ABONE OL

İÜ AUZEF 2019–2020 İÜYÖS Kayıt Kılavuzu
AUZEF Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliği’ne göre “Fakülteye kayıt yaptıracak öğrencilerin varsa fakültedeki (AUZEF) önceki kayıtlarını sildirmeleri gerekir. Önceki kayıtlarını sildirmeden, yeni kayıt yaptıran öğrencilerin eski kayıtları hangi yarıyılda olursa olsun silinir ve yeni kayıtları geçerli sayılır.”

Kayıt yaptırmaya hak kazanan adaylar aşağıdaki adımları takip ederek 
kayıt işlemlerini gerçekleştirmelidir.

https:/aksis.istanbul.edu.tr/ adresinden “Hesap Oluştur” sekmesini tıklayınız. Formda gerekli alanları doğru bir şekilde doldurunuz (“Kullanıcı adı” ve ”Kullanıcı Aktifleştirme Bağlantısı” e-posta adresinize gönderileceği için bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olunuz.) Mail adresinize gönderilen “Kullanıcı Aktifleştirme Bağlantısına” tıklayarak hesabınızı aktifleştiriniz.

NOT: Öğrenci adaylarının iletişim bilgilerini AKSİS otomasyon sistemine güncel ve eksiksiz girmesi gerekmektedir. İletişim bilgilerinin eksik ya da hatalı olması sebebiyle oluşan sorunlardan fakültemiz sorumlu değildir.

https:/aksis.istanbul.edu.tr/ adresinden kullanıcı adınız ve şifreniz ile sisteme giriş yaparak temin ettiğiniz referans numarası ile ödemenizi
Halkbank Şube/ATM’lerinden ya da AKSİS sistemi üzerinden online yapabilirsiniz.

NOT: Referans numaranız olmadan Halk Bank Şube/ATM’lerinden ödeme 
yapamazsınız. Halkbank ATM ve şubelerden ödeme yaparken referans numaranızın doğru olduğundan emin olunuz. Kayıtla ilgili ödemelerin zamanında yapılmamasından veya yanlış referans numarasına ödeme yapılmasından doğacak sonuçlardan fakültemiz sorumlu olmayıp sorumluluk öğrenci adayına aittir.

Referans numarasını öğrenmek için AKSİS öğrenci otomasyon sistemine giriş yaptıktan sonra Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) ni tıklayınız.

Sol menüdeki “Harç Bilgileri” kısmından Referans numaranızı ve ödeme miktarınızı görebilirsiniz. Online ödeme işlemini gerçekleştirmek
için aynı sayfada yer alan “Ödeme Yap” butonunu tıklayınız. Karşınıza gelecek ekranda ilgili alanları doldurarak online ödeme işlemini yapabilirsiniz.

NOT: AKSİS SİSTEMİNDEN ÖDEMENİZİ YAPTIKTAN SONRA KARTINIZIN HESAP HAREKETİNİ KONTROL EDİP BİRDEN FAZLA ÖDEME YAPMAMAYA DİKKAT EDİNİZ. 

Adaylar, aşağıda belirtilen evrakları kayıt tarihleri içerisinde fakültemize elden ya da kargo yolu ile ulaştırmalıdır.

1. DENKLİK BELGESİ: Lise diploması denklik belgesinin noter 
onaylı “ASLI”.
2. PASAPORT: Pasaport fotokopisi.
3. PASAPORT TERCÜMESİ: Pasaportun Noter Onaylı Türkçe Tercümesinin “ASLI”.
4. SONUÇ BELGESİ: İÜYÖS sonuç belgesinin çıktısı.
5. FOTOĞRAF: 1 adet vesikalık fotoğraf (Fotoğraflarınızın arkasına adınızı soyadınızı ve TC kimlik/pasaport numaranızı yazmayı unutmayınız)
6. BANKA DEKONTU: Öğrenim ücretinin ilgili bankaya yatırıldığını gösteren banka dekontu (Ödemeler, AKSİS Öğrenci Otomasyon Sisteminden alınan Referans Numarası ile Halkbankasına yatırılmalıdır.)
7. DENKLİK BELGESİ KAYIT TARİHİNDEN SONRA HAZIRLANACAK ADAYLAR İÇİN: Kendisinin doldurduğu TAAHHÜTNAME (Kılavuzun sonunda ek olarak yer almaktadır.)

NOT: Adayların öğrenime başlayabilmeleri için gerekli Türkçe Yeterlilik 
Belgelerini İÜ Yabancı Diller Yüksekokulu’ na ileterek, sisteme işletmesi gerekmektedir. “Türkçe Yeterlilik Belgesini” Yabancı Diller Yüksekokuluna işlettiğiniz takdirde ilgili dönemde kaydınız açılacaktır. 

ADAYLARIN DİKKATİNE!

• Eksik evrak ile kayıt yapılmaz.
• Belirlenen tarihler arasında evrak göndermeyen adaylar herhangi bir hak iddia edemezler.
• Faks, e-mail yoluyla gönderilen evraklar kabul edilmez.
• Evrakının “ORJİNALİNİ” ya da evrak istenilmediği halde evrak gönderen, öğrencilerin gönderdiği evraklardan fakültemiz sorumlu
olmayacaktır.
• Kesin kayıt için sahte veya tahrif edilmiş (üzerinde herhangi bir değişiklik yapılmış) evrak kullanan veya İÜYÖS giriş sınavında sahtecilik yaptığı belirlenen kişinin kaydı, kayıt tarihi itibarıyla iptal edilir ve hakkında kanuni işlemler başlatılır. Bu kişi Üniversiteden ayrılmışsa kendisine verilen diploma dâhil tüm evraklar iptal edilir. Bu kişilerin yatırmış olduğu öğrenci katkı payı ve/veya öğrenim ücretleri geri ödenmez.
• İÜYÖS Sınavı ile fakültemizi kazanan öğrenci adaylarının İstanbul Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından yapılan “Türkçe
Yeterlilik Sınavına” girip geçer not almış olmaları gerekmektedir. (Sınavı geçemeyen öğrencilerin kayıt işlemleri gerçekleştirilir; ancak yeterlilik belgelerini İÜ Yabancı Diller Yüksekokuluna teslim edene kadar, ders seçim işlemleri yapılmaz.) Evraklarını kargo ile gönderecek adayların dikkat etmesi gereken hususlar aşağıda yer almaktadır. (Kayıt döneminde 100320566 müşteri numarasını kullanarak kargolarınızı PTT Kargo ile indirimli şekilde gönderebilirsiniz.)
• ADAY, KARGO GÖNDEREN ALANINA MUTLAKA AD, SOYAD ve TC KİMLİK/PASAPORT NUMARASINI İŞLETMELİDİR.
• Tek bir dosyada sadece kendisine ait evrakları göndermelidir. 

Gönderim Adresi : İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Bozdoğan Kemeri Cad. No:1 Vezneciler / Fatih / İSTANBUL

Adayların evrakları incelendikten sonra kesin kayıt 
işlemi tamamlanacaktır.

NOT: Kayıt durumunuzu AKSİS otomasyon sistemi “Özlük Bilgileri” 
kategorisinde “Birim Bilgileri” başlığı altındaki “Statü” alanından kontrol edebilirsiniz. Statünüz “Kayıt Yenilemedi” ise kayıt işleminiz tamamlanmıştır. Fakültemiz tarafından yapılacak olan otomatik ders seçimi işleminden sonra statünüz “Devamlı Öğrenci” olarak güncellenecek ve
kayıt aktif hale gelecektir. 

SINAV İLE İLGİLİ DETAYLAR

KILAVUZ
Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.