ABONE OL

Uzaktan Öğretim Önlisans Programları 2019-2020 Öğretim Yılı Laboratuvar Dersleri Duyurusu
ÖNEMLİ TARİHLER

17 - 28 Şubat 2020

Kayıt Yenileme ve Laboratuvar Dersi Seçimi

http://aof.anadolu.edu.tr

PROGRAM

DERSİN ADI

YERİ

BAŞLANGIÇ TARİHİ

BİTİŞ
TARİHİ

Eczane Hizmetleri

Pratik İlaç
Bilgisi ve İlaç Şekilleri
Laboratuvarı

Eczacılık
Fakültesi

22 Haziran 2020

3 Temmuz 2020

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler

Tıbbi ve Aromatik
Bitkiler Laboratuvarı

Eczacılık
Fakültesi

22 Haziran 2020

3 Temmuz 2020

Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi

Gıda Laboratuvarı

Yunusemre
Sağlık
Hizmetleri
Meslek
Yüksekokulu

22 Haziran 2020

3 Temmuz 2020

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri

Tıbbi Laboratuvar
Uygulamaları

Yunusemre
Sağlık
Hizmetleri
Meslek
Yüksekokulu

22 Haziran 2020

3 Temmuz 2020

Kimya Teknolojisi

Genel Kimya
Laboratuvarı

Yunusemre
Sağlık
Hizmetleri
Meslek
Yüksekokulu

22 Haziran 2020

3 Temmuz 2020

Analitik Kimya
Laboratuvarı

Yunusemre
Sağlık
Hizmetleri
Meslek
Yüksekokulu

22 Haziran 2020

3 Temmuz 2020

Aletli Analiz
Laboratuvarı

Yunusemre
Sağlık Hizmetleri
Meslek
Yüksekokulu

29 Haziran 2020

3 Temmuz 2020

 1. KAYIT YENİLEME DÖNEMİ VE DERS SEÇİMİ: Açıköğretim Fakültesi “Eczane Hizmetleri”, “Kimya Teknolojisi”, “Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi”, “Tıbbi Laboratuvar Teknikleri” ve “Tıbbi ve Aromatik Bitkiler” Önlisans Programlarındaki laboratuvar derslerine kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin 17-28 Şubat 2020tarihleri arasında kayıtlarını yenilemeleri ve ilgili dersleri seçmeleri gerekmektedir. Sadece laboratuvar ders/dersleri kalan öğrenciler 17-28 Şubat 2020 tarihleri arasında kayıtlarını yenilemeleri ve ders seçimi yapmaları gerekmektedir. Belirtilen tarihler arasında kaydını yenilemeyen dolayısıyla laboratuvar derslerini seçmeyen öğrenciler sonradan kayıt işlemi için herhangi bir hak iddia edemez, mazeret ileri süremez ve 2019-2020 öğretim yılında laboratuvar derslerine kayıt hakkını kaybederler.
 2. Laboratuvar Dersleri yaz aylarında belirlenen tarihlerde Eskişehir’de ilgili birim laboratuvarlarında alan uzmanı öğretim elemanları tarafından yüz yüze yürütülmektedir.
 3. Uzaktan Öğretim Önlisans Programındaki laboratuvar dersleri zorunlu olup, herhangi bir muafiyet uygulaması bulunmaz. Bu dersleri almayan veya alıp da başarısız olan öğrenciler mezun olamazlar.
 4. Laboratuvar dersleri için en az %70 devam zorunluluğu vardır. Bu derslere kayıt yaptıran ancak devam koşulunu yerine getirmeyen öğrenciler devamsız olur ve dersten başarısız sayılır. Bu durumda öğrenci, söz konusu dersi sonraki dönemlerde tekrar kayıt yaptırarak almak zorundadır.
 5. Laboratuvar derslerinde “başarı notu” en az 60 ve harf notu CC’dir. 60’ın altında not alan öğrenciler doğrudan FF harf notu ile değerlendirilir. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esaslarına göre, laboratuvar derslerinde aşağıdaki Harf Notları Çizelgesi esas alınır.

  Başarı Notu

  Harf Notu

  Katsayısı

  90,00 – 100,0

  AA

  4,00

  85,00 – 89,99

  AB

  3,70

  80,00 – 84,99

  BA

  3,30

  75,00 – 79,99

  BB

  3,00

  70,00 – 74,99

  BC

  2,70

  65,00 – 69,99

  CB

  2,30

  60,00 – 64,99

  CC

  2,00

  0,00 - 59, 99

  FF

  0,00

 6. Söz konusu programlardaki her bir laboratuvar dersi için ara sınav ve dönem sonu sınavı uygulanır. Ayrıca bu derslerde yapılan uygulamalarla ilgili raporlar hazırlanır ve bu raporlar “uygulama notu” olarak başarı notuna katkı sağlar. Bu derslerin “başarı notu” ara sınav notunun %20’si, uygulama notunun %30’u ve dönem sonu sınav notunun %50’si alınarak hesaplanır. Laboratuvar derslerinde %70 devam zorunluluğunu yerine getiren ancak dersin ödev, rapor ve sınavlarından hesaplanan başarı notunun 100 üzerinden toplam 60 puanın altında olması durumunda öğrenci, ilgili laboratuvar dersinden başarısız sayılır ve “FF” notu ile değerlendirilir. Bu durumdaki öğrenci takip eden eğitim-öğretim dönemlerinde başarısız oldukları derslere tekrar kayıt yaptırarak almak zorundadır.
 7. Öğrenci Eskişehir’de kaldığı süre içinde konaklama kendisine aittir. Öğrenciler devlet yurdu veya özel yurt, apart, otel vb. yerlerde konaklayabilirler. Üniversite tarafından konaklamaya ilişkin herhangi bir organizasyon yapılmamakla birlikte, sadece yaz aylarındaki uygulamalar için Kredi ve Yurtlar Bölge Müdürlüğüne, program ve katılımcı öğrenciler hakkında bilgi verilmektedir. Kurumun uygun görmesi durumunda, derslere kayıt olan öğrencilerin bilgisi Yurt Müdürlüğü ile paylaşılmaktadır. Bu durumda öğrenciler uygun olması durumunda yurt seçeneğinden yararlanabilirler. Yurtlarda kalmayı tercih eden öğrenciler, yurt ücreti ve istenen belgeler hakkındaki bilgiyi Eskişehir'e gelmeden önce Kredi Yurtlar Kurumu Bölge Müdürlüğüyle iletişime geçerek öğrenebilirler.
 8. Öğrenci Eskişehir’e geldiğinde Yurt Müdürlüklerine teslim edilmek üzere istenen belgelerden birini (öğrenci bilgileri, kalacakları süre vb.) her uygulama haftasının ilk gününde laboratuvar sorumlularından temin edebilecektir.
 9. Öğrenciler, Anadolu Üniversitesi kampüsünde bulunan öğrenci yemekhanesinden (hafta sonları hariç) öğrenci ücreti karşılığında faydalanabilirler. Ayrıca öğrenciler kampüs içerisinde bulunan yeme-içme olanaklarından da yararlanabilirler.
 10. Öğrencilerin laboratuvar derslerine gelirken yanlarında bulundurmaları gereken malzemeler ve derslere ilişkin detaylı öğretim programı “Duyurular” sayfasından öğrencilere bildirilecektir. Ayrıca öğrencilerin laboratuvar derslerine gelirken Anadolu Üniversitesi Öğrenci Kimlik Kartlarını da yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 11. Öğrenciler sorularını çağrı merkezi veya Açıköğretim Öğrenci Destek Sistemi (AÖS) aracılığı ile iletebilir.
  Uygulama esnasında;
  1. Öğrenci, laboratuvar dersleri ile ilgili akademik konularda, dersin Akademik Koordinatöründen veya ilgili Laboratuvar Sorumlusu Öğretim Elemanından destek alabilir.
  2. Diğer konulardaki soruları için Uygulama Koordinatörlüğü ile iletişim kurarak destek alabilirler.
 12. Ders seçimi yapan öğrenciler kayıt yenileme dönemi sonunda ders programına ilişkin duyurulara http://www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi “Duyurular” bağlantısından ulaşabilirler.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.