istihdam edilen subaylardır.

Muvazzaf subay adaylarından, tüm seçim aşamalarını geçmelerini müteakip, başarı sıralaması ve yapılacak tercihler esasına göre kontenjana girenler “Temel Askerlik ve Subaylık Nosyonu Kazandırılması Eğitimi”ne tabi tutulacaktır. Eğitimi başarıyla tamamlayanlar, “Teğmen” rütbesiyle istihdam edilirler.

Başvurduğu branş için uygun ve geçerli (2013 - 2018 İlkbahar Dönemi dahil) Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınav (ALES) puanı (en yüksek olan puan baz alınacaktır) en az 70 olanlar,

En az dört yıl ve daha fazla süreli TABLO-1’de yer alan fakülte/yüksekokul bitirenlerden kanuni sebeplerle (öğrenim, tecil vb.) henüz askerlik yükümlülüğünü yerine getirmemiş olanlar,

Askerlik hizmetini yapmakta olan yedek subay, kısa dönem erbaş ve erler veya askerlik hizmetinden terhis olanlar (Hakkında “yedek subay olamaz” kararı olanlar başvuramazlar.),

Erbaş ve erlerden askerlik hizmeti esnasında veya terhislerini müteakip en az 4 yıllık fakülte/yüksekokulu bitirenler başvurabileceklerdir. 

Seçim aşamasında adaylar; kayıt kabul, fiziki değerlendirme, fiziki yeterlilik testi (spor), kişilik değerlendirme testi, mülakat, sağlık muayenesi, arşiv araştırması ve güvenlik soruşturmasına tabi tutulacaktır.

Seçim aşamasında adaylar yanlarında nüfus cüzdanı fotokopisi / TC kimlik kartı fotokopisi, askeri kimlik kartı fotokopisi, lisans ve yüksek lisans diploması, denklik belgesi, not durum belgesi, terhis belgesi, askerlik durum belgesi, şehit/gazi eş ve çocuklarına ait ilgili kurumdan alınmış onaylı belgenin aslı ve bir adet fotokopisi, adli sicil kaydı, fotoğraf, nitelik belgesi, ALES puan belgesi getireceklerdir.

KILAVUZ

Kamuajans.com - özel haber
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Yüksel 12 ay önce

Merhabalar, İstatistik bölümüne başvurmayi düşünüyorum önümüzdeki dönem için. Doktora yapma imkanı oluyor kabul edildikten sonra.

Misafir Avatar
Müfit 13 ay önce

Yasemin Hanım Özlük Hakları Oyak SGK Primleri Konut ve Mali giderlerin hepsi normal bir muvazzaf subay ile aynı olucak . MSÜ kapsamında Harp Okulu yani teğmen adayı harbiyelilerin derslerine gireceksiniz . Atama kısmında ise görev süresi dolunca atamalar diğer birliklere gerçekleştirilecektir yazıyor . Fakat sınıfınız öğretmen olduğu için her türlü Öğretmen kapsamında görev alırsınız . Msü olmaz , keskin nişancı okulu olur o olmaz tuzla piyade okulu olur . Her türlü Öğretmen Subay olarak kalırsınız

Misafir Avatar
kemal 1 yıl önce

gen kur öz evladı 8 tazminatlı subaymı alınıyor.gen kur uyuyor.assubay 0 tazminatla emeklisi sürünüyor..helokopterle siyaset yapma personel emeklisi assubay 0 tazminatlı.

Misafir Avatar
Yasemin 1 yıl önce

Merhabalar.. Şuan yayımda olan ilana göre Milli Savunma Üniversitesinde görevlendirilmek üzere Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarında muvazzaf statüde Öğretmen ve Mühendis sınıfı subay olarak istihdam edilmek üzere personel alımı olacağını öğrenmiş bulunmaktayım. Size birkaç sorum olacak, yanıtlarsanız sevinirim:
1) Alınan subayların görev yeri Milli Savunma Üniversitesi ile sınırlı mı kalacak yoksa şehirlerde bulunan çeşitli komutanlıklarda görevlendirme alabilecekler mi? Normal asker statüsünde olduğu gibi atamaları olacak mı?
2) Öğretmen sınıfında alınan bir muvazzaf subayın görevi üniversite bünyesinde derslere girmek mi olacak? Tam olarak ne iş yapacaklar?
3) Öğretmen sınıfında alınan bir muvazzaf subay ile normal subay arasında maaş ve özlük hakları bakımından fark var mıdır?
4) Öğretmen sınıfında alınan bir muvazzaf subay OYAK hizmetinden faydalanabilir mi?