Kamuajans.com - 2018 AÖF Güz Dönemi Ara Sınavı 24-25 Kasım 2018 tarihlerinde yapıldı. Sınav merkezi tercihi yapanlar, 2018 AÖF Güz Dönemi Ara Sınavına sınav merkezlerinde girdiler. Sınav sonuçları, sınav tarihinden itibaren yaklaşık 15 gün içinde açıklanmakta olup sınav sonuçları öğrencilerin adreslerine ayrıca postalanmamaktadır.

AÖF Sınavı sonrası merakla sınavda verdiklerin cevapların doğru olup olmadığını merak eden öğrenciler AÖF sınav soru ve cevaplarının yayınlanmasını bekliyor. Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgi işlem yöntemleri kullanılır
Sınavların değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile bu yönetmeliğin verdiği yetkiye istinaden hazırlanan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Esasları ile Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esaslarına göre belirlenir. Sınavlarda soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılmaktadır.

Öğrenciler geçmiş yıllara ait sınav soru ve cevaplarına http://ekampus.anadolu.edu.tr adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak ulaşabilirler.

Öğrenciler sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 5(beş) iş günü içinde http://aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bölümünden T.C. kimlik no ve şifreleri ile giriş yaparak itiraz edebilirler. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz. İtiraz sonuçları aynı sayfada yayımlanmaktadır.

Sınavların Değerlendirilmesi ve Ders Geçme

Her dersin cevabı, o dersin isminin yazılı olduğu sütuna işaretlenmelidir. Yanlış sütuna yapılan işaretlemeler kesinlikle değerlendirilmez. Cevap kâğıdında mutlaka ilgili ders için ayrılan ve açıkça dersin adı yazılan sütunu kodlayınız. Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak, tek (A), iki (A,B) veya dört (A,B,C,D) kitapçık türü kullanılabilmektedir.

Sınavlarda cevap kâğıdına kurşun kalem ile test grubunun mutlaka kodlanması gerekmektedir. Tüm sınavlar çoktan seçmeli test şeklinde hazırlanmakta ve bilgisayar ortamında değerlendirilmektedir. Bu sınavlarda öğrencilerin, derslerin her birinden ayrı ayrı başarılı olmaları gerekmektedir.

KamuAjans.com - Özel Haber
Anahtar Kelimeler:
AÖF
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Burhan 2 hafta önce

Ya arkadaşlar bu sorulara bn bakamıyorum siz nereden baktınız bi yardımcı olabilirmisiniz

Misafir Avatar
Ömür 2 hafta önce

ALLAH sizi bilgi gibi yapsın InşAllah...

Misafir Avatar
zerox 2 hafta önce

bir de sorular hatalı yazıklar olsun size

Misafir Avatar
bhakca 2 hafta önce

Yanlış doğruyu götürme işini kaldırsalar hiç böyle bişey düşünüyor mu acaba büyüklerimiz... Biz sadece okuyanlar değil aynı zamanda çalışanlarız...

Misafir Avatar
Mehmet 7 ay önce

Lisans son sınıf okuyorum normal şartlarda 2017 de mezun olmam gerekiyordu boktan sisteminiz yüzünden okulum 2019 a uzadı bugün final sonuçlarım açıklandı 35 beklediğim dersten 18 puan vermişsiniz okulum bu sonuçtan sonra 2020 ye uzadı kasten yapıyorsanız Allah milyarlarca kez belanızı versin her iki cihandada yüzünüz gülmesin inşAllah. Paramızla süründürüyorsunuz bizi niye ek sınav açmıyorsunuz.

Misafir Avatar
Ali 7 ay önce

Soruyu hazırlayan lar Allah belanı zi versin arapca 2 yine kaldı aldığınız paralari Rabbim burnunuzdan getirsin

Misafir Avatar
bülent er 7 ay önce

arkadaşlar benim tek dersim vardı uzun zamandır sınava girmedim ve bu final sınavına girdim yeni sistemde çan yüksek oluyormu

Misafir Avatar
TEFECİLİK + RANT 7 ay önce

FİYASKO